PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hürriyet Sila yolu eki

MiAy
29 Mayıs 2016, 11:04
Merhaba Arkadaslar,
Hürriyet gazetesi yarin yani 30.05.16 tarihinden itibaren Sila yolu eki yayinlayacak haberiniz olsun.
Ülke ülke anlatiliyor nelere dikkat etmemiz gerektigi, Sila yoluna cikacaklara birde tecrübesi olmayanlara faydali olur.
Vatanimiza tatile gideceklere simdiden hayirli yolculuklar dilerim.

Saygilar

erhan__79
29 Mayıs 2016, 11:26
saat 12:00 adim adim silayolu programi var kanal avrupada onada bakmanizi tavsiye ederim

civrilli2
29 Mayıs 2016, 12:10
saat 11:00 de basliyor 4 bölüm

deli-kadir
29 Mayıs 2016, 13:01
Arkadaşlar ben kanal avrupada adım adım silayolu adındaki proğram kadar ucuz ve basit bi proğram görmedim

erhan__79
29 Mayıs 2016, 20:18
Arkadaşlar ben kanal avrupada adım adım silayolu adındaki proğram kadar ucuz ve basit bi proğram görmedim

Evet cekimler olsun program oolsun öyle cok ahim sahim degil ama önemli olan verdigi bilgiler.bu haftaki bölüm benim isime yaramiyor bakalim haftaya macar,yillardan beri gider gelirim ama bu sene biraz zor bir yolculuk olacak özellikle dönüste

Albay43
29 Mayıs 2016, 20:49
Evet güzel bir program hazirlanmis. yayin üzerinden görüntülü ve sözlü aciklamali güzel bilgiler veriliyor.

Gercekler
30 Mayıs 2016, 20:53
50 senedir su silayolu bilgileri var gazete. Bence gereksiz. Laf olsun, torba dolsun. 40 senedir gittik ve hic bir zaman bilgiye ihtiyac duymadik. Yolda giderken normal bir insanin mantigi sorunsuz olarak gitmeye yetiyor.

MiAy
30 Mayıs 2016, 21:02
Bilgiye her zaman ihtiyaç duyabiliriz Gercekler Ustam, yazdıklarına pek katılamayacağım kusura bakma.
Saygılar

Gercekler
30 Mayıs 2016, 21:37
Estagfirullah arkadasim. Ama ne bilgisi veriyorlarki?

Yol parasi su kadar -> ADAC sayfasinda kopya

Hurriyet tesisinde yatin -> Hurriyet tesiside bile degil. Sirpin biri calisitiriyor. Sadece hurriyete komisyon veriyor.

Yolda iki kisi ile röportaj -> Biri lastigim patladi diye aglar, birisi motorum kayisi koptu diye. Gecmis olsun tabiki. Kime faydasi var bu bilginin?

Yolun surasi insaat -> Eh ne yapacaz? Insaatimi kaldirtacaz? Bilsek ne olur, bilmesek ne olur. Mecbur gececen o yoldan.

Hepsi bukadar. Faydali hic bir bilgi yokki.

Simdi diyeceksiniz, faydali bilgi nedir. Anlatayim. Bir App cikartir Hürriyet ve oradan dakika dakika bilgi alinabilmesi. Yol durumu, stau v. b. Aman nerde. Bizimkinlerin gayesi sirf yalanci hizmet. Üc depo mazot ile isi hal ediyorlar. Yani hic masrafa girmiyorlar.

Lafim silayolu.com'a degil. Onlar gönüllü. Gönüllü is maddi gelir olmadigi icin oldugu kadar olur. Ama hurriyet ve sabah sirket. Daha profesyonel hizmet vermeleri lazim.

santicuma
30 Mayıs 2016, 22:18
Elbette her sene ilk defa sila yoluna cikan kisiler icin önemli bilgiler, sunulmasi da önemli, fakat standard bilgilerden haric, yolu bir cok kez giden kisiler icin biraz daha özel, daha derin arastirilmis bilgiler verilse iyi olur.

Misal vericek olursam: Yol üzerinde (tarafsiz sekilde) test edilmis güvenli ve temiz konaklama imkanlari, güvenilir tamirhaneler, kalinabilinecek turistik yerler, yani yoldan fazla uzak olmayan yerler. Yada püf noktalari, mesela avusturyada otobanidan cikip 1-2 kilometre bile gitmeden bir benzinci otoyoldaki benzinciden cok daha ucuz, bunu kendim arastirip ögrendim. Yada sigara icenler icin, Sirbistanda benzinlikde bir marlboro paketi 1 euro felandi, yani gümrükten bile cok daha ucuz vs. aklima gelen bunlar.