PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ugur Sahin – der Tumorjäger aus dem Labor

mxm
12 Haziran 2016, 08:34
Uğur Şahin ( 19. September 1965 in İskenderun, Türkei) ist Mediziner mit dem Forschungsschwerpunkt Krebsforschung und Immunologie.
Er ist seit 2006 Professor für experimentelle Onkologie an der III. Medizinischen Klinik der Universität Mainz.

Mediziner wie Ugur Sahin wissen, wie sie die körpereigene Abwehr zum Tumorkiller aufrüsten können. Dafür braucht jeder Krebskranke sein individuelles Medikament. Die Forschung läuft auf Hochtouren. Es geht um Millionen Leben und um Millionenprofite. Auf der Digital-Konferenz DLD summer stellte Sahin das Projekt vor.

Normalerweise hält das Immunsystem Krebszellen für harmlos.
„Gepimpfte“ Immunzellen können ganze Tumore zerstören.
In wenigen Jahren werden Immuntherapien eine feste Säule der Krebsbehandlung sein.

Am Ende könnten für Ugur Sahin Millionen herausspringen, oder auch nichts.
Der Krebsmediziner aus Mainz forscht nach Impfungen gegen Krebs.
Die Laborergebnisse sind so vielversprechend, dass der US-Pharmakonzern Eli Lilly vor kurzem 30 Millionen Dollar in Sahins Unternehmen Biontech investierte
und noch einmal so viel zusagte.
Für jedes immuntherapeutische Verfahren aus seinem Labor, das eine Zulassung erhält, wollen die Amerikaner 300 Millionen Dollar auf den Tisch legen.

Erfolgschancen stehen 50:50
Die Chancen dafür stehen nach Überzeugung von Ugur Sahin 50:50. Zunächst muss es eine Impfung erst einmal in eine klinische Studie schaffen. Danach kann das Aus kommen oder der Geldregen - und: die größte Hoffnung für Krebspatienten seit Jahrzehnten.

aliharbiye
12 Haziran 2016, 13:56
Türk bilim adamından kansere karşı Truva atı aşısı

03 Haziran 2016 Cuma, 07:04:12Güncelleme: 07:27:49

Prof. Dr. Uğur Şahin’in kanserle mücadelede geliştirdiği “Truva atı aşısı” başarıya ulaştı. 3 hastada denenen aşıyla ilgili Şahin, “Aşı sayesinde kanser evrensel anlamda tedavi edilebilecek” dedi

GAZETE HABERTÜRK

Almanya’da yaşayan ve kanserli hastalar için yaptığı çalışmalarından ötürü Alman Federal Eğitim, Bilim ve Araştırma Bakanı Annette Schavan tarafından ödüllendirilen Prof. Dr. Uğur Şahin’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı kanserle mücadelede “Truva atı aşısı” metodunun başarıya ulaştığı açıklandı. Mainz şehrindeki Johannes Gutenberg Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdüren Türk bilim adamı Prof. Uğur Şahin’in başında bulunduğu bir ekibin yürüttüğü araştırmada, virüsleri taklit eden nano parçacıklar vücuda aşı yoluyla enjekte edilerek bağışıklık sisteminin tümörlere saldırması ve onları yok etmesi sağlandı. Araştırma ekibi bunun için, ileri derecede kanser hastasının tümörlerinden örnekler alıp RNA’larını modifiye etti ve modifiye ettikleri hücreleri hastalara damar yoluyla yeniden enjekte etti. Şimdiye kadar 3 hastada denenen yöntemin sonucunda, halen tümörüyle yaşayan hastalardaki tümörlerin küçüldüğü, tümörleri operasyonla alınmış ancak tekrarlaması beklenen bir hastada ise kanserin geri dönmediği gözlemlendi.

‘AŞILAR UCUZ VE HIZLI ŞEKİLDE ÜRETİLEBİLİR’

Prof. Dr. Şahin ve ekibinin araştırma sonuçları dünyaca ünlü bilim dergisi Nature’de yayımlandı. Dergiye araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Uğur Şahin, “RNA aşısı” dedikleri bu yöntemin kanserin evrensel anlamda tedavisi için kullanılabileceğini ifade etti. Üniversitenin Tıp Fakültesi’nde Translasyonel Onkoloji Müdürü de olan Şahin ayrıca, bu tür aşıların oldukça hızlı ve ucuz bir şekilde üretilebileceğine de dikkat çekti. Araştırma, bilim dünyasında heyecanla karşılandı ancak bazı bilim adamları, sonuçlara temkinli yaklaştı. Hollanda’nın Nijmeden şehrinde bulunan Radboud Üniversitesi uzmanlarından Jolanda de Vries ve Carl Figdor, net sonuçlara ulaşabilmek için araştırmanın daha geniş bir hasta grubu üzerinde denenmesi gerektiğini vurguladı.

Alıntıdır. tebrik ederim. büyük bir buluş. inşallah kaseri durdurabilecek aşılar geliştirilip, kemoterapiyi ortadan kaldırarak kansere dur diyecektir. saygılarımla aliharbiye.

mxm
12 Haziran 2016, 14:06
Bir ara bu yöntemi ZDF Info dami bir yerde seyretmistim ve oldukca aklima yatmisti, arastirmanin basinda bir Türk oldugunu yeni ögrendim.Bence oldukca mantikli bir yol, insallah bu hastalik ta tarihe karisir, cok sayida insanin canini yakti lanet olasi hastalik.

yniobe45
12 Haziran 2016, 17:29
Bir ara bu yöntemi ZDF Info dami bir yerde seyretmistim ve oldukca aklima yatmisti, arastirmanin basinda bir Türk oldugunu yeni ögrendim.Bence oldukca mantikli bir yol, insallah bu hastalik ta tarihe karisir, cok sayida insanin canini yakti lanet olasi hastalik.

Amin arkadasim, insallah care olur.

satobyte
14 Haziran 2016, 00:00
insallah ya su hastaligin caresini bulana helal olsun denir

V/S
14 Haziran 2016, 01:55
böyle bir Asinin cikacagina inanmiyorum.
bunun sebebinide verdigim NCT den ögrene bilirsiniz.

ama yeni bir uygulama yeni amerikada baslanildi.
Almanyada daha Studie oluyor ve tek tük deneniliyor.
3 Sene icinde Almanyada zugelassen olacak deniliyor.

Yapilan islem sizden alinan dna yeniden programlayip
vücudunuza geri injekte ediliyor ve Immunsystemin
saklanan yada bas edemeyen hücrelere saldiriyor.

Tam olarak bir asi olacagaina ben inanmiyorum, bu hastalika
yakindan ilgilenen, bir bilim adami olmasada anliyor.

Tümör zaten her canlida mevcut ve hergün sizin imunsysteminiz
o hücreleri bulup öldürüyor. Bazen oluyorki imunsysteminiz o hücreyi
gözden kaciriyor ve bas edemiyor..sonuc belli.

Tabiki her hasta cikacak bir terapieden ümit dediyor..
ama el ile tutulur bir kanit sonuc olmadan, böyle haberlere
cok kiziyorum. Benim belirtdigim yöntem suanda bazi yerde
Test olarak uygulanyor. Genis bilgi istiyen NCT - Nationales Zentrum für Tumor Erkrankungen den
bilgi edine bilr. Tabiki gönül isterki ben yanilim.