PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sila yolu tercihi

spidermann55
08 Mayıs 2016, 23:49
Selam arkadaslar simdiye kadar almanya,avusturya , macaristan ,sirbistan ve bulgaristan üzeri anavata gidiyordum.Bu sene almanya,cek,slovakkya ve macar üzeri gitmegi düsünüyorum.Bu yolu bilen arkadaslar biraz yardimci olurlarsa sevinirim.Ne dersiniz bi güzergah tavsiye edilirmi ? otobanlar nasil ? polis ve halk nasil? sinirlarda kontrol varmi ...
simdiden

erhan__79
08 Mayıs 2016, 23:58
ben 5 senedir hep bu güzargahi kullaniyorum.gecen sene gidemedim ama yollar iyi sadece cekte tirlar yolun sag tarafini biraz bozmustu ama tüm cek boyunca degil tabi belki yapmislardir,polisi cek,slovakya,macarda pek görmedim. cek ve macarda hic durmam almanya dresdende depoyu fuller,slovakyaya kadar devam ordam tekrar fuller sirba kadar,vignetide adac ve internetten alirim

gizemm
09 Mayıs 2016, 05:33
Bu sene en iyi fikir karadan gitmek gemi ile dönmek - dönüs yolunda cok arama yaparlar uzun kuyruklarda bekleyip insanin morali bozulucagina veririm 100 euro fazla gemi ile dönerim diye düsünüyorum

iso98783
09 Mayıs 2016, 06:27
4 mayista almanyadan macaristan-sirbistan,bulgaristan üzeri kapikuleden giris yaptim. türkiyeye kadar hic bagaj acmadim türkiyeye giriste 1 saat bekledim

deli-kadir
09 Mayıs 2016, 22:37
Selam arkadaslar simdiye kadar almanya,avusturya , macaristan ,sirbistan ve bulgaristan üzeri anavata gidiyordum.Bu sene almanya,cek,slovakkya ve macar üzeri gitmegi düsünüyorum.Bu yolu bilen arkadaslar biraz yardimci olurlarsa sevinirim.Ne dersiniz bi güzergah tavsiye edilirmi ? otobanlar nasil ? polis ve halk nasil? sinirlarda kontrol varmi ...
simdiden

Arkadaşım nereden yola çıkıyorsun bilmiyorum ama şimdiye kadar kullandığın güzergahı neden değiştirmek istiyorsun anlayamadım açıkçası. Örneğin Berlinden yola çıkıyorsan Çek mantıklı, ama NRW den, Hessen den veya Almanyanın güneyinden çıkıyorsan Avusturya daha iyi. Yolları bilindiği gibi güzel, tunel parası yok vs.

Ergene
09 Mayıs 2016, 22:47
4 mayista almanyadan macaristan-sirbistan,bulgaristan üzeri kapikuleden giris yaptim. türkiyeye kadar hic bagaj acmadim türkiyeye giriste 1 saat bekledim

Arama yüzünden mi bekledin, yoksa memurlarin isgüzarligindanmi?

MiAy
10 Mayıs 2016, 18:02
Ustam,
yukarida deli-kadir arkadasimizin dedigi gibi, neden yolunu degistirmeye ihtiyac duydun ?
Senelerdir Avusturya-Macar üzeri giderim, hic bir sikayetimde olmadi.
Sinir kapilarinda bekleme olayi,
giderken bir sorun olmaz diyorum ama geriye gelirken hangi kapiyi kullanirsak kullanalim cok bekletecekler gibi geliyor.
Hayirli, güzel tatiller

iso98783
10 Mayıs 2016, 22:53
pasaport kontrol. araba girisi hizliydi 10 dakika sürmedi bagaj kontrol noktasinda memur bagaja dogru dürüst bakmadan D3 numarali arama hangarina yolladi halbuki bir bavulum bir el cantasi ve 4 esya kartonu vardi bir saat sonra sira geldi ve hangardaki memur bagaja bakti ve seni niye yolladilar diye sordu isin garibi hemen hemen bütün alman plakalilari aramaya yönlendirilmesiydi.

spidermann55
11 Mayıs 2016, 15:21
Ustam,
yukarida deli-kadir arkadasimizin dedigi gibi, neden yolunu degistirmeye ihtiyac duydun ?
Senelerdir Avusturya-Macar üzeri giderim, hic bir sikayetimde olmadi.
Sinir kapilarinda bekleme olayi,
giderken bir sorun olmaz diyorum ama geriye gelirken hangi kapiyi kullanirsak kullanalim cok bekletecekler gibi geliyor.
Hayirli, güzel tatiller
Arkadaslar ,3 senedir Nürnberg-Passau arasi ya Kaza oluyor yada tamiratdan dolayi 2-4 saat stauda beklemek zorunda kaldim.Cikis yerim NRW-Hamm ,kismet olursa haftaya Persembe yola cikacagim.
slm

alemdar
12 Mayıs 2016, 00:17
Aynen bende nrw den ama cek slovakyayi deneyecegim.ben de gecen yil 4,5 saat almanyayi gecemedim yol calismasi coktu bekledik numberg passau arasi.varinca buraya yazarsin cek yolunu hayirli yolculuk

deli-kadir
12 Mayıs 2016, 21:42
Herşeyin hayırlısı ne diyelim. Yolun açık olsun. Bize bilgi verirsen mutlu olurum

*05300
12 Mayıs 2016, 23:57
Ben Cek yolunu bundan 4-5 sene önce denedim. O zamanlar NRW-Dresden-Cek üzerinden Polonya ya (Auschwitz Toplama Kampi) gittik. Yollar eski komünist Autobahn lariydi. Yani büyük beton plakalari yola birbiri ardina dizmisler, olmus sana Autobahn. Plakalarin arasi 3-4 cm acik ve keskin. Yol bitene kadar arabanin lastiklerindeki profil epeyi bir asinmisti. Yüksek hizla gidemiyordun. Takir-takir ede ede Cek cumhuriyetini gectik ama o günden sonra arabayla bir daha o yolu bir daha kullanmamak icin kendime söz verdim. Belki direkt Prag-Brno yolu daha iyidir. Ama benim tecrübeme göre ben bir daha o devletten gitmem.

Selamlar
05300 - Merzifon

spidermann55
05 Haziran 2016, 20:55
Selam,
2hafta önce avusturya,macaristan,sirbistan ve bulgaristan üzeri ,sorunsuz bir sekilde anavatana vardim.Yollarda hicbir sorunlaln karsilasmadim.Yollar ve sinirlar bostu.Sirbistan ve macaristanda polisler cok sik radarkontrollü yapiyor.Kapikuledede bulgarlar yüzünden siki kontrol var,bu ayin sonundada Kismet Olursa Almanyaya
Dönecegim.Gideceklere Hariri yolculuklar dilerim.

gizemm
08 Haziran 2016, 06:37
Slm arkadaslar bende senelerdir bitmeyen A3 otobanindaki tamir ve insaatlardan sikayetciyim - varmi aranizda alternatif yol bilen direk würzburg tarafina cikabilinecek ? cikis köln den

meyas
23 Temmuz 2017, 19:06
arkadaslar izmirden kapikuleye gidmenin yol arayisindayim,gelibolu gemi problem ;CANAKKALE eceabat gemi problem 3 saat bekledik sirada ,eskiden canakkaleye varmadan bir liman vardi adini unuttum cok sakin bir yerdi container hafene benziyordu adini unuttum

hOrOz
23 Temmuz 2017, 19:39
arkadaslar izmirden kapikuleye gidmenin yol arayisindayim,gelibolu gemi problem ;CANAKKALE eceabat gemi problem 3 saat bekledik sirada ,eskiden canakkaleye varmadan bir liman vardi adini unuttum cok sakin bir yerdi container hafene benziyordu adini unuttum

iki tane var

biri Çanakkale-Eceabat diğeri ise Çanakkale -Kilitbahir

bilgi için http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm

elektroniker
23 Temmuz 2017, 20:49
sana tavsiyem

izmirden --> manisa --> akhisar --> balikesir --> susurluk --> bandirma --> Biga --> lapsekiden gemiyle gallipoli ye -->

yada --> bildigin yoldan sonra --> baktin canakkaleden eceabata kalabalik devam yukari lapsekiye --> ordan gemi gallipoli ye

meyas
26 Temmuz 2017, 11:41
arkadaslar bir soru daha kepez limanindan gemiyle karsiya geciliyormu canakkaleye varmadan orasi cok yogun oluyor

hOrOz
26 Temmuz 2017, 12:25
sana tavsiyem

izmirden --> manisa --> akhisar --> balikesir --> susurluk --> bandirma --> Biga --> lapsekiden gemiyle gallipoli ye -->

yada --> bildigin yoldan sonra --> baktin canakkaleden eceabata kalabalik devam yukari lapsekiye --> ordan gemi gallipoli ye

galipolli neresi ya ?? Türkçe si Gelibolu

arkadaslar bir soru daha kepez limanindan gemiyle karsiya geciliyormu canakkaleye varmadan orasi cok yogun oluyor

http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm

yukaridaki feribot seferleri dışında yüzerek geçebilirsin

acipayamli
26 Temmuz 2017, 13:10
horoz hemserim benim onerim avusturya uzeri gidecek olan izincilerin pasau linz ve wiyana arasinda insat calismalari var izinci gardaslarimin insat girislerinde hepsinde RADAR var dikkat etsiler cezalar baya yuksek otoban wignettesi almayi unutmayin sinrdaki ilk benzinlikten alabilirsiniz .. ( not passau linz arasina 4 yeni sabit radar eklediler ...insatlar haric )

hOrOz
26 Temmuz 2017, 15:21
horoz hemserim benim onerim avusturya uzeri gidecek olan izincilerin pasau linz ve wiyana arasinda insat calismalari var izinci gardaslarimin insat girislerinde hepsinde RADAR var dikkat etsiler cezalar baya yuksek otoban wignettesi almayi unutmayin sinrdaki ilk benzinlikten alabilirsiniz .. ( not passau linz arasina 4 yeni sabit radar eklediler ...insatlar haric )

Bizim oolan Çanakkale'den Avusturya ya nasıl geçtik
Gonuları garıştırıvedin galiba

furkan312
28 Temmuz 2017, 01:01
Değerli Sıla yolcusu kardeşim,Ben Osman Hoca Belgrattan.Lütfen bu mesajımı eş-dost ve tanıdıklarınızla paylaşınız.Sıla yolculuğu esnasında karşılaştığınız her türlü olumsuzlukla alakalı,özellikle Tamir vs.durumlarında lütfen (Dara düşmeden)bizimle irtibat ediniz.Aksi halde 50€ luk bir masraf için 1000€ ödeyen ve vakti de heba olan çok Avrupalı kardeşlerimiz oluyor,göz göre göre müdahele edememek üzücü oluyor...Sırbia ya girdiğiniz andan çıkışınıza kadar Hizmetlerimizin size sunduğu imkanlarından istifade ediniz.Üç kuruş paranız Fırsatçılara gitmesin.Selam ve dua ile...İrtibat:00381 692 34 34 34