PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reisepass gelmeden Türkiye´ye ucmak mümün mü ?

BurakEk114
03 Mayıs 2016, 23:01
Selam Arkadaslar,
Ben gecen Cuma (29.05) Passaportu uzatmak icin Türk Konsolosluguna verdim ve bana iki hafta icinde almaya gelebilirisiniz dediler. Ben ama bu ayin 12.de yani haftaya Persembe Türkiyeye ucuyorum. O Zamana kadar yetismesse yeni Passaportum nasil ucma imkanim olur ? Bir umkan muhakkak vardir. Konsolosluga sordum bana net cevap veremediler sadece yetisir dediler. Yetismesine bencede yetisir ama ya yetismesse ? Benim elime tek bir belge verdiler uzattirdi diye 10sene ama ellimde Passaport var ama Gültig degil zamani gecdi. Bir imkan varmi ?

Sagolun simdiden....

hoca
04 Mayıs 2016, 01:06
Yabancılar dairesine gidip yedek Pasaport (Passersatz nach §4 Aufenthaltsverordnung) istemen gerekir.
Elinde bulunan Pasaportun geçerliliği ancak yeni Pasaport sana teslim edilirken Konsoloslukta iptal damgası vurularak sona ermektedir. Ozamana kadar elinde bulunan Pasaportun geçerlilik tarihi geçmişte kalmış olsa bile içindeki oturma hakkı (Aufenthaltserlaubnis) henüz Konsolosluğa verdiğin yeni Pasaport dilekçesiyle yabancılar dairesinde geçerlidir.
Sana Yabancılar dairesi saadece yeterli bir sebebin varsa yardımcı olur. Buna rağmen Türkiyeye hemen gitmen gerektiğine dair iyi bir sebep elinde yoksa bir şeyler buluver birzahmet.

Tüm Özbeceriksizler Board üyelerinin adıyla hayırlı yolculuklar dilerim.

BurakEk114
04 Mayıs 2016, 11:13
Sagol Kardesim, hayirli günler...