PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banyo nun lavabosun dan gelen koku

yasin7575
22 Mayıs 2016, 18:39
Slm arkadaslar ben 1 sene önce banyoyu tamir ettirdim. Banyo kücük oldugu icin herseyi istedigimiz gibi yerlestiremdim.
Camasir makinasini atik su borusunu lavabonun atik su borusuna bagladik. Simdi camasir yikadiktan sonra lavabonun deliginden koku geliyor buna bir care varmidir. Yardimlariniz icin simdiden tesekürler

tufanci
22 Mayıs 2016, 18:54
Aleykümselam, Lavabo kullaniminda lavabo gideri sifonun alt kivrik bölümünde su kalir, kanalizasyondaki kötü kokularin odaya yayilmasini önlemesi icin, sifonun görevlerinden biride budur, WC, Dus, Banyo, Mutfak vesaire giderlerinde de oldugu gibi, senin sorunun camasir makinesi yikamasi bittikten sonra icerisinde bulunan suyu pompa yardimi ile attigi icin sanirim lavabo sifonundaki kalan suyu da kanalizasyona atiyor , ve sifon da su kalmadigi icin odaya kötü koku yayiliyor büyük ihtimal ile.

camasir makinasi yikama sonrasi, deneme amacli, lavaboyu kullan , bak bakalim kötü koku geliyormu ?

tufanci
22 Mayıs 2016, 18:57
sayet dedigim gibi ise , sana tavsiyem Ablaufbogen mit Belüfter denemen.

http://www.amazon.de/Sifon-Ablaufbogen-90%C2%B0-Rohrbel%C3%BCfter-verchromt/dp/B002PHX30K

Oguzhan06
22 Mayıs 2016, 18:58
Arkadasim lavabonun atik su borusunda "u" sekline benzer bir Form vardir ... Bildigin gibi burada daima bir su birikintisi bulunur ve bu birikinti kokunun geri tepmesini önler.
Atik su borun esnek se sayet ve camasir makinasi basincla suyu disari atinca belki de bu "U"seklini biraz bozuyordur zamanla ve orada da su birikmediginden geri tepiyordur .. Ona bir bakiver bence.. atik su borusuna giren camasir makinanin hortumu bu su birikintisine dogru uygunsuz bir sekilde su basiyorsa , ondana da su birikintisi yok olabilir .. sonucda is o su birikintisine bagli ... oraya dikkat et ...

sayet TR de kaliyorsan bir de ek olarak sunu yapabilirsin .. atik su borusunun agzindaki o basit plastik contayi , TR de Bauhaus larda satilan , ve geri tepmeyi önleyecek bir kapagi olan atik su contasi ( kapagi) ile degisebilirsin ..ben öyle yaptim ..güzel bir sistem ve yaklasik 10 TL civarinda.

NOt : bu arada ben yazana kadar yukarda iki arkadas cevap vermis bile , ellerine saglik :-)

hOrOz
22 Mayıs 2016, 19:03
pis koku sifon olmadan kanal borusuna baglanmissa gelir
camsir makinasi ile kanal borusuna takilmasi gerekir

http://i.hizliresim.com/qBmJ6Z.jpg

moonrise
23 Mayıs 2016, 10:04
Arkadaslar her seyi yazmis ama bir de ben hatirlatayim:

Bu lavabolarda yerdeki süzgeclerde vs suyu bol bol akitmak lazim, uzun zaman su akmaz ve borular kurursa da böyle koku olur!!!!

Yani bol bol su kullanin aksin gitsin o zaman kokmaz:))