PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cim ve cit bahcesinde bakanlar icin gec kalmayin

delikanli80
29 Nisan 2016, 20:02
slm arkadaslar,

cim bakan arkadaslar gec kalmadan bahcesini vertikutieren yapip ve düngen yapsinlar. Bunlarin tam vakti mart ve nisan ayidir. Cimlerini güzel ve yesil isteyen arkadaslara tavsiye.

saygilarimla

atilla79
28 Mayıs 2016, 14:36
Vertikutieren tam olarak ne oluyor ve neye yarar ???
Bu arada benim bahceyede bu hafta Rollrasen dösendi. Rollrasen ile ilgili bakim tavsiyelerinizide beklerim

Asafa
09 Ekim 2016, 13:49
vertikutieren kisaca cayiri havalandirma teknigidir. El makinasi ile de yapabilirsin veya benzinli yada elektrikli makinalarla da yapabilirsin. bu aletlerle cayirin yüzeyine 1-2 cm lik cizikler atilarak cayir köklerinin havalanim yeniden taze bir sekilde cikmasini saglarsin. Ayni zaman da yosunlanmis alani da temizlemis olursun. Sene de 2 defa yapilmasi tavsiye edilir durumdan duruma degisir bu cayirin durumuna bakar bir defa da yeterli olabilir. Önemli olan cayiri vertikutieren yaptiktan sonra acilan alanlara cayir tohumlari yeniden ekmek, gübrelemek , ve son olarak kükürtlemek. Bu adimlardan sonra cayirlar taze bir sekilde büyümeye devam eder.

clon
09 Ekim 2016, 14:50
Benim bahceyi 3 sene vertukulieren yapmadimdi,cok fena yosun oldu idi,8 Tane tavuk alip behceye saldim,Bahcede ne osun ne cim kaldi :) :)