PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A)Sosyalleşiyoruz B)A-Sosyalleşiyoruz sizce hangisi

xTARKANx
22 Nisan 2016, 22:35
.....insan yaratilis geregi sosyal bir varliktir.Kendinden baskalarinada bir sekilde muhtactir.Ama gözünü sevdigim teknolojisi insanin insana muhtacligini azaltiyor.iymi ediyor kötümü ediyor zamani gelecek görecegiz.
....Simdi cogumuz teknoloji üzerine beylik laflar eder nelerdir ""aman efendim gerektigi kadar kullanmak,dogru kullanmak,bilincli kullanici olmak,yok teknoloji olmasa su olmaz bu olmaz diyip uzayip gidecek...
....Insani yasamin yapi tasi olan sosyalligi teknoloji ile asosyallige yani bireysel sosyalligi endeksledigimizde duyarsiz,umursamaz,olup bitenden habersiz,tepkisiz tek düze ,multi yasam tarzi yerine mono yasam tarzina itilen bir hal alacagimiz kesin.
....Sosyalligin temelinde iletisim kurmak en önemli yapi tasidir.Bu tas yerinden oynarsa yada degistirilmeye kalkilirsa toplumu olusturan en önemli kültür birikimi kaybolup gider.Gideri gectim gitti bile sayilir.Birsey yilikmaya baslamissa emin olun yikilmis demektir.Iletisim teknolojisi tüm toplumlarin kültür agacini kendini sevdire sevdire baltaliyor.
.....Elimizdeki teknoloji harikasi cep telefonlarindan ve bu sektörde hizmet veren iletisim devleri hepimizi öyle bir büyülüyor ki masal diyarinda yasar hale geliyoruz.Akilli telefonlardaki gelisim aklmizi basindan alirken buna kimse itiraz etmeden boyun egiyor.Yaniliyormuyum...???

hOrOz
22 Nisan 2016, 22:38
bizim konuya benziyor
http://www.ozbeceriksizler.com/showthread.php?21663-Alman-la%FE%FDyormuyuz

tolgahamburg
23 Nisan 2016, 01:10
A) şıkkı ben hep sosyal kişinin elinde herşeysmilie_ban_005