PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wirtschaftliche totalschaden auto

captaincusteo
06 Mayıs 2016, 22:54
Herkese selam olsun..iki hafta önce arabama vurdular,polis cagirip rapor tutturdum...Bir gün sonra gutachten yaptirdim...adam tamir masrafi 3,100 euro yazmis.. arabam 2002 model peugeot...Ama arabanin degeri tamir parasindan az oldugu icin karsi tarafin sigortasi tamir parasini degilde arabanin restwertini veriyor bana ki buda 1830 euro göstermis gutachten...Buraya kadar tamam simdi ben bu araba totalschaden yazildi ama yaptirip sürmek istiyorum zira kapida ve alt tarafta hasar var yürüyen aksamlari yeni yaptirmistim hep.Bugün tekrar sordum gutachta istersen yapip sürebilirsin sorun yok dedi..Aklima takilan ,yaptirdigim yerin resmini cekip kendimde saklamalimiyim..cünkü ileride hasbel kader ayni yere vursalar yine ayni sigortaya denk gelsem (HUK) adamlar demezmi bana biz zaten sana parasini vermistik niye simdi bi daha verelim derlermi..Arabamdan memnunun yaptirip sürmek istiyorum sorun olurmu diye merak ettim...wirtschaftliche totalschaden yazmasinin sebebide zaten bu olmali sigorta parayi versin gerisine karismasin ister yaptirim ister satim...
Bu konuyla ilgili tecrübesi olan arkadaslar varsa paylasirlarsa sevinirim..uzun yazdim ama anlasilmistir sanirim,,tesekkürler herkese simdiden