PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdisindan borclanarak emekli olanlardan giris cikis belgesi istenmesi

misterno
17 Mayıs 2016, 18:08
Bir tanidik basvurdu adam Avustralya da yasiyor

Adama demislerki git Emniyet Mudurlugunden TR ye giris cikis belgesini al bize yolla. Bunu 30 gun icinde bize vermen lazim

adam Avustralyada yasiyor nasil bunu 30 gunde versin. Oda gitmis annesine vekalet cikarmis

Annesi Emniyet Mudurlugune gitmis ama vermemisler. Demislerki bu tur belgeler kisiye verilir vekaleten verilmez

Simdi arkadas emeklilige basvurmaktan vazgecti. Boyle bir sey basina gelen oldumu?

neco54
17 Mayıs 2016, 18:15
Avukatina vekalet verirse oluyor. Benim arkadasimin hanimida vekalet vermisti avukata onlarin avukati almis.

S&S

guengoer52
17 Mayıs 2016, 18:22
O belgenin istenildiği doğrudur alınmasıda gerekli, ancak kolay bir yolu daha var yurda giriş/çıkış belgesi e-devlet sayfası Emniyet Genel Müdürlüğü/Hudut Kapıları işlemleri/Yurda Giriş-Çıkış Belge Sorgulama kısmından alılabilir.

aqua05
17 Mayıs 2016, 19:12
O belgenin istenildiği doğrudur alınmasıda gerekli, ancak kolay bir yolu daha var yurda giriş/çıkış belgesi e-devlet sayfası Emniyet Genel Müdürlüğü/Hudut Kapıları işlemleri/Yurda Giriş-Çıkış Belge Sorgulama kısmından alılabilir.

Bu giris cikis belgesi Avusturalya icinmi lazim anlamadim.Almanyadan basvuranlardan hic duymadim benim hanim da basvurdu ondanda bu belge istenmedi.Annemin sureli oturumu var.Landrasamt 6 aydan fazla Turkiyede bir sene icinde kaldimi diye giris cikis belgesi istedi bende Konsolosluktan aldim.Giris cikis yaptigin konsoloslukta gorunuyor.Bir konsolosluga sor derim illaki lazim ise.

misterno
17 Mayıs 2016, 19:59
Bu giris cikis belgesi Avusturalya icinmi lazim anlamadim.Almanyadan basvuranlardan hic duymadim benim hanim da basvurdu ondanda bu belge istenmedi.Annemin sureli oturumu var.Landrasamt 6 aydan fazla Turkiyede bir sene icinde kaldimi diye giris cikis belgesi istedi bende Konsolosluktan aldim.Giris cikis yaptigin konsoloslukta gorunuyor.Bir konsolosluga sor derim illaki lazim ise.

bu belge sen 2 senedir falan isteniyor daha once yoktu

hOrOz
17 Mayıs 2016, 21:12
E Devlet siesinden belge alınıyor

emniyet müdürlüğü amasayfaya girerken Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama diye yazıyor

http://i.hizliresim.com/J2L5jE.png

hknbln
17 Mayıs 2016, 22:11
Beni Hanim evvelki sene Basvurdu, hemde maas da baglandi, bende 5 ay önce basvurdum, ikimizdende böyle bir sey istemediler

Birde bu e-devlet Sitesinden sorgulama yapinca benim giris cikislar gözükmüyor, Aralik 2015 de gidip geldigim halde, neden acaba ?

karadeniz
17 Mayıs 2016, 22:32
Bir tanidik basvurdu adam Avustralya da yasiyor

Adama demislerki git Emniyet Mudurlugunden TR ye giris cikis belgesini al bize yolla. Bunu 30 gun icinde bize vermen lazim

adam Avustralyada yasiyor nasil bunu 30 gunde versin. Oda gitmis annesine vekalet cikarmis

Annesi Emniyet Mudurlugune gitmis ama vermemisler. Demislerki bu tur belgeler kisiye verilir vekaleten verilmez

Simdi arkadas emeklilige basvurmaktan vazgecti. Boyle bir sey basina gelen oldumu?

misterno,emeklilik icin talepde bulunan arkadastan istenilen gereksiz belge sanirim is güzar bir memur konuya vakif olmayan insan,yurtdisi borclanmasi yapacaksa Avustralya ile Türkiye arasinda sosyal güvenlik sözlesmesi yok dolasiyla arkadasin Avustralya'da calismasini konsolosluk vesilesiyle belgelemek zorunda belgeleme resmi ek belge istegi olamaz.
Türkiye'de herhangi bir calismasi yoksa yurtdisi borclanmasi bagkur kapsaminda olur dolasiyla giris,cikis belgesine ihtiyac yok,eger Türkiye'de ssk.calismasi sonrasi yurtdisi borclanmasi talebinde bulunmussa Türkiye'deki calismanin gercek olup olmadigi tesbit icin Türkiye'ye giris,cikis belgesi istiyorlar,normalinde emekliliginizi istediginiz zamanda gerekli belge ama istiyorlar yinede kisi calisma öncesi ve sonrasi Türkiye'ye giris ve cikis damgalarinin fotokopisini cekip gönderecek veya arkadaslar yukarida belirtmis devlet kapisindan cikartacak bunun haricinda belge istenmesi yaptigi isi bilmeyen memurdur,arkadas konumunu burada belirtsin gerekli bilgilere ulasir.

misterno
20 Mayıs 2016, 04:46
Beni Hanim evvelki sene Basvurdu, hemde maas da baglandi, bende 5 ay önce basvurdum, ikimizdende böyle bir sey istemediler

Birde bu e-devlet Sitesinden sorgulama yapinca benim giris cikislar gözükmüyor, Aralik 2015 de gidip geldigim halde, neden acaba ?

edevlet te ulkeye giris cikislarin gozuktugu bir yermi varmis bende bunu ilk defa duyuyorum

ee bu edevlette gozukuyorsa milletten neden ayni seyi gosteren belge istiyorlar?

alena
20 Mayıs 2016, 08:01
Herkese günaydın edevlet sitesinden bu belge daha yeni bu ay alınmaya başladı. Sgk kimsenin edevlet sayfasını göremez kişiye özeldir. Şifrenizle giriyorsunuz. Sgk Bağkurdan emekli yapmasın diye herkes son çalışmasını trde birkaç gün ssk olarak yapıyor.dolayısıyla sgk bu birkaç gün trye geldi mi bunu bu belgeyle ispatlamaya çalışıyor.

dako
20 Mayıs 2016, 08:58
T.C. Kimlik Numarası ile kayıt uygulamasına 2009 yılında başlanması sebebiyle bu yıldan önceki kayıtlara ait sorgulama yapılamaz. 2009 yılından önceki kayıtlarınız için Yurda Giriş/Çıkış Belgesi almak istiyorsanız bulunduğunuz yerin İl/İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat ediniz.

ama 2009 dan sonrakiler gözüküyor

alena
20 Mayıs 2016, 09:00
Ama benim herkese naçizane tavsiyem onlar istemese de siz bu giriş çıkış belgesini ekleyin. Tahsis talebini yaparken de ekleyin dilekçenize. Benim işlemim 2 şehir arasında yürütüldü aylığı bağlayan şehir dilekceyi sunduğum şehirden bu belgeyi istemişti netteki evrak takipten bunu görebildim.

tolgahamburg
20 Mayıs 2016, 10:01
e devlet te hemenhemen her şey yapabilirsinizbiraz kurcalayın :pfakat eski giriş çıkışları belli bir seneden evvel bulamaz....yaşadığı yer belediye eski pass lar duruyorsa yeterlidir...memurlar işlerini biliyorlar prosedürlere uymak lazım...armut piş ağzıma düş yok....

Jet1
23 Mayıs 2016, 11:52
Bulundugun yere en yakin TC Konsolosluguna git onlarda sisteme girip yurda giris cikislari veriyorlar

ulastam
24 Mayıs 2016, 00:22
Mavi kartlilardan da isteniyormus
Onlar Alman Pasaportuyla giris yapiyorlar
Acaba onlarin giris-cikisi nasil alincak?

hknbln
24 Mayıs 2016, 08:37
Bende onu merak ediyorum,
ben mesela 2015 de 3 kere TR ye giris /cikis yaptim, e-devlette gözükmüyor.
Ne olur ne olmaz Emeklilik icin bütün elimde olan belgeleri ( Bilet, Bording Pass, gümrükte verilen giris /cikis Damgali Kagit Parcasi) sakladim.
Ikinci ümitim Emniyet Müdürlügünde Alman Vatandasi da olsan giris/cikislarin belgeleniyor olmasi ihtimali

karadeniz
24 Mayıs 2016, 12:25

Giris yaptigin kimlik numarasi veya isim soyad'la arandiginda cikiyor,emniyetten alabiyorsun.

onurcan
29 Temmuz 2016, 12:38
Bende onu merak ediyorum,
ben mesela 2015 de 3 kere TR ye giris /cikis yaptim, e-devlette gözükmüyor.
Ne olur ne olmaz Emeklilik icin bütün elimde olan belgeleri ( Bilet, Bording Pass, gümrükte verilen giris /cikis Damgali Kagit Parcasi) sakladim.
Ikinci ümitim Emniyet Müdürlügünde Alman Vatandasi da olsan giris/cikislarin belgeleniyor olmasi ihtimali

arkadaslar e devlette maalesef alman pasıyla gırıs yaptıgım ıcın vermıyor dun emnıyete gıdıp mavı kımlık ve alman kımlıgımle muracaat edıp yarım saatte aldım

Gercekler*
31 Temmuz 2016, 01:28
Bu belgenin istenilmesinin baska nedeni var. Malum hepimiz Türkiye'de kendimizi calismis gösterdik SSK'dan emekli olabilmek icin. Calismadigin bir iste calisiyor göstermek suctur. Bunu ancak ispatlamak cok zor. Ispatin biri ise, kisinin o tarihte orada bulunmamasi.

tolgahamburg
02 Ağustos 2016, 22:38
o kanun değişti almanyada çalışan birisi türkiyede sigorta başlangıcı yoksa usulüne uygun olarak 1 ay başlangıç için çalışabilir....Kısaca gerçekler almanya türkiye çakışması kaltı selamlarok78rcp...Onurcan gözüküyor....

Gercekler
02 Ağustos 2016, 22:43
Yok yok onu kast etmedim. Bagzilari yurda giris yapmadan türkiyede ise girisi cikis yapiyorlar. Bu durumda sgk bunu yalanci is oldugunu anlamis oluyor.

tolgahamburg
03 Ağustos 2016, 01:43
o sıkıntı yalan beyan olur doğrusunok78rcpHatta sgk bekler :Dnokta atışla geri alır