PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye tatilinde euro -lira

Paparazi39
07 Haziran 2016, 14:04
merhaba arkadaslar
Türkiyede Döviz Bürolarinda 500 lük euroyu bozduruyorlarmi

Ve ikinci sorum
ben sila yolunda Prepaid Kredit Karte yaptirmak ve kulanmak istiyorum (Benzincilerde kazik yememek icin)

Benzinciler kredi karti almayabilirlermi?

Mahsus para kopartmak icin??

Amasrali
07 Haziran 2016, 14:54
selam kardes 500 euro bozuyorlar sorun olmuyor bildigim ben cok bozdurmusdum

sila yolunda elbette kredi card ödemeler oluyor

hatta ben ec kartla ödüyorum sadece benim banka her ödemede 1 euro yakin islem parasi hesaba katiyor cok cüzi miktar yillardan beri öyle ödüyorum.

slm hayirli kazasiz yolculuklar kardes

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 15:53
ec card candır;)Bazen param bitiyor bir havale Almanyadan 30dakika sonra kullanıyorum yada paramı ister eur ister tl olarak ufak masrafla çekiyorum

Paparazi39
07 Haziran 2016, 16:21
arkadaslar

ec card ile EU ya bagli olmayan ülkelerde de ödeme sorunsuz mu?

misterno
07 Haziran 2016, 18:36
yaninizda nakit goturmeyin cunku doviz burolari cok ucuzdan bozuyor keza bankalarda oyle

en iyisi yaninizda atm karti ile gitmek. ATM makinelerinde komisyon yok

santicuma
07 Haziran 2016, 21:17
Ben cok az nakit yanimda götürüyorum, o da sila yolunda kullanmak icin, TR de hep EC karti ile Automattan para cekiyorum. Almanyadaki bankam cok az bir komisyon (2-3 Euro) aliyor.

Edindigim tecrübelere göre en iyi kur u Is bankasi veriyor, devamli onlarin ATM lerinden cekerim. En büyük kazigi Garanti Bank dan yemistim, bir ton ücret kesmislerdi parayi cekerken aman dikkat.

kral64
07 Haziran 2016, 22:17
Ben cok az nakit yanimda götürüyorum, o da sila yolunda kullanmak icin, TR de hep EC karti ile Automattan para cekiyorum. Almanyadaki bankam cok az bir komisyon (2-3 Euro) aliyor.

Edindigim tecrübelere göre en iyi kur u Is bankasi veriyor, devamli onlarin ATM lerinden cekerim. En büyük kazigi Garanti Bank dan yemistim, bir ton ücret kesmislerdi parayi cekerken aman dikkat.

evet garanti bank in kazigi garanti onun farkina bende vardim ordan birdaha para cekmedim

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 22:24
garanti bende sevmiyorum

iso98783
07 Haziran 2016, 22:28
bende senelerdir türkiyede genellikle EC-kart kullaniyorum hem para cekmek icin hemde alisverislerde , mayis ayinda seneler sonra araba ile geldim memlekete ve yolda da kart kullandim. Garanti bankasina gelince evet tesbitleriniz dogru cok kazikci 5,5 % islem parasi aliyor.

tolgahamburg
07 Haziran 2016, 22:34
Deniz bankta kazıkçı

Musti
07 Haziran 2016, 23:00
Halkbank dan cekin

misterno
08 Haziran 2016, 00:16

ben dediginizi anlamadim

ATM Lerde komisyon yok. Sizin bahsettiginiz yoksa bankanin icine giripte mi para bozmak?

bingöllü
08 Haziran 2016, 05:22
Ben TR´de Ziraat Bankasi´ndan ücretsiz Euro hesabi actim. Eurolari o hesaba yatiriyorum ve parayi Ziraat Bankasi´nin cep telefonu uygulamasi üzerinden bozuyorum ve böylece o kadar cok para ile gezmiyorum, istedigim zaman bozuyorum. Ziraat Bankasi zaten en fazla subesi olan banka, Sparkasse gibi her yerde var. Döviz kurunda ise, devletin oldugu icin, Türkiye Merkez Bankasi´ni baz aliyor. Gercekten hesap acmayi tavsiye ederim, herhangi bi aidati da yok. TC vatandaslari acabiliyor, Yabanci vatandaslar Mavi Kart ve Pasaport ile hesap acabiliyorlar. Zaten karti hemen subede veriyorlar, aninda kullanabiliyorsunuz.

Söylede yapabilirsiniz, illa bankanin icine girmeye gerek yok, cogu bankanin ATM´sinde de döviz bozdurabiliyorsunuz.

Saygilarimla,

cevdetcevil
08 Haziran 2016, 22:46
Gecen sene Bulgaristan da ve Sirbistan da EC karti ile ödeme yaptim,her ödemede 4 euro masraf kesmisler.Toplam 8 euro masraf ödedim.

santicuma
12 Haziran 2016, 01:09
ben dediginizi anlamadim

ATM Lerde komisyon yok. Sizin bahsettiginiz yoksa bankanin icine giripte mi para bozmak?

Hayir bankanin icine girmedim, carsida Garanti Bankanin bir otomatindan (ATM) den cekmistim, para ile birlikte cikan makbuzda kesintiler görünüyordu. Öteki banklarin ATM lerinde dedigin gibi komisyon yok. Bu kesintilerin üstünede almanyadaki bakada islem parasi kesiyor (euro olarak). Ne kadardi bilmiyorum, fakat epey bi kesintiler olusmustu böylece. Üstelik döviz kuru da cok kötüydü.

abbas2006
26 Haziran 2016, 10:34
MERHABA ARKADASLAR
DKB BANKA ÜCRETSIZ KONTO ACIN
VISACARD LA DÜNYANIN HER YERINDE ATM LERDEN ÜCRETSIZ PARANIZI CEKEBILIRSINIZ
https://produkte.dkb.de/?sea=10&affiliate=ntz&referer=28266.NETZEFFEKT_SEA_ADT10&nfxsid=576f92f0206b81466929904

01adanaLi01
26 Haziran 2016, 11:00
https://number26.eu/?lang=de burdan hesap acarsaniz hersey beles dünyanin heryerinden para cekebiliyorsunuz ve hic bir ücret almiyorlar ve schufada olana bile konto aciyorlar hemde aninda konto aciyorlar iki dak sürüyor webcam ile yada handyniz ile kagitlarla ugrasmiyorsunuz kimliginizi yada pasaportunuzu webcamdan aliyorlar fotografini

https://www.youtube.com/watch?v=jpPSq9cDybQ