PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kiraci türkiye de kira ödemiyor

alper1981
23 Mayıs 2016, 00:03
selamlar benim bir kiracim var türkiye de ve 4 aydir kira ödemiyor vede evden de cikmiyor. adama cik artik evden diyorum orali bile olmuyor. simdi ben bu kiraciyi nasil cikartacam lütfen bir yol gösterin bana . adam resmen cikmiyor kendi evi gibi kullaniyor

tolgahamburg
23 Mayıs 2016, 00:09
mahkeme avukat

eral
23 Mayıs 2016, 01:13
Avukata Mahnung yazdır. Daha sonra bütün masraflar ona kalır.

smeilet
23 Mayıs 2016, 06:56
Normal şartlarda avukata gitmen lazım ama mahalesef Türkiyede onun bir garantisi yok.Adam mahkeme olana kadar biraz daha bedava oturur.Allah yardımcın olsun.

elektroniker
23 Mayıs 2016, 07:31
baska yöntemde var da -- burda yazmak olmaz ve banada yakismaz :)

bak adam kosa kosa cikiyor :)

öyle kiracilara böyle lazim -- onlar baska dilden anlamaz

Oguzhan06
23 Mayıs 2016, 10:36
yok yok ..bosver sen o yollari dostum ... degmez birkac kurus icin basini derde sokmaya ...kötü ile kötü olma ..benim de basimda idi ...adam 4 sene kirayi artirmadi ve nerdeyse de ödemedi sayilir ...cani istedikce ..ara sira ..en sonunda gecen sene cikardim ama bayagi yoruldum ... arkadaslarin dedigi gibi ..avukata bas vur hemen .. fakat eger alinacak birseyi yoksa avukat masrafi senden alir evvela ..? Bunu iyi konus önce avukatla..simdi artik aldigim kiraciyi memur kefilsiz ve en az besbin tl senetsiz almiyorum ... Malesef iyi niyet cok suistimal ediliyor burada :-(((

smeilet
23 Mayıs 2016, 12:09
Buradaki Schufa sistemine benzer bir sistem kurulmasi lazim.Kira vermeden oturan şahsiyetsizlerin kara listeye alındığı bir uygulama lazım.En azınndan bir sonraki evde bu eşkıyalığı yapmasınlar.

DenizCan
23 Mayıs 2016, 12:48
Bu isin icinden ancak avukat basa cikar. Kiraci avukat masraflarininda üstüne yük oldugunu görünce pes edecektir.

Birgün daha gecirmeden hemen avukata git. Zaten sonunda gidecegin yer yine avukat. Cok gec bile kalmissin.

Ikinci kira ödenmediginde avukatin yolunu tutman gerekirdi.

Jet1
23 Mayıs 2016, 15:01
baska yöntemde var da -- burda yazmak olmaz ve banada yakismaz :)

bak adam kosa kosa cikiyor :)

öyle kiracilara böyle lazim -- onlar baska dilden anlamaz
Türkiyede en geçerli sistem maalesef bu.

Karadayi35
23 Mayıs 2016, 17:57
bana sorarsanda, farkli yöntemlerle anca cikarirsin. siddet uygulamak istemiyorsan :), dahada farkli yollar var.
dairenin suyunu kes, ceyranini kes, sorarsa eger niye kesik, basitce agrizalandi. servisi cagirdim haftaya gelecekler vb. uydurmalar yap. mümkün oldugukca uzat bu olayi. er yada gec cikar kendiliginden.

selamlar

Oguzhan06
23 Mayıs 2016, 18:32
bana sorarsanda, farkli yöntemlerle anca cikarirsin. siddet uygulamak istemiyorsan :), dahada farkli yollar var.
dairenin suyunu kes, ceyranini kes, sorarsa eger niye kesik, basitce agrizalandi. servisi cagirdim haftaya gelecekler vb. uydurmalar yap. mümkün oldugukca uzat bu olayi. er yada gec cikar kendiliginden.

selamlar

Bu o kadar basit degil malesef. Normal olarak tüm abonelikler kiraci üzerinedir ve bir ariza durumunda o direk servisi veya yetkiliyi arar ... o senin dedigin eskidendi ..simdi artik türkiyede de kiracilar ev sahiplerinden daha iyi bir durumda kanunsal acidan. Bence en iyisi uzlasmak dir ...ben cikarmak istedigim kiraciya tasinma parasi bile verdim cikmasi icin ... Diger türlü basin cok agrir , kari kediye yüklersin.

moralist
23 Mayıs 2016, 20:32
En iyisi daireni kiraya vermiyeceksin

Karadayi35
23 Mayıs 2016, 22:37
fark etmez, cagirsin servisi. servis geldigine vana `yi acsin geri, agriza yokmus diyip, ceker gider. iki gün sonra yine kapat vanayi. Kim kapatiyor diye soruldumu, coluk cokuk sakasina oyniyor ;)
servisi kim ödüyor bu arada? :) ev sahibi ise tabi sikintili.

BMWci
23 Mayıs 2016, 23:09
Keyfi ödemiyorsa kirayi

Bigüzel döveceksin,ya cikar gider yada öder

DenizCan
23 Mayıs 2016, 23:12
Dag88 kardesim, kiraci cok mu aptal, oda senin yap dediklerini yapabilir, eli armut toplamiyor ya. Polise gidip sikayet eder, vs.

Senin burada anlattiklarin bana cocukca geldi, yasini basini almis bir kisi nasil bu tür seyler yapabilir? Eger bu anlattiklarini yaparsa, sonunda gülünc bir duruma düsmez mi?

Benim bildigim, medeniyette yasamis bir kisi avukata gidip islerini halleder, bu anlattiklarinin sonu cok kötü olabilir, hayatini bile tehlikeye düsürebilirsin.

guengoer52
24 Mayıs 2016, 17:22
arkadaslar bu isler öyle tehditle santajla dövmekle felan olmaz, cok sükürki bazi yasalarin islemesinde sorun yasanmiyor yeni borclar kanunuyla birlikte ev sahibi kiraci sorunlarinda ev sahibi lehinede yasalar mevcut. Kirasini ödemeyen kiraciya noterden ihtarname cekilir 30 gün süre verilir yine sorun yasanirsa bir ikinci ihtar cekilir, ikinci ihtardan sonra ev sahibinin hakli olarak tahliye davasi acma hakki dogar yani ondan sonra tipis tipis cikar cikmazsa adami kapinin önüne koyarlar, yasalara hukuga güvenelim öyle abuk subuk sacma sapan islere girismeyin isi oldugundan daha zora sokar hakliyken haksiz duruma düsersiniz.

Mafyan
24 Mayıs 2016, 18:04
Kiraci devlet memurumu? O zaman zor cikardirsin

Fenerlim
25 Mayıs 2016, 19:42
benim türkiyede emlak ofisim var kardesim kardesim.yapman gereken su noterden ihtarname yollamak kirasini 4 aydir ödemedigini ve evi bir an önce bosaltmasi icin.
her ne olursa olsun ihtarname cekmen sart .eger emlak ofisi araciligiyla kiraya verdiysen 3 ay kirayi ödemedigi takdirde evi bosaltmasi icin tahliye taahhütnamesi imzalatmis olmasi lazim.
bunlari yapip avukata gidebilirsin ama eger gicikliga dökerse isi cok rahat 1 yil bile surundurur seni avukat parasida cebinden gider.
yapicagin tek sey var eger kötü niyetli biriyse ben tasinicam diyeceksin tasinma paranida vericem diyip kurtulucaksin.yoksa süründürür seni.allah kolaylik versin

Gercekler
25 Mayıs 2016, 22:16
Türkiye'de ne hikmetse herseye noter lazim. Kiraci sok noter, cikar noter, araba al sat noter...ya Almanya'da nasil oluyor notersiz hersey.

DenizCan
26 Mayıs 2016, 09:24
:)
benim türkiyede emlak ofisim var kardesim kardesim.yapman gereken su noterden ihtarname yollamak kirasini 4 aydir ödemedigini ve evi bir an önce bosaltmasi icin.
her ne olursa olsun ihtarname cekmen sart .eger emlak ofisi araciligiyla kiraya verdiysen 3 ay kirayi ödemedigi takdirde evi bosaltmasi icin tahliye taahhütnamesi imzalatmis olmasi lazim.
bunlari yapip avukata gidebilirsin ama eger gicikliga dökerse isi cok rahat 1 yil bile surundurur seni avukat parasida cebinden gider.
yapicagin tek sey var eger kötü niyetli biriyse ben tasinicam diyeceksin tasinma paranida vericem diyip kurtulucaksin.yoksa süründürür seni.allah kolaylik versin
Bu anlattiklarinin hepsini avukat yapar. Sadece avukata gitmek yeterlidir, bence.:)