PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanyada 8 gün Hotelde Tatili, araba kiralamak mantiklimi?

Karadayi35
10 Mayıs 2016, 01:00
Selam Arkadaslar,

baslikda yazdigim gibi, önümüzdeki dönemde insallah tatile cikicam hanim´ile. Ilk defa Alanyaya gidiyoruz ve 8 günlügüne araba kiralasammi diye düsünüyorum.
Alanyadan sonra Izmire gececegimiz icin, herseyi ayri aldim, gidis bileti, hotel rezervasyonu, izmire ic hatlar biletini, o yüzden Havaalanindan Hotele transfer yok biletlerin icinde.

Benim düsüncem, Antalya havaalanindan araba kiralasam, 170€ toplam en ufak arabalar, hotele ve havaalanina ulasimindan ziyade, arac bir isime yararmi? Tatil arasi tabiki Alanyanin , veya Antalyanin olsun özel ve güzel yerlerini gezmek istiyoruz. Aksamlari carsiya gidersek misal, parkyeri bulmak kolaymi? Otopark ücretleri nasil? Hotellerin cogu zaten minibüs kaldirmiyormu carsiya veya baska yerlere tur amacli?

Uzun lafin kisasi yani, Alanyaya hic gitmedigim icin, Dolmus veya otobüs veya hotellerin turlari nasil calisiyor bilmiyorum. arabasiz zorluk cekermiyiz gezmek icin?

Bilgileriniz icin simdiden Tessekürler.

V/S
10 Mayıs 2016, 01:58
Eger cok gezip göreceginiz yerler var ise..kiralik araba tabiki mantikli.
Birde Hotel ve plaj sehir merkezine yakin mi..bunlarda önemli.
Malesef Antalya - Alanya Taxi kullanilmaz. Adamlar AVRO olarak fiyat listesi
uyguluyorlar. Saat acmiyorlar.

Hotel ile plajin arasi var ise..Servisli olsun. Alanya disina cikacaksaniz..
kiralik araba size daha ucuza gelir. Ama buradan kirala arabanizi daha ucuz..
yada Havaalani dan taninmis acenta olsun. Acik Senet (bos kagit) vs. imzalamayin.

Karadayi35
10 Mayıs 2016, 13:18
sagolasin.
Ayipdir söylemesi, Hotel direk sahilde, kendi plaji var yani. o yüzden süphe ediyorum araba kiralamak degermi diye.
Ama en büyük avantaji, Havaalanindan, direk Hotele gecebilmek imkani. Transfer 40€ a geliyor, gidis gelis, ama mutlaka cok dolaniyordur ve en az 3 saatimizi alir heralde. Araba ile 1,5 veya 2 Saatde variriz Hotele.
acaba diyorum, Hotelin servisi varmidir, sehir merkezine olsun, veya limana. öyle birsey varsa araba yine mantiksiz olur.

Gezi turlarina turist olarak katilmak mantiklimi sizce? misal, tekne turuna katilsak, onlar bizi hotelden aliyormu yoksa limana kendimizmi gitmeliyiz? Hotel tatili pek yapmadigim icin, hic bilgim yok böyle konularda.

ben en iyisi kiraliim ya, hic degilse kafama göre takilirim... billiger-mietwagenden rezerve edicektim arabayi, dedigim gibi 166€ tutuyor vollkasko ile.

fatosch10
10 Mayıs 2016, 15:57
ben gidisde almiyorum.
otelin tadini cikariyorum.
dönmeden 3 gün önce kiraliyorum, geziyorum.
dönüstede hava limanina birakiyorum

MiAy
10 Mayıs 2016, 17:10
Ustam ,
anlayamadigim hepsi icinde alsan daha hesapli olmazmiydi ?
Senin yerine olsam, önce otelde tatilimi yapar sonra Izmire gidecegin zaman araba kiralarsin.
Aksamlari carsiya gitmek istediginiz zaman ya dolmus yada otobüs gibi araclari kullanirdim.
Park yeri sorunu Türkiyenin her tarafinda oldugu gibi Alanyadada var. Daha rahat edersin diye düsünüyorum.
Kiralik araba icinse Antalya merkezli cizgi-rent a Car'i gönül rahatligi ile tavsiye edebilirim.
Ben kendim cok sefer ayni yerden kiraladim ve hic bir sorun ile karsilasmadim.

Simdiden güzel tatiller dilerim.

moonrise
11 Mayıs 2016, 10:57
Kardesim harika otelin var orda tatilini yap, bir yere gideceksen taksi vb kullan !
Antalya garajindan Alanya Otobüsleri var Oteline gidersin, veya taksi kirala.

Tatil biterken araba kiralarsin etrafi gezersin, veya otelden turlar olur onunla gidersin.

Oteldeyken kapinin önünde kiralik arabanin durmasina hic gerek yok:))

Izmir'e ucakla gidiyorsun galiba, ben senin yerine olsam arabayi o zaman kiralardim, Antalya, Kemer, Kas, Fethiye, Dalyan, Marmaris, Bodrum üzerinden sahilden araba ile gezerek Izmir'e giderdim, görülecek o kadar cok sey varki!

Karadayi35
11 Mayıs 2016, 12:36
Hotelin Turlari zevkli oluyormu? Kendime Türkiyemde turist muamelesi yapilmasini istemiyorum acikcasi... Internetten buldugum cok güzel ve "gizli" koylar varmis, Alanyada, Antalyada, Side´de vb. oralari mutlaka görmek istiyorum, ve oralara arabasiz ulasim zor olsa gerek...

Hotelin tadini bende cikarmak isterim tabiki, ama Hotele kitlide kalmak istemiyorum. Büyük ihtimal kiralicam arabayi Havaalanindan. Izmire ic-hatlar bileti aldim bile, yoksa senin önerdigin yoldan giderdim, aklima yatti yani :)

Antalya, Alanya, vb yerlerde mutlaka görmelisin, gitmelisin diyeceginiz yerler varsa, lütfen paylasin benimle :)

Kardesim harika otelin var orda tatilini yap, bir yere gideceksen taksi vb kullan !
Antalya garajindan Alanya Otobüsleri var Oteline gidersin, veya taksi kirala.

Tatil biterken araba kiralarsin etrafi gezersin, veya otelden turlar olur onunla gidersin.

Oteldeyken kapinin önünde kiralik arabanin durmasina hic gerek yok:))

Izmir'e ucakla gidiyorsun galiba, ben senin yerine olsam arabayi o zaman kiralardim, Antalya, Kemer, Kas, Fethiye, Dalyan, Marmaris, Bodrum üzerinden sahilden araba ile gezerek Izmir'e giderdim, görülecek o kadar cok sey varki!

V/S
11 Mayıs 2016, 13:51
öyle yada böyle bos ver. tatilin tadini cikar. Eger araba isi 100- 150 Eu tutsada, taksiden yine ucuzdur.
Sidede gecen sene 3-5 km arasi yolla 15-20 Eu aliyorlar. Bunu gidisli dönüslü düsünün. 30 Eu yapar.
Zaten günlük kiralik araba 30 -35 Eu arasi.

Karadayi35
11 Mayıs 2016, 19:36
eyvallah sagol, iste bukadar :)
günlügü 16€ a geliyor, ufak araba oldugu icin yakitida azdir. kapinin önünde araba olmasi zihinselde rahatlatir ve spontan cikip gezilebilinir. Dolmusa, otobüse, veya taksiye muhtac kalmamis oluruz.

öyle yada böyle bos ver. tatilin tadini cikar. Eger araba isi 100- 150 Eu tutsada, taksiden yine ucuzdur.
Sidede gecen sene 3-5 km arasi yolla 15-20 Eu aliyorlar. Bunu gidisli dönüslü düsünün. 30 Eu yapar.
Zaten günlük kiralik araba 30 -35 Eu arasi.

SesSizliK
11 Mayıs 2016, 22:18
Mantikli degil.

eral
12 Mayıs 2016, 06:45
kardes, öncelikle hayirli tatiller dilerim.Alanya icerisinde park problemleri var.Ama otoparklarda var.oralara park edersen senin icin iyi olur.Damlatas Magrasi, Manavgat selalesi,Düdden selalesi,kursunlu selale,aspendos tiyatrosu,Gazipasa tarafinda kalyonlar var cok güzel,belediyenin yaninda park yeri var oraya park eder Alanya yi gezersin.Kaleye cikmayi unutma.Dimcayinda yemek ye,Sapadere kalyonunu gez cok güzel.Bu yazdiklarima plan yapman lazim,

moonrise
12 Mayıs 2016, 10:59
Manavgat, Düden Selaleri var oralara gidebilirsin.
Aspendos tarihi sehir, tiyatro vs var, kesin git!
Alanya kalesi var sehirde yukari cik, sagdaki soldaki koylara, Kleopatra koyunun kumlarina br yukardan bak,
hemen asagida damlatas magarasi var oraya kesin gir:)
Side'ye git tiyatro antik sehri, tiyatroyu gez, zaten sehir harabeler üzerine kurulmustur!
Birde Alanya da arkadaki dagda buz gibi suyu canli alabaliklari olan bir yer var oraya da cik!!
Sehirde (Alanya) Pazar kurulunca git böyle güzel, meyve sebze baska yerde göremezsin:))
Simdilik aklima bunlar geldi daha gidilecek cok yer vardir tabiiki.

Karadayi35
12 Mayıs 2016, 11:42
eyvallah, not ettim:)

eral
22 Mayıs 2016, 19:47
Kardeş neye karar verdin? ARABA Kiralayacaksan tavsiyelerim olacaktır.

dvt
23 Mayıs 2016, 08:15
Mantıklı değildir. Sadece Alanya icin. Ama 4-6 Hafta izine gidiliyorsa, arabasız hic düşünemem. Her gittiğimde 20.000-30.000 km yol yaparım. Güzel memleketimi gezerim... En az 3 büyük şehir görmeden, gelmem

neco54
23 Mayıs 2016, 15:27
Arkadasim en mantiklisi araba kiralaman. Istersen kullanma kapinin önünde durrsun. Her an her seye lazim olabilir.
Hit, kopuk her yerde dolu. Ne Transfer, ne dolmus, ne taksi beklerim. Olan benim 150-200 Euro,ma olsun.
Biraz gezerim ve ailece iseniz kesinlikle araba kirala. Araba kiralayacaksan simdiden ayirttir. Yazin kisa süreli Zaman icin araba zor bulursun uygun fiyata.
Bende sana Antalya,da cizgirentacar.com, u tavsiye ederim. Bende hep ordan kiraliyorum.

S&S

Karadayi35
23 Mayıs 2016, 17:34
Selam tekrar herkeze.
karar verdim ve araba kiraladim :) direk Antalya Kiralama sirketlerinden kendi sayfalarindan bakindim, fakat en uygun billiger-mietwagen den denk geldi. Vollkasko ohne SB, Havaalaninda teslim edilecek, meet&greet pointda, geri iadade ayni yerde.
8 gün toplam 161€ geldi, günlügü ca. 17€. Gerci bazi bewertunglarda yaziyordu, arabayi bekliyen varmis, gec teslim edilmis araba vb. Hayirlisi artik, o kadarida olur yani.

Iki kisi gidiyoruz, hanim ile ben. Bir aracin kapinin önünde olmasi benim kafamida rahatliyor. Spontan merkeze veya baska bi yere gitmek istedigimizde, zorluk cekmeyiz, arkadasin dedigi gibi, taksi dolmus transfer vb. ugrasasim yok. Hem dolmus olsun, taksi olsun kafada otomatikmen bir engel yaratiyor. böylece istedigim yere istedigim zaman giderim.

Arabanin fiyati bukadar uygun olmasaydi belki kiralamazdim, fakat 161€ hayir diyemedim :) Hotelin kapinin önündede dursa, icim rahat, en azindan Havalimandan Hotele ve hotelden geri havalimana rahatlikla gider gelirim kendi kafama göre transfer dolmuslariya dolanmadan.
Bende Fotograf merakida var, döndügümde paylasirim sizlere hotelden haric gittidigim yerleri.

selamlar

dvt
24 Mayıs 2016, 00:21
Transfer 25€ urlaubsreisen.de...

Havaalanindan otele birakiyor

Karadayi35
24 Mayıs 2016, 10:27
e bunun bide dönüsü var, tekrar 25€. birakmasina birakiyor, yalniz, dolmusa dolduruyor turistleri, tek tek hotellerine birakiyor. sana sira gelene kadar kim bilir nereleri dolaniyor ve kac saatini yiyor. Bewertunglari okudum transfer sirketlerin, Havalimana geri dönüsde, cok fazla erkenden birakan sirketler var. 4 Saat havalimana bekliyenden tut 6 saat bekliyene kadar. Sirketler alanyadan bi gidisde mümkün oldugu kadar cok turisti almak istiyor, ondan dolayi tatilciler yine birsürü zaman kaybediyor beklemekle.