PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev Kredisi nakit olmadan?

Bigboss82
11 Mayıs 2016, 22:41
Merhaba arkadaslar,

Uygun fiyata ev buldum 116.000€ ya. Büyük bir fabrikada 7-8 sene dir calisiyorum.
1. Araba borcum var 6.000€
2. 800€ birikmis Bauspar var yeni

2300€ gelirim ayda var + 500-700€ = 3.000€ eve gelen para ayda.

Eigenkapital olmadan bu sekilde banka dan Kredi alabilirmiyim? 125.000€ civarinda

avni64
11 Mayıs 2016, 23:15
2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir yanlışlık yokmu.

akbaba
11 Mayıs 2016, 23:22
bence 125.000€ alirsin arkadasim,büyük firmada 7-8 senedir calisiyorsan,unbefristed arbeitsvertragin var demektir.
kabaca söyle olabilir, 2,5%'dan ev kredisi alsan ve 1% tilgung versen, aylik ödeyecegin para 364€ , 2% tilgung versen aylik 468€ ödersin, 3% tilgung versen aylik 572€ ödersin.
eve ne kadar betriebkosten ödeyeceksin,onuda bunlara ekle.cocuk yok galiba,yazmamissin.cocuk varsa kindergeldde gelir sayilir.
kira öder gibide evin parasini ödersin.
bence önce kendi bankana sor, mutlakada Diba'ya sor,en uygun faiz diba'da oluyor.
Allah yardincin olsun

akbaba
11 Mayıs 2016, 23:23
2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir yanlışlık yokmu.

2300 + (500 bis 700) = 3000 demek istedi galiba..

avni64
11 Mayıs 2016, 23:35
Mutlak bir banka çıkar kredi verecek, elinde peşinat olmayınca birde araba kredisi var,banka fayizi yüksek tutmak ister.

Bigboss82
11 Mayıs 2016, 23:50
2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir
yanlışlık yokmu.

Maasim 2300€
1 cocuk var
Yan gelir derken 3000€ net geliyo assagi yukari her ay..

Bigboss82
11 Mayıs 2016, 23:53
Genelde bankalar 10%- 20% Eigenkapital istiyo.. Internet de Intherhyp gibi siteler var. Güvenilir mi bu siteler

feza
12 Mayıs 2016, 00:21
Genelde bankalar 10%- 20% Eigenkapital istiyo.. Internet de Intherhyp gibi siteler var. Güvenilir mi bu siteler

interhyp ve drklein bankalarla calisan finanzberater sirketleri. bu kurumlar sizden ücret almadan sizin kosullariniza (konditionen) göre kredi verecek bankalari belirliyorlar.
faizler hausbank veya cevrenizdeki bankalardan daha uygun oluyor.
yakinizda Ofisleri varsa görüsmenizi tavsiye ederim. ben ve cevremde bir cok kisi drklein kredi kullandik herhangi bir sorun yasamadik.

Bigboss82
12 Mayıs 2016, 13:03
interhyp ve drklein bankalarla calisan finanzberater sirketleri. bu kurumlar sizden ücret almadan sizin kosullariniza (konditionen) göre kredi verecek bankalari belirliyorlar.
faizler hausbank veya cevrenizdeki bankalardan daha uygun oluyor.
yakinizda Ofisleri varsa görüsmenizi tavsiye ederim. ben ve cevremde bir cok kisi drklein kredi kullandik herhangi bir sorun yasamadik.

Evet interhyp var burada bir görüseyim. Yani Eigenkapitalsiz Kredi alma sansim var bu kosullarda

fuk_18
12 Mayıs 2016, 13:44
pesinat ödemeden biraz zor illaki bir pesinat istiyorlarda sansini denersin 125 bin evin degeri bunun ustune emlakci parasi noter ve arsa parasinida koyunca 10 15 arasi bir paradaha oduceksin yani 125 evin degeri 15 de ek gider 140 bin kredi cekceksin 20 sene ödersin asagi yukari

Arti olarak tesekkür butonunu kullanmanida tavsiye ederim

Antakya
12 Mayıs 2016, 14:09
Aklin varsa bu sartlar altinda bu ise sakin karisma. Rahat basini derde sokma.ne kendini nede aileni atese atma. Bunlari sana tecrube edinmis birisi olarak soyluyorum. Benim maddi sartlarim seninkinden daha iyidi ve aldigim daire seninkinden ucuzdu ve genede cok zorlandim. Sukur altindan Allahin izni ile kalktim ve hemen hemen krediyi odedim.
bilmedigin yerlerden sana hesab gelecek, ummadigin yerlerden sana zorluk cikacak ve zaman gelecekki posta kutusunu bile acmaya korkacaksin.
su anki sihhatina ve sagligina guvenme, ve su anki maddi gucunede dayanma (lakin zaten yok).

lafin kisasi, bu sartlar altinda bu ise girisme.

kolay gelsin.

tr-22
12 Mayıs 2016, 14:34
Sen bu parayla cok rahat ev alabilirsin hemde Volfinanzierung yapilir. Arkadasim nerde kaliyorsun?Köln'e yakinsan bana yaz,seni biriyle tanistircam kesinlik isin olur.

avni64
12 Mayıs 2016, 16:16
Benim arkadaşa tavsiyem,gelir olarak kazancı iyi fakat normal şartlarda ev almak içinde çok yüksek bir gelir değil.
Aylık kredi ödemesini biraz düşük tutarsa,baktı para arttırabiliyor sondertilgung olarak öder.
Hesabı yaparken işsizliği hastalığı hesaba katmak gerek.her zaman bankada bir miktar para bulunmalı her ihtimale karşı,bu olaylar başımda olduğu için yazıyorum,aylık 1400 € ev kredim var bu işler öyle dışardan görüldüğü gibideğil.

Ev aldınmı kafan rahat olacak yimeden içmeden,tatilden kıstıktan sonra hiç kıymeti yok.

SesSizliK
12 Mayıs 2016, 19:37
Dostum birincisi senin bu gelirinle sana kredi verirler ama normalin biraz üstünde olur, suanki kiran kac para hersey dahil elektrik gaz vss ev alma komsu al derler alacagin dairenin muhuti iyimi kac kisi oturuyor oturan insanlar kimdir nedir bunlar cok önemli. Makler parasi vericenmi hadi vermicen diyelim evin alim satim vergisi fiyat 125 bin olur.

Bunuda 2,8 den kredi verseler sana 20 yil vade yapsan 680 euro gibi bi rakam cikiyor aylik toplamda 40 bin euro faiz ödemis olursun. Daire sana 165 bin euroya mal olur.

Tabi dairede tadilat varmi masraf varmi bunlari hic belirtmemissin 680+ elektrik gaz neben kosten 400 euro olur en az ettimi sana aylik 1080 20 yil boyunca her ay cebinden cikicak sabit para.

beni_7_in_bitirdin
12 Mayıs 2016, 19:48
Ben birkaç sene önce niyetlendim ev almaya toplam 200 bin Euro'ya. Hiç eigenkapital olmadan verecekti banka. Yalnız banka hesap kitap yaptı ayda en az 1200€ yan giderlerle ödemeliyim. Vaz geCmenin sebide bankadaki berater dediki kenarda en az 15-20 bulunsa iyi olur. İleriye dOnukk evin masrafı Cıkar herzaman bankaya kredi almaya gelemezsin banka herzaman vermez. Bir kalirifer tesisatın bozulsa misal kalırsın ortada dedi. Dusundum taşındım vazgeçtim. Ben her kurusu iki kere Cevirmeyi yapamam. Bu lari iyi dUsunmek gerek. Burada arkadaşları gOruyorum bne zorluklar cekiyirlar. Saygılarımla.

D.J.El-Rey
12 Mayıs 2016, 20:41
Korkutmayin Arkadasi,o fiyata ev bulmus rahat rahat ödersin,116 bin arti grunderwerbssteuer arti Notar ve behördenparasini da hesaplaman lazim birde Eve de yeni mobilya, Mutfak boya veya laminatlari da hesaplatir ama.
En iyisi bir Finanzberaterle bu konuyu elle almani tavsiye ederim.
Su an ev fiyatlari tavan yapti,Hamburgda 350-400 bin arasi ev fiyatlari.Krediler ucuz ama Tilgunglar yüksek.Arakadas nebenkostenle 1400 Euro ödüyor,tamam kendi evin ama cok zorlaninca da ister Villa da otur,hayat dan kopuyorsun resmen.

avni64
12 Mayıs 2016, 22:05
Korkutmayin Arkadasi,o fiyata ev bulmus rahat rahat ödersin,116 bin arti grunderwerbssteuer arti Notar ve behördenparasini da hesaplaman lazim birde Eve de yeni mobilya, Mutfak boya veya laminatlari da hesaplatir ama.
En iyisi bir Finanzberaterle bu konuyu elle almani tavsiye ederim.
Su an ev fiyatlari tavan yapti,Hamburgda 350-400 bin arasi ev fiyatlari.Krediler ucuz ama Tilgunglar yüksek.Arakadas nebenkostenle 1400 Euro ödüyor,tamam kendi evin ama cok zorlaninca da ister Villa da otur,hayat dan kopuyorsun resmen.1400 Eur kredi ödüyorum derken zorlaniyorum demedim,Benim 3 ailelik evim var.
Ayrica 800Eur 2 kiracidan aliyorum(kiracilara güvenipte ev almadim).is olarakta montajda calisiyorum sorun yok.

S-Karaca
12 Mayıs 2016, 22:36
Sparkasse gibi büyük bankalar veriller 3000€ gelirin var

Bigboss82
12 Mayıs 2016, 22:41
Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?

feza
13 Mayıs 2016, 01:18
Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?

bankalar riske girmemek icin genelde emlak degerinin 60 % Beleihungswert (teminat degeri) kredi veriyor. Beleihungswert yükseldikce faiz orani artar. Dairenin degeri olan 116.000 € kredi almakla sorunu yasamazsin ama kaufnebenkosten olan Grunderwerbssteuer 6,5 % Notarkosten 1,5 % ve Grundbucheintrag 0,5 % masraflari eigenkapital olarak isterler yada baska kredi alternatifi sunar. en iyi bilgiyi finanzberater verir. Kredi sözlesmesinde Sondertilgung ve Tilgungssazt degistirme seceneklerinin olmasini iste.

Daire almadan önce dikkat edilmesi gereken konular:
eski binalarda genellikle ceryan kablosu, su borusu, yalitim ve cati tamiratlari/yenilenmesi gerekiyor bunlarda cok masrafli oluyor.
-en son hangi tamiratlar yapilmis, beklemekte olan hangi tamiratlar var?
-Protokolle der letzten 3 Eigentümerversammlungen (son 3 yil yönetim toplanti yazili bilgisi).
-Hausgeld ne kadar? ve iceriginde neler var?
-Instandhaltungsrücklage (bakim rezervi) ne kadar?
-Energieausweis
-Erbpachtgrundstück?

talo176
13 Mayıs 2016, 09:02
slm,
116 bin € fazla bir para degil.. lakin bankalar senin hesap yaptigin gibi hesap etmez..
senin gelirin 2300 yazmissin (+ 500-700€, ama bunu banka hesaba almaz genelde, hele cocuk parasina da hesaplama),
2300€ dan nerden baksan 1200-1400€ sunu ailen icin hesaplamalisin (bankalara göre).. kaldi 1000€ simdi arabanin kredisi var + nebenkosten, kaldi ca. 600-700 €
simdi 600-700€ belki alirsin, abtragi bu rakami gecmez ise..

(ben bekar iken ve gelirim yaklasip 2000€ iken (+ 25000€ eigenkapital) zar zor aldim 167 bin € neubau (freistehend / einfamilienhaus) icin..
ama o zaman 4,95% di (+1% tilgung).. simdi cok sükür 2,3% e indi (+4% tilgung)..

lakin evin icin grunderwerbsteuer ve noter ödemelisin.. en azindan onu senden görmek isteyecek.. yani bi 7000-8000 bulunsun cebinde..
ve evin ne kadar yeni veya ne kadar eski.. restore edilmesi gerekiyormu.. kaloriferler eski mi? vs vs vs..
gutachtersiz zaten ev alinmaz.. onlar da tabiki belese yapmazlar.. yani sadece 116 bin de kalmaz..

iyi düsün iyi hesap et.. benim amacim seni korkutmak degil, vallahi bastan bin pismandim ev aldigima.. arkadasin biri yazmisti.. her gün yeni bir fatura postakutusunda.. artik postakutusuna bakmak istemyiordum.. aradan 3 dört sene gectikten sonra kendimi toparliyabildim.. ne izin ne dogru dürüst bir araba vs.. (kriz de vardi o zaman ve masimiz 200€ azalmisti).. simdi ise, cok mtluyum iyiki almisim diyorum.. yani demek istedigim, bastan biraz zorluk cekebilirsin ecabinda..

Bigboss82
13 Mayıs 2016, 12:25
Bugün banka da randevum vardi. DBank ta genc bir oglan. Hesap yapacak 20 sene Laufzeit 1,3% zins mit 5% Sondertilgung. 122.300€ hesapladi

tr-22
13 Mayıs 2016, 16:32
Bence süper hic kacirma hemen al,simdiden hayirli olsun diyorum.

SesSizliK
13 Mayıs 2016, 19:11
Bugün banka da randevum vardi. DBank ta genc bir oglan. Hesap yapacak 20 sene Laufzeit 1,3% zins mit 5% Sondertilgung. 122.300€ hesapladi

Neyin hesabi bu detayli yazsaydin 1,3 faizden kredi veriyorlasa gercekten süpermis ama vermezler bence kendin diyorsun tecrubesiz genc bi oglanmis 1,3 den 125 bin kredi alsan 20 sene boyunca aylik 590 euro gibi bi rakam cikiyor 5% sondetilgung senelik sanirim. Tekrar söylüyorum 116 bin arti vergi noter vss ile 125 bin kredi alsan 1,3 den verselerki hic sanmiyorum 20 sene boyunca aylik 590 civari bi taksit cikiyor bu sartlarda veriyorlarsa hic kacirma derim.

f4scistx
14 Mayıs 2016, 10:11
her mesaji okuyamadim arkadaslar kusura bakmayin.
ayni sorunla bende karsilasmistim.
evin fiyati daha yüksekti.
Yalniz ilk basta yaziym : evin durumu iyise ve almak istiyorsan AL ! Al arkadasim ! Kira dan komsulardan kurtul ödersin ! allah yardim eder. Kimse elinden evini de almaz. merak etme. burda issiz kisiler yillar öncesi ev aldi bende hala anlamiyorum nasil.

soruna gelince :
Ben bir iki bankaya gittim, KENDI EV BANKAM dahil ! Geldigimden beri oldugum banka.
Eigenkapital olmadan Banka veremeyiz dediler .
Maasinda sorun yok dediler, ama istiyorsan 10000 euro kazan dediler.
Aklimda bunlar kaldi :
En azindan Nebenkostenlari ödemen gerekiyor. Bu da yalan olmazsin 25000 du galiba.
Ondan sonrada faizler vs daha yüksek oluyor. Ne kadar cok Eigenkapital verirsen okadar cok alirsin. Ama 100.000 euro nakitin olsa bilene cogunu verme , kendi el altindan yaptirirsin kendi paranla.

Lafin kisasi ordan hayir cikmadi. mecbur Eigenkapital vermem gerekiyordu :)
Ama ondan sonra birde su sorun vardi
ben evin kredisinden yaklasik bi 50-60 bin euro fazla cekmek istedim, onu da vermediler. Evin degeri bu diye .. maksat uygun faizle daha cok para almakdi. nasil olsa evde yaptirilcak diye.
Yani her seyi hesapliyorlar, modernisierungskosten ne kadar felan.
Tabi daha önce de böyle fazla büyük kredi islerini girmedigimden herkes de farkli bir sey diyor.

adama sordugumda : bazilari eigenkapitalsiz aliyor diye, bizde alamazsin dediler.
tabi dedigim banka Commerzbank di. Öbür bankalar "daha kücük" mü diyim artik nasil bilemem, bazilari daha cok "risk" seviyor.

Söyle bir imkanin var :
Eger baska yerlerde paran varsa, yada kefilin varsa onlari yazdirabiliyorsun. Misal Lebensversicherunglar.. Sparkontolar vs..

Yalniz 116bin yazdin heralde ev nasil piyasa sizin orda nasil bilmiyorum, ama alabiliyorsan al.
Yakinlarinda iyi ustalar varsa onlarida bagla. Herkes sana ordada degisik fiyat verecek yani biraz cekeceksin .

hayirli olsun her almak isteyene... bakalim bizde kiradan kurtulduk bir kac haftaya, gec de olsa .. nasil bir mantikla gittiysek bunca sene

esmer76
16 Mayıs 2016, 19:08
Bi arkadasa sparkasse133000 euro icin anzahlung yok,bunun 50000 kfw den 83000 sparkasse sparkasse 2.25 %faiz kfw ise 1.85% sizce iyimi???ayrica kimseyi lütfen korkutmayin yaa borc yigidin kamcisi borc olmadan mal sahibi olunmaz bence,maddi durumunuz kötülesse ile bura almanya wohngeld denen bisey var eger daire alirsaniz yardim edyorlar burda maddi sorunuz olursa....

Antakya
16 Mayıs 2016, 19:55
ayrica kimseyi lütfen korkutmayin yaa borc yigidin kamcisi borc olmadan mal sahibi olunmaz bence,maddi durumunuz kötülesse ile bura almanya wohngeld denen bisey var eger daire alirsaniz yardim edyorlar burda maddi sorunuz olursa....

hemen git al, hadi durma kos. bak sonra baskasi alir ona göre.
Burda tecrübe sahibi kisilerin fikirleri önemli degil, zaten Wohngeld davasi var, oh valla lokum. insanin cebinde metelik kalmazsa, Gerichtsvollzieher kapida durunca, kontopfändung olunca Wohngeld sana cok yardimci olur.
Ya ben bunu niye daha önce düsünmedim. Keske daha önceden söyleseydin, bir degil üc daire alirdim. tüüüh, kacirdik firsati desene.