PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pasaport süresi

akifbaba
13 Haziran 2016, 17:29
S.A
Arkadaslar benim oglanin izin dönüs zamanina pasaport ve oturum süresi 5ay 20 gün kaliyor.dönüste problem yasarmiyiz. tesekkürler

akhisar
13 Haziran 2016, 17:56
yok usta hic bir sorun yasamazsin benim bikeresinde geri dönüste daha son 3 ay kalmisti pasaportun bitmesine bi sorun cikmadi sizdede hic bir sorun cikmiyacagina eminim

S.A
Arkadaslar benim oglanin izin dönüs zamanina pasaport ve oturum süresi 5ay 20 gün kaliyor.dönüste problem yasarmiyiz. tesekkürler

tr-22
13 Haziran 2016, 18:09
S.A

Ucakla gidiyorsa bir sorun olmaz ama arabayla gidiyorsa en az 6 ay süresi olmasi lazim,hic belli olmaz gümrükteki memurlara bagli,kötü birine rastlarsan sorun yasayabilirsin.

blacklion
22 Haziran 2016, 12:37
tr-22 ye katiliyorum. benim esimin de 5 ay gibi az bir süresi kalmisti her ihtimale karsi uzattirdim pasaportunu. ne olur ne olmaz...uzattirirsan karli cikarsin benden tavsiye...gümrükte Problem cikarmak icin zaten yer ariyorlar

mimar38
22 Haziran 2016, 13:07
tr-22 ye katiliyorum. benim esimin de 5 ay gibi az bir süresi kalmisti her ihtimale karsi uzattirdim pasaportunu. ne olur ne olmaz...uzattirirsan karli cikarsin benden tavsiye...gümrükte Problem cikarmak icin zaten yer ariyorlar
uzatma olayi bitti arkadaslar,
yeni pasaport alma mucbur.

tr-22
22 Haziran 2016, 16:42
uzatma olayi bitti arkadaslar,
yeni pasaport alma mucbur.

Passaport uzatmanin olmadigi herkez biliyor,zaten eski Pasaportlar 31.12.2015 tarihine kadar gecerliydi,bu tarihten sonra herkez mecburi yeni Pasaport almak zorunda kaldi.

shaiir
04 Temmuz 2016, 15:00
Yani sorun çıkıp çıkmayacağını bilen yok. Daha doğrusu deneyip tecrübe edinip bu konuda sıkıntı yaşamayan arkadaş sayısı 1 diğerleri uzat ne olur olmaz diyor. Yani bir sıkıntı olmaz kısacası. Geçerli olursa olsun. Ona bakarsanız Türkiye'de de birçok kez kendi polisimiz durup dururken (başka ülkelerde olsa Türk düşmanıdır diyeceğimiz) olay çıkarmıştır.

shaiir
04 Temmuz 2016, 15:02
SON DAKIKA:

Sırbistan, Macaristan ve Bulgaristan konsolosluklarına yazdığim maillerden sonra Macarlar dışında ikisinden cevap geldi.

Sırplar pasaportunuzun süresi geçerliyse sıkıntı yok dedi, Bulgarlar da çıkış yaptığınızda pasasportunuz en az 3 ay geçerli olsun istedi.

Macarlar'dan da cvp bekliyorum şimdi ama sıkıntı olmaz orada da galiba. Özellikle oturumunuz süresiz ise. #schengen

MACARLAR'DAN da cevap geldi:
En az 3 ay geçerliliği varsa sıkıntı olmaz denildi.
Hayırlı yolculuklar.

shaiir
06 Temmuz 2016, 19:51
yok usta hic bir sorun yasamazsin benim bikeresinde geri dönüste daha son 3 ay kalmisti pasaportun bitmesine bi sorun cikmadi sizdede hic bir sorun cikmiyacagina eminim

Aynen öyle. Ben de denedim olmadı bir sorun. Fakat orda burda hatta Sıla Yolu yapmış ve tv de çıkmış bir videoda "en az 6 ay" diye insanları panik ediyorlar. Tüm konsolosluklara yazı yazdım. En az 3 ay geçerli olursa sıkıntı çıkmazmış.