PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Italya,ya arabayla tatil nerde?

mustimercan
26 Haziran 2015, 23:16
Bu sene turkiyey,ye gidemiyoruz,onunicin 1 hafta itlaya,ya gidelim dedik ailece,bildiginiz fazla uzak olmayan ferienhaus yada wohnung kiralayabilecegimiz bi yer varmi?yada otel cocuklarinda eglenebilecegi?

Marley
28 Haziran 2015, 19:03
gadasee duymuştum istersen gada yada gadesee olabilir o bölgeye yoğunlaş derim

ZSworld
28 Haziran 2015, 21:35
İstersen arastırabilirim bir kac tane italyan tanıdığım var.

ceyhan40
09 Temmuz 2015, 00:15
lido di jesolo

muyi64
03 Kasım 2015, 19:12
Selamunaleykum Arkadaslar,
Biz dört arkadas iki günlügüne arabayla venedike gezmek istiyoruz, neler yapabiliriz, nereleri gezeriz, neye dikkat etmeliyiz, konaklama falan, kisaca
her tür tavsiyeleriniz,,, simdiden hepinize tesekkurler,

Antakya
03 Kasım 2015, 23:23
Italyada bir haftada harciyacagin tatil parasi ile uzaga gitmeden almanya icinde iki hafta ailece super tatil yaparsin. Italya cok pahali tatil ülkesi, oranin özelligi deniz haric almanyada fazlasi ile var.
Ama yok illaki italya olacak diyorsan sana gidecegin yeri degil gitmeyecek yerleri söyleyim:

Sakin büyük sehirlere, örnegin venedig, mailand vesaire gibi yerelere gitme.

hope41
04 Kasım 2015, 12:51
Italyada bir haftada harciyacagin tatil parasi ile uzaga gitmeden almanya icinde iki hafta ailece super tatil yaparsin. Italya cok pahali tatil ülkesi, oranin özelligi deniz haric almanyada fazlasi ile var.
Ama yok illaki italya olacak diyorsan sana gidecegin yeri degil gitmeyecek yerleri söyleyim:

Sakin büyük sehirlere, örnegin venedig, mailand vesaire gibi yerelere gitme.

Sebebi nedir arkadasim merak ettimde? Ben iki sene önce bir haftaligina araba ile Italya da sirasi ile Como - Mailand - Genova - Pisa - Florenz - Bologna - Venedig - Verona sehirlerine gittim. Cok cok da begendik ve cok güzel gecti. Ilerde gitmek istedigim baske sehirlerde var tabi basta Roma olmak üzere.

Cok güzel yerleri var italyanin, Porto Fino ve cinque terre kesin görmek istedigim yerler mesela, isteyen netten arastirip bakabilir.

hope41
04 Kasım 2015, 12:59
Selamunaleykum Arkadaslar,
Biz dört arkadas iki günlügüne arabayla venedike gezmek istiyoruz, neler yapabiliriz, nereleri gezeriz, neye dikkat etmeliyiz, konaklama falan, kisaca
her tür tavsiyeleriniz,,, simdiden hepinize tesekkurler,

Ve aleyküm esselam arkadasim. Ben iki sene önce gidip gezmistim, Venedik te maalesef iki gün planlamamiza ragmen bir gün gezebildik. Sonucta gezecegin yer Venedik olacak ve bir tam günde rahat görebilirsin. Cevresinde 3 ada varmis bizim ikinci gün planladigimiz ama gidemedigimiz adalar. Oralara gidebilirsin.

Konaklama Venedik te pahali olabilir, tren ile bir durak mesafede Mestre de kalmistik biz, Mestre tren garina yakin otellere bak, bilet alir 10 dak da Venedik e gider ordan da su motorlari ile Venedik deki meshur meydana gidersiniz, sonrasini yürüme yaparsiniz. Tekrar geriye de yürüme gelirsiniz. Bu sekilde cok daha degisik yerlerini kesfedip görme sansiniz olur inan bana. Arabayi biz otele yakin biryerde birakmistik Mestre de ama istersen Venedig girisine kadar araba ile gidebiliyosun, orda parali park yerleri oldugunu okumustum, oraya arabayi birakip sonrasina su yolu ile devam etmek zorundasin ama (:

Ama sen yine de booking.com dan Venedig icindeki otellere bak, uygun fiyat bulursan direk Venedik de kalabilirseniz tabi daha güzel olur tahminim. Kanallari gondol ile gezmek de tabi güzel ama kalabalik olunca pazarlik sansin pek olmuyor iyi de para istiyorlar tabi millet bir daha mi gelicem gelmisken paraya kiyip 1 saatlik bir gondol sefasi yapayim diye düsündügü icin ama tercih meselesi tabi.

google´a Türkce Venedik gezisi yaz, yüzlerde blog cikar karsina, Türklerin gidip gezmedigi yer yok inan bana :) Hele ki bazi tipler var A´dan Z´ye gittikkleri sehirler ile alakali herseyi fotolar ile vs... paylasiyor cok bilgi veriyorlar. Ben nereye gidecek olsam netten bu sekilde arayip bilgileniyorum, kesinlikle tavsiye ederim. Baska sorun olursa yardimci olmaya calisirim.

akdenizli33
04 Kasım 2015, 15:27
bence hic gitme..en son baneim bacanak ve komsusu Pizza cevresinde bir hafta gitmsiler..ustune birsürü ceza yemisler..park cezasisini gecirdielr diye 65€ para ödemsiler..denizleri paraliyimis sahil pismis.ayrica.o Pizza kulesi denen yerde cok pahaliymis.valla hic gitme baska yere git derim

muyi64
04 Kasım 2015, 22:33
Ve aleyküm esselam arkadasim. Ben iki sene önce gidip gezmistim, Venedik te maalesef iki gün planlamamiza ragmen bir gün gezebildik. Sonucta gezecegin yer Venedik olacak ve bir tam günde rahat görebilirsin. Cevresinde 3 ada varmis bizim ikinci gün planladigimiz ama gidemedigimiz adalar. Oralara gidebilirsin.

Konaklama Venedik te pahali olabilir, tren ile bir durak mesafede Mestre de kalmistik biz, Mestre tren garina yakin otellere bak, bilet alir 10 dak da Venedik e gider ordan da su motorlari ile Venedik deki meshur meydana gidersiniz, sonrasini yürüme yaparsiniz. Tekrar geriye de yürüme gelirsiniz. Bu sekilde cok daha degisik yerlerini kesfedip görme sansiniz olur inan bana. Arabayi biz otele yakin biryerde birakmistik Mestre de ama istersen Venedig girisine kadar araba ile gidebiliyosun, orda parali park yerleri oldugunu okumustum, oraya arabayi birakip sonrasina su yolu ile devam etmek zorundasin ama (:

Ama sen yine de booking.com dan Venedig icindeki otellere bak, uygun fiyat bulursan direk Venedik de kalabilirseniz tabi daha güzel olur tahminim. Kanallari gondol ile gezmek de tabi güzel ama kalabalik olunca pazarlik sansin pek olmuyor iyi de para istiyorlar tabi millet bir daha mi gelicem gelmisken paraya kiyip 1 saatlik bir gondol sefasi yapayim diye düsündügü icin ama tercih meselesi tabi.

google´a Türkce Venedik gezisi yaz, yüzlerde blog cikar karsina, Türklerin gidip gezmedigi yer yok inan bana :) Hele ki bazi tipler var A´dan Z´ye gittikkleri sehirler ile alakali herseyi fotolar ile vs... paylasiyor cok bilgi veriyorlar. Ben nereye gidecek olsam netten bu sekilde arayip bilgileniyorum, kesinlikle tavsiye ederim. Baska sorun olursa yardimci olmaya calisirim.

cok cok tesekkürler , bilgilerin icin, bakalim, artik duruma göre hareket edecegiz.. Tabiki dil sorunu olmasa hersey daha kolay olurdu, nekadar almanca bilirler bilmiyorum,, ulasim icin falan. otellerde anlasa biliriz tahminim ama ,,

akdenizli33
04 Kasım 2015, 23:42
Arkadaslr konu acilmisken bizde Yilbasinda bir hafta 3 Aile .tatile gitmeyi istiyouz ..istedgimiz kriterler Cocuklarin eglencegi..iicnde daha cok egelnceli seyler olan otel tavsiye edermiisniz.

hope41
05 Kasım 2015, 11:58
cok cok tesekkürler , bilgilerin icin, bakalim, artik duruma göre hareket edecegiz.. Tabiki dil sorunu olmasa hersey daha kolay olurdu, nekadar almanca bilirler bilmiyorum,, ulasim icin falan. otellerde anlasa biliriz tahminim ama ,,

Rica ederim. Otellerde bir sorun olmadikca zaten cok dil lazim olmaz, ödemeyi de zaten kredi karti ile ya da pesin ödersin, o kadarcik Ingilizce oteldekilerde bilir, en kötü tarzanca vs... halledilir onlar sorun olmaz.

Ama italyanlar yardim sever cok, bir iki kere adres bulmada tarzanca yardimci oldular, sevimli adamlar bizim millet gibi ayni :)

Yukardaki arkadas trafik cezasindan bahsedince aklima geldi. Bizim bu bir haftalik italya gezimizden sonra iki ceza geldi, biri Pisa da, biri de Florenz de. Pisa daki niye geldi hala bilmiyorum :)

Arabayi park ettigimiz yerde saatine göre Parkschein alip ödedik vaktinde geldik...Ben firma arabasi ile gitmistim, arada firmada oldugundan ödedim uzatmadan... gerci kendi aracim da olsa ödeyecektim tabi :cool:

Bir ara Pisa da park yeri ararken sehir merkezinde bir iki sokaga girdik, sonra ciktik tekrar vs... yani girilmesi yasak yerler degildi ama ne bileyim belki girislerinde italyanca uyarilar varsa bizim anlamamayip girdigimiz ve kemara sistemi ile yakalandigimiz bilemiyorum yani :)

Diger ceza da saniyorum su sekilde oldu. Florenz de sehir merkezini verdik navi ye. Yaklastik iyice merkeze, navi ne derse oraya gidiyoruz tabi, bir sokaga girdik ama baustelle vardi, tabi navinin baustelleden haberi yok, bize direk devam gösterdi, sonra baktik ilerde baustelle bitiyor, cikmiyor sokak daha ileri, baustellenin icinden geri döndük, baska da kimse yoktu belki oraya girmemeiz gerekiyordu ama polis vs. yoktu, yine kamera takidinden belki yakalandik :)

Ama iki cezada radar dan degildi. Otobanlarda cok radar olur sen hiz limitlerine uy yani gidersen. Birde orda degisik sistem varmis, yani radar misal seni bir yerde görüntülüyor, sen normal hizda gidiyorsun, bir sonraki radar dan gectigin saat normal hizda gittigin zaman ise sistem diyor ki bu adam normal hizinda seyretmis... ama ola ki ikinci radarda cok erken gecti isen bu arada bu adam kesin sürat yapmistir diye algiliyormus sistem... namaz icin ugradigimiz Türk camisindeki Türkler demisti artik bilemiyorum yani :confused:

Gelen cezalardan Pisa´daki biraz tuzlu idi yanlis hatirlamiyorsam, yani 100 125 civari olabilir diye aklima kaldi. Birde yaklasik 7-8 en az gecmisti ceza geldiginde hatta belkide bir sene olacakti biz Italya´dan döneli :)

muyi64
06 Kasım 2015, 18:17
Tekrar Tesekkür ederim,,,
Peki otoban paralarinda bi degisikli varmi en son 2007 yilinda Anconadan gemiyle izne gitmistik, giselerde pesin ödeniyordu, hala aynimi, yoksa vignet falan almak lazimmi,,

hope41
06 Kasım 2015, 18:50
Tekrar Tesekkür ederim,,,
Peki otoban paralarinda bi degisikli varmi en son 2007 yilinda Anconadan gemiyle izne gitmistik, giselerde pesin ödeniyordu, hala aynimi, yoksa vignet falan almak lazimmi,,

Ben gittigimde 2012 idi yanilmiyorsam, vignet yoktu, gisede ödeniyordu. Saniyorum hala aynidir.

Yanliz aklinda bulunsun, bilmiyorum sen Almanya da nerde kaliyorsun, Münih taraflarda isen ordan italya yolu farkli daha yakin tabi ama ben Dortmund tarafinda kaldigim icin Freiburg üzeri gittim tabi ki Schweiz dan gecmek zorundaydik ve 40 EUR ya vignet aldik mecburen, 1 sene gecerli imis ama biz sadece bir hafta Italya da kaldik tabi birde dönüste gectik o kadar. Yani insan en azindan bir aylik filan ya alternatif sunar daha ucuza :)

muyi64
06 Kasım 2015, 19:21
Ben gittigimde 2012 idi yanilmiyorsam, vignet yoktu, gisede ödeniyordu. Saniyorum hala aynidir.

Yanliz aklinda bulunsun, bilmiyorum sen Almanya da nerde kaliyorsun, Münih taraflarda isen ordan italya yolu farkli daha yakin tabi ama ben Dortmund tarafinda kaldigim icin Freiburg üzeri gittim tabi ki Schweiz dan gecmek zorundaydik ve 40 EUR ya vignet aldik mecburen, 1 sene gecerli imis ama biz sadece bir hafta Italya da kaldik tabi birde dönüste gectik o kadar. Yani insan en azindan bir aylik filan ya alternatif sunar daha ucuza :)

Evet tahmin ettigin gibi, Münih havaalanin yanindayim,, direk austurya, ordan italya, en az 7 -8 defa gittim,. izne giderken yani

wwgokhanww
02 Aralık 2015, 03:17
1200 km gittim öyle plan felanda yapmadim italyan hanimimi aldim bir Sabah uyandigimda ver elini italya :) gittigim yer Rimini ama baktim sirf it kopuk esrarkesler kari kiz kim kime dum Duma yok dedim bize baska yer lazim naviyi actim en yakin yerleri arastirirken cattolica diye bir yer gördüm hanimin annesi gecliginde gitmis bize anlatirdi ver elini cattolica gercekten aile ile gidilebilcek bir yer ama plajlar Satilmis otellerde yer bulmak mümkün degil 2 yildizli bir yer buldum balkona bir ciktim karsida meyhane canli müzik ohhh keyfe bak hehe neyse arkadaslara katiliyorum cok pahali helede yolda giderken benzinliklerde hissettiriyor kendini kaldigim sehird 1,20 idi diesel italyada 1,70 bide benzini italyada kendin doldur yoksa 20 Cent daha fazla istiyor pompaci litre basina :) neyse 10 gün dandik Hotel de kaldim bide 200 metre kare bir halk plaji birakmislar sag olsunlar orda takildik (beles) yakinlarda riccione diye bir yer var aksamlarida oranin lüks restorantlarinda balik malüllerinden yedik (cok iyi oldugunu söyleyemem fiyatina göre) toplam 1500 euro gitti bide yakinlarda büyük akvaryum var giris kisi basi 15 euro felan ha unutmadan san marino da 10-15 km felan gitmisken orayada ugranir benim hanimin dedigine göre onun geldigi yerde yani sicilyada hersey cok ucuzmus yani sehirle alakasi yok aslinda cizmenin asagisina Dogru indikce kalma masrafi ve yiycek masrafi düsüyor cünki yoksulluk basliyor hemide plajlar avrupanin en iyi plajlari ve belesmis tabi 2500 km yapmak gerek yer yer otoban felanda yokmus haberiniz ola... :)

sswiss
05 Ekim 2016, 22:57
Selam arkadaslar 1 haftalik italya gezisine cikmayi planliyorum .Italya Roma
arkadaslar italya roma da aile ile kalabilecegim uygun otel bilginiz varmi en az kahvalti icinde olmasi lazim
ve romada mutlaka görünmesi gezilmesi gereken yerleride paylasirsaniz sevinirim

hope41
06 Ekim 2016, 10:32
Selam arkadaslar 1 haftalik italya gezisine cikmayi planliyorum .Italya Roma
arkadaslar italya roma da aile ile kalabilecegim uygun otel bilginiz varmi en az kahvalti icinde olmasi lazim
ve romada mutlaka görünmesi gezilmesi gereken yerleride paylasirsaniz sevinirim

Roma´ya gitmedim ama daha önce araba ile (belki yukarda yazilanlardan okumussundur) bircok sehir gezdim Italya´da... Ben genelde otelleri Booking.com dan aliyorum, oraya gir sehri tarihleri ver, istersen filtre ekle yani otelde ne istiyorsun, fiyat, vs... sonra fiyatlara bak. Illa ki uygun biryerler buluyor insan. Roma´ya aslinda bir kez planlamistim araba ile, hatta yol üzerinde Bologna da kalacaktik, otelide rezervasyon yapmistim, Roma icinde otellere bakmistim, otel cok fazla, tam merkezde tren istasyonu var oralarda uygun oteller görmüstüm, metro istasyonuna yakin bak derim ben. Sonra iptal ettik ama Roma gezisini, dedik ilerde gideriz.

Gitmedigim icin sana sehir hakkinda tavsiyede bulunamam ama her zaman söylerim, google a Türkce "Roma Gezisi" diye ver, inan gidip gezen ve en ince ayrintisina kadar bilgiler bulabilecegin yüzlerde blog bulacaksin, bizim millet masallah gidip gördüklerini gezdigi yerleri paylasmayi seviyor, cok isine yarayacak bilgiler bulacaksin.

hatta bir iki lin vereyim bir göz at -->

http://gezipgordum.com/roma-gezi-rehberi/

https://gezimanya.com/GeziNotlari/roma-gezi-notlari

https://www.birhayalinpesinde.com/roma-vatikan-gezi-rehberi-gezilecek-yerler

Benim bir tavsiyem, vaktin olursa Roma da cok büyük bir cami var orayi ziyaret etmen olur.

https://de.wikipedia.org/wiki/Moschee_von_Rom#/media/File:Moschea_00497.JPG

Simdiden iyi tatiller, gidersen tecrübelerinizi bizlerlede paylasirsin dönüste ;-)

*05300
08 Ekim 2016, 21:07
Arkadasim, italya cok güzel bir ülke, gezilecek cok yeri var. Ancak yabanci plakali bir aracla gidersen büyük ihtimal yanlis yola girdin diye pesinden cezayi yollarlar. 2012 de italya tatilinden sonra Almanya daki adresime 108 € yol ihlali cezasi geldi. Neyse, sana benim italya da gezerken kullandigim Navi koordinatlarini asagida sunuyorum, simdiden kazasiz, belasiz yolculuklar dilerim. Gitmeden bu koordinatlari google maps dan tekrar kontrol etmeni tavsiye ederim.

05300 - Merzifon

40.749811,14.487509, 1)Pompei antik kenti
43.722942,10.396594, 2)Piza Kulesi
41.890179,12.492337, 3)Rom Kolosseum
41.905755,12.482146, 4)Rom Spanische Treppe (Piazza di Spagna)
41.130328,16.869673, 5)Bari Demre li St Nikola kilisesi
45.434263,12.338866, 6)Vndg San Marko meydani (Uhrturm. Markusdom. Ducale Palast)
45.433715,12.333966, 7)Vndg Teatro La Fenice Venedig
45.429404,12.343245, 8)Vndg San Giorgio Maggiore (Nikah kilisesi) (karsidaki ada)
45.438031,12.335904, 9)Vndg Rialto Köprüsü Venedig
45.431159,12.328416, 10)Vndg Galleria dell Accademia (Resim galerisi)
45.431667,12.328925, 11)Vndg Accademia köprüsü (Büyük kanal)(Foto cekme köprüsü)
45.436765,12.326221, 12)Vndg Basilica dei Frari Venedig
45.434932,12.340551, 13)Vndg Seufzer köprüsü (Kücük kanal)(Foto cekme köprüsü)(Ponte dei Sospiri)
45.441135,12.322692, 14)Vndg Ponte degli Scalzi köprüsü (Barfüßerbrücke) Bahnhof yani
45.482333,12.232965, 15)Vndg Anakara daki son tren istasyonu (Venezia Mestre)
45.440789,12.333792, 16)Vndg Ca'd'Oro Sarayi (Kanaldan görülecek)
45.441941,12.328682, 17)Vndg Fondaco dei Turchi (Handelshaus der Türken)Türk ticaret sarayi
41.906862,12.454361, 18)Vtkn Sixtinische Kapelle (Michelangelo Ademin Yaratilisi) (ve Müze Stanza di Raffaello ve Pinacoteca)
41.902067,12.455666, 19)Vtkn Peters dom ve San Pietro Bazilika Vatikan
41.900955,12.483261, 20)Rom la Fontana di Trevi cesmesi HIT
41.894927,12.482893, 21)Rom Vittorio Emanuele II Heykeli ve meydani HIT
41.893333,12.483611, 22)Rom Romüs-Romülüs heykeli (Vittorio Emanuele meydani arkasi)
41.934769,12.495221, 23)Rom Camisi
41.891361,12.486628, 24)Rom Casa delle Vestali (Eski Roma kalintilari) (Forum Romanium) Titusbogen
41.901627,12.466301, 25)Rom Schloss Sant'Angelo ve köprüsü
41.914014,12.492084, 26)Rom Villa Borghese (Heykel ve Resim Müzesi)
41.899679,12.472978, 27)Rom Neptun Cesmesi (Fontana del Nettuno)
41.888704,12.480771, 28)Rom Forum Boarium
41.898845,12.476728, 29)Rom Pantheon
41.895951,12.471845, 30)Rom Blue Ice Dondurmaci HIT
41.910694,12.476299, 31)Rom Piazza del Popolo (meydani) ve dikilitas
41.899947,12.479415, 32)Rom (Tempel) Tempio di HAdriano NO HIT
45.430591,12.334762, 33)Vndg Santa Maria della Salute (kilisesi) (karsidaki ada)
38.113945,13.356315, 34)Palermo Katedrali HIT
38.115476,13.362046, 35)Palermo Fontana delle Vergogne (Utanc Cesmesi)
44.303988,9.207938, 36)Portofino
45.441899,10.998348, 37)Verona Romeo ve Juliet Evi
43.773153,11.256369, 38)Florenz Santa Maria del Fiore Katedrali HIT ve Can kulesi
45.981987,9.210355, 39)Tremezzo Como gölü kenari cok güzel
40.628676,14.486439, 40)Positano Görmeden ölme

akbaba
12 Nisan 2017, 18:01
arkadaslar biz yarin italya'ya gitmeye karar verdik,planli degil,aniden gitmeye karar verdik.
bizimde rotamiz mustimercan arkadasimiz gibi,Frankfurt- Mailand - Genova - Pisa - Florenz - Bologna - Venedig.
Hope41 yazdiklarini dikkate alacagim,Venedig'de 1 gün kalacagiz,arabayi Mestre'de birakip,trenle venedige gecmek niyetindeyiz.
konaklamayi,booking.com'dan yapacagim, Mailand-pisa-florenz'de heryere arabamizla gitmek münkünmü?ben genelde navi'ye adresi veriyorum ama heryere araba ile gitme imkani olmuyor.
mustimercan veya giden baska arkadaslarin tecrübesi varsa yazmalarini rica ediyorum, frankfurttan isvicre üzeri mailand'a gitmek istiyorum, 670km.yaklasik 7 saat tahmin ettik.Mailand-pisa 300km. 3 saat, pisa-florenz 100km. 2 saat , florenz-venedig 250km. 3 saat hesapliyoruz.

44Malatya
12 Nisan 2017, 18:21
Iyi tatiller akbaba umarım tatiliniz güzel geçer.

Biz 2012'de 1 haftalığına gardasee tatili yapmıştık, arabayla gittik, bilhassa çocukların çok hoşuna gitti.

akbaba
12 Nisan 2017, 19:12
Allah senden razi olsun 44Malatya, iki cocugum var,18 ve 20 yaslarinda,birisi dün arkadaslariyla Prag'a gitti, sende gitmistin. bugün konustuk cok hosuna gitmis.diger cocugumda arkadaslariyla kudüs'e gidecek.
cocuklar büyüdüler,Türkiyeye izine beraber gidiyoruz ama arkadaslariylada gezmek istiyorlar,cok hosuma gitmiyor ama hak vermiyorda degilim.
madem cocuklar kendileri geziyor, bizde kari-koca aniden karar verdik,söyle birkac gün kafamiza göre gezelim dedik. italya'ya gitmemistik,insallah iyi olur

oldirty
12 Nisan 2017, 20:07
Arkadas caorle denizi güzel ama bu aralar soguk sana tavsiyem Venedig eski tarihi sehir orayi tavsiye ederim haniminda hosuna gidecektir gardassee güzel

hope41
12 Nisan 2017, 20:56
Kardeşim iyi tatiller, eminim çok begenip güzel vakit geçireceksiniz, inşaallah kazasız belasız gider gelirsiniz.

hope41
12 Nisan 2017, 21:11
Cepten girdimde kısa birşey bakmak için, mesajına uzun cevap veremiyorum kusura bakma. Milan da biz otele bırakmıştık arabayı ve sehir merkezine tramvay ile gitmiştik. Zaten Milan'ı çok gezmedik, bir nevi dinlenip bir gece, sonraki sabahta öğleye kadar gezip yola devam ettik. Öglen namazını Milan İGMG camiimde kıldık, inşaat halinde küçük ama ordaki Türklerle tanışıp sohbet etmiş olduk. Pisa ve Florenz'e araba ile girdik park edip yürüme gezdik. Pisa da zaten Pisa kulesini görüp, birde Cuma olduğu için oraya merkeze yakındaki bir spor salonunda müslümanların namaz kıldığını öğrendik, namazı kılıp yola çıktık yine. Florenz'de de sehir merkezinde bir Parkhaus'a bıraktık arabayı, ordan nehir boyundan merkeze doğru yürüdük, ordaki köprüyü ve civarını dolaşıp ordan yola devam ettik :)

Bir haftada o kadar şehiri ancak böyle geziyorsun ... :)

akbaba
12 Nisan 2017, 21:54
Allah sendende razi olsun hope41,cok yararli bilgiler verdin...

fantomas99
12 Nisan 2017, 22:38
Gardasee civari iyi. Cocuklarin yasi ne kadar bilmiyorum ama ufak iseler gardasee civarinda park yeride olan otellerde kalip , mesela lazise,sirmione ,peschiera del Garda taraflarini tavsiye ederim. Peschiara del Garda da ayni isimde otelde kalmisti. Gayet temiz ve sakin, ufak cocuklar icinde cok rahat, ücretsiz otoparki vardi. Oradan mesela her gün gardasee civarinda bir yerleri gezmeye cikabilirsiniz. Bir gün sirmione, öteki gün lazise ve malcesine taraflari....bir gün de sabah cikip venedige gidip, günübirlik ziyaret etmek. Venedig e gelmeden buyuk bir otoparkda arabayi birakip (Terminal Fusina Venezia) , hemen önündeki feribot duraginda bekleyip venedig adasina gecmek mümkün. venedig de turistlerin yogun oldugu o ünlü yerlerde degilde biraz arka sokaklardaki restoranlarda yemek yersen, cok pahali olmuyor ve bunu tavsiye ederim herkese. Bir baska gün de mesela Verona sehrini gezebilirsiniz.

Ha birde tam o gardasee peschiera del garda otelinin arkasinda Gardaland var. Ufak cocuklarin cok hosuna gidecegi ama biraz pahali giris ücreti olan eglence yeri (Fantasialand veya Disneyland gibi yer). Bu mart nisan havasi cok güzel oralarin ve cok kalabalikda olmaz. Güzel tatil gecirceginden eminim. Bizim oglan 1,5 ve kizda 5 yasinda idi bizim gittigimizde... sorun cikmadi araba ile heryeri gezebildik.

santicuma
14 Nisan 2017, 14:27
@akbaba kardes, ani bir kararla ve bir gün öncesinden gibi kisa bir sürede herseyi planlamak pek saglikli bir tatili beraberinde getirmez maalesef, insallah yinede zevk alirsiniz.
Bahsettigin sehirlerde dogru düzgün gezebilmek, keyf alabilmek icin en az 2 gün kalmaniz gerekicek, yoksa o yollarin tümü bir hafta bile olsa böyle kisa bir sürede cekilmez.

Vendigi gezmek icin bizde houstrip üzeri Mestre nin merkezinde cok güzel bir daire kiraladik ve bir hafta boyunca cevreyi gezmek ve günü birlik gezintiler icin kullandik. Cevre demisken yani buralari: Venedig, Lido de Jeselo, Gardasee, Rimini. Iki gün de sadece Venedigi ve adalarini icin kullandik.

Mestre den Venedige otobüsü kullandik, bunun icin orada 48 saat gecerli karti aldik ve bütün otobüs, tramvay ve deniz ötobüsünü (Venedigin adalari icin) ücretsiz kullandik. Ilk basta pahali görünebilir fakat sidettle tavsiye ederim.

Venedig de hava bir gün yagmurluydu, bunu firsat bulup Mestre den güneyde kalan Rimini ye (daha dogrusu oradaki Riccione denilen sahil kasabasina) günübirlik bir deniz gezisi yaptik. Yanlis hatirlamiyorsam 3 saat sürdü araba ile. Yukaridaki arkadasin aksine biz oralari cok begendik (Riminiyi bilemem, oraya ugramadik) 15 euroya sahil de 4kisilik yer tuttuk ve cok güzel kumsali vardi sahilin, ortalik aile ve yasli insanlarla doluydu. Denizi cok iyi.

Mestre veya Venedigte kalirsaniz ve hava denize girmeye müsait ise, mutlaka yakinlardaki Lido de Jesolo sahiline gidin, süper denizsahili var, ordada sahildeki semsiyeli oturma yatak kiralayip denize girebiliyorsun.

Gardasee cevresi ve kendisi cok güzel bir yer, fakat konaklamak icin coluk cocuk olmamasi gerek bence, gezmekten fazla bir aktivite yok, gerci hava biraz soguk da olsa cocuklarla koytu bir sahil bulup göle yüzmeye girdik, fakat suyu cooook soguk du :)

Dedigim gibi herseyi bir kac hafta, hatta konaklamayi cok daha önceden ayarlayipda gitmek gerekiyor, güzel, stressiz bir tatil gecirmenizi saglar, cünkü orada, yabanci bir yerde, nereye gidelim, nerde kalalim, ne yiyelim ile ugrasmak gercekten yoruyor.

akbaba
14 Nisan 2017, 23:18
santicuma cok tesekkurler yararlı bilgiler ıcın.cok haklısın,tatile cıkmadan biraz hazırlanmak lazım.bu sefer boyle oldu.
sabah yola cıktık ve 12:30 gibi otele yerleştik. hemen metro ile Doume gittik.diğer gezi yerleri yurume mesafesindeler.biraz once geldim ve ben Milano yu cokk begendim.cok guzel tarihi yerler var insanlar cok iyiler.doume-pasaj-scala-brera-castello yaptık.sonrada o harika sokaklarda rastgele dolaşıp sehrin keyfını cıkarmaya calıstık. cok guzeldi.
yarın pısa ve floransa ınsallah

38bekir66
24 Temmuz 2017, 21:59
hayirli aksamlar arkadaslar bu sene nasip oömadi türkiye yegitmek düsündüm bir kac gün italya yagidiyim ailecek toplam 5 kisiyiz.
sizlerden oödumu italya ya tatil icin tavsiye edeceginiz bir yer deniz kenari olsa daha iyi olur.kendi arabamla gitmeyi düsünüyorum-
simdiden herkese tskler.ALLAHA emanet olun

karam82
24 Temmuz 2017, 22:13
Selam Arkadasim Maddi konumunu bilmiyorum, Italyada hotele mi niyet yoksa eve mi gitme.?
Deniz kenarlarinda bir cok ev kiralama imkanlari italyada veriyorlar.
yada Hotel gibi yerler kendin yemegini filan yapiyorsun.

Italya da türkiye gibi hersey dahi hotel bulamazsiniz, cok az var.

Size önerecegim Tize olabilir arabayla gitmek istiyorsaniz. Rosalina Mare bir göz at istersen dedigim gibi kendiniz yemek olayini hallediyorsunuz. ama fiyati cok uyguna kapatabilirsiniz.
Ben Hirvatistani tercih ederdim Italya yerine..

Saygilar

varto
24 Temmuz 2017, 22:35
Bibione cok güzel yer denizi filan gercekten cok güzel ordanda venedig vapurla gecebiliyorsunuz karsiya yada tirenle gidebiliyorsun sanirsam 60 ve ya 90 km tam hatirliyamiyorum

murri01
30 Temmuz 2017, 15:50
Valla benim favorim italyada lido dde jesolo yada bibione yalniz denizi derin degil 30m. Sonra anca omuzuna geliyor sommerwohnung kiralayin en hesaplisi

karam82
29 Ekim 2017, 11:46
Selam Arkadaslar

3 gece 4 Gün Venedig gezisi yaptik, Venedig e resmen hayran kaldim cok güzel sehir gercekten görümeye deger yer ama en fazla 2 gün yeterli diye düsünüyorum.
gitmek isteyenler e mutlaka gidip görün derim.

Mesaji yazmamin nedeni aslinda bu degil, Cocuklu Aileler varsa Bebek arabasi gerektiren bu arkadaslar cok zorluk cekmekteler, buna ben dahi her yer köprü :) her yerde köprü ve merdivenli bebek arabasi yada tekerlekli sandalye kullanlar icin cok zor olabilcek bir yer, tabi gittiginiz de 2 üc erkek varsa yine zorluk olmaya bilir.
Bunun diisinda suan a kadar gördügüm güzel sehirler arasinda yerini aldi, 3 bes sene sonra yine gidebilirim diyebilcegim yer.

gitmek isteyenlere iyi geziler.

saygilar