PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sparkasse üzerinden Türkiyeye Para Transferi

Sivaslim
04 Nisan 2016, 21:57
Iyi aksamlar arkadaslar,
Almanyadan Türkiyeye 60 bin Euro civarinda Para Transferi yapmam gerekiyor.
Sparkasseye sordum 110€ Gebühr aliriz dedi.
Sparkasse üzerinden yaparsam bi Problem (Vergi, Finanzamt vs.) olurmu acaba ve ne kadar sürede gider?
Daha önce yapmis olan varmi acaba?
Ziraat Bankasi 0,35% diyor yani Sparkasse daha uygun bu durumda.
Baska bi tavsiyesi olan varsa ve yardimci olursa sevinirim :-)
Simdiden tesekkürler..

kral64
04 Nisan 2016, 22:14
ben 25bin eur gönderdim 67eur havale ödedim yalniz gönderecegim zaman bana bi kagit vermislerdi geldwäche ile alakali Deutsche Geldwäschemeldestelle ye bildirmem gerektigini ve ordan belge alip parayi ondan sonra havale edeceklerini söylemislerdi ama ertesi gün para havale olmus bende biryere bildirmedim simdiye kadarda bir sorun cikmadi

haylazz
05 Nisan 2016, 02:43
Bana türkiyeden gelmisti o kadar para finantzamt hemen el koydu kaynagini aciklamami istediler
ev sattigimi söyledim tabuyu istediler sonra sorun kalkti tr gönderecegin kisiye soracaklar kesin

Sivaslim
05 Nisan 2016, 17:49
Peki en kolay ve problemsiz yolu nedir bu işin?

yasin7575
05 Nisan 2016, 18:00
slm arkadasim nerede kaliyorsun bilmiyorum duisburg ta Denizbank var orayada bir sor derim

tolga1903
06 Nisan 2016, 17:04
Ben is bankasindan yolladim ,onlarda kaynak soruyorlar
hesabindan cektiysen konto auszug yada paranin kaynagini kagitli kanitlaman lazim

ab 10.001 0,75% istedikleri havale ücreti

f4scistx
06 Nisan 2016, 19:24
Bana türkiyeden gelmisti o kadar para finantzamt hemen el koydu kaynagini aciklamami istediler
ev sattigimi söyledim tabuyu istediler sonra sorun kalkti tr gönderecegin kisiye soracaklar kesin

satinca tapuyu nasil göstereceksin ?

Sivaslim
08 Nisan 2016, 17:51
Peki kendim trye gitsem ve parayi yanimda götürsem nasil olur?
Zollamta bildirip kagit almak gerekiyomu ve yeterlimi acaba?

tolgahamburg
08 Nisan 2016, 23:46
110 eur için ne gerek var -)3-5 peşinden koşarken eldeki bulgurdan olmak var derler atasözü

f4scistx
09 Nisan 2016, 11:25
aynen öyle, ki nasil tasiyacaksin okadar parayi, üstünde her an stres olacak
110 eurosa iyi, banada lazim olacak bu bilgi..

Sivaslim
10 Nisan 2016, 18:34
Yardimlariniz icin tesekkürler arkadaslar.
Banka üzeri havale tabiikide daha güvenli ve benimde öncelik tanidigim yol ama bunun icin türkiyede bi hesabimin olmasi gerekiyor :-)
Iki haftaya ucuyuorum tr ye insallah bakalim iki hafta zamanim var karar vermek icin. Ya bi akrabanin hesabina yatiracagim parayi ve gidince ondan geri alacagim veya yanimda götürecegim giderkende Zollamt a bildirecegim. Hakkimizda Hayirlisi.
SA

Bünyamin6161
22 Nisan 2016, 17:28
hayirli günler, ben yüklü para Ziraat bankasindan Türkiyeye havale ettim.
benden bir sey istemediler .
sadece 100€ Gebühr aldilar
saygilar

smarty55
12 Mayıs 2016, 12:44
Slm arkadaslar...
Türkiyeye Western union Online ile her ay 1000€ almanyadaki banka konto dan üzeri göndermeye başkadim 5€ gebühr oluyor. Benim soru. Herhangi bir sorun cikarmi Finanzamt ile? Ben işciyim selbständig de degilim. Kendi maaşimdan türkiyedeki bir akrabaya gönderiyorum.
Bilgi icin teşekkür ederim

fuk_18
12 Mayıs 2016, 13:49
ama western unionda eger gercek kimligini dogrulamazsan 12 ayda 1000 euro hakkin var ama dogrularsan 5000 bin euro hakkin oluyor

Impostor
12 Mayıs 2016, 15:33
western uniondan er yada gec mektup gelir, paranin nerden gelip ne icin yolladigina dair bilgi isterler (buna mecburlar)

S-Karaca
12 Mayıs 2016, 21:51
Bana Türkiye'den para yollayacaklar, Almanya finazamt birşey dermi ? İstermi? 10.000€
Yollayacaklar. İşçiyim burda

S-Karaca
14 Mayıs 2016, 07:47
Yokmu bilen

fuk_18
14 Mayıs 2016, 12:33
yaninda götür kafan rahat etmek istiyorsa cogu kisi yaninda götürüyor türkiyeden ev alanlar havelmi yapiyor sanki gizlice sokuyor yakanlanma riskini göze alarak arabayla giderken yazin birde daha az risk vardir

Bana Türkiye'den para yollayacaklar, Almanya finazamt birşey dermi ? İstermi? 10.000€
Yollayacaklar. İşçiyim burda

firtina 66
14 Mayıs 2016, 14:35
Merhaba arkadaslar
gecenlerde türkiyedeki hesabima 220 eur gönderdim Sparkasse üzeri
havele ücreti 15 euro ikinci günü para bankadaydi ama sadece 210
gözüküyor,sparkaseye sordugumda türkiyedeki banka islem ücreti kesmistir diyor
yaptiklari dogrumu acaba.türkiyedeki bankam isbankasi

S-Karaca
14 Mayıs 2016, 15:52
neyse sagolun arkadaslar , ben internetten ögrendim schenkung steuer 20.000€ kadar serbest mis aile bireylerinden ..

abim yollayacak ondan sorun olmaz sanirim ...

Sivaslim
16 Mayıs 2016, 18:43
Bende yanimda götürdüm, giderken Havalimaninda Zollamt´a bildirdim, Formular doldurdum paranin nerden gelip nereye gidecegine dair. Bi Problem olmadi cok sükür. Sag salim hallettik.

SesSizliK
21 Eylül 2016, 12:39
Bende yanimda götürdüm, giderken Havalimaninda Zollamt´a bildirdim, Formular doldurdum paranin nerden gelip nereye gidecegine dair. Bi Problem olmadi cok sükür. Sag salim hallettik.

Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kenimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .

kazim kanat
04 Şubat 2017, 00:21
selamün aleykum kardes wester union ile tr ye para gönderdiginde 5 euro kesiyor onu biliyorum fakat karsi taraftaki bankadanda kesinti oluyormu yoksa direk hesaba geciyormu tesekkür ederim

SesSizliK
04 Şubat 2017, 13:20
selamün aleykum kardes wester union ile tr ye para gönderdiginde 5 euro kesiyor onu biliyorum fakat karsi taraftaki bankadanda kesinti oluyormu yoksa direk hesaba geciyormu tesekkür ederim

hayir zaten parayi euro olarak cekicek karsi taraf hic bi kesinti olmadan alabiliyor euro olarak

Osmanbey34
05 Şubat 2017, 23:05
merhaba tr de hesap bin yoksa. cok kolay bi hesap actira bilirsin. tr ye iki hafta sonra gidince tr de örnek isbank sinda hesap actirir sin. örnek euro hesap bi actira bilirsin ve sonra almanyadan o parayi havale yaparsin ( esin, akbra vs) paranin kanynagi belli ise problem olmaz. bence western union ile hic ugrasma ! alternativ parayi yaninda götürüp ve zolla bildirir sin ama ne gerek var . Kacinci yüzyildayiz :)

7minareli
04 Mart 2017, 23:43
konu biraz gec gördüm fakat simdi Türkiyeden para getirecekler icin yazayim 10 000 € getirenlere vergi aliyorlar sakin 10 000 € getirmeyin 9 999€ yani 1 € eksik olsa Problem yok. gecen sene 16 000€ du gittikce düsürüyorlar.

guengoer52
05 Mart 2017, 00:45
konu biraz gec gördüm fakat simdi Türkiyeden para getirecekler icin yazayim 10 000 € getirenlere vergi aliyorlar sakin 10 000 € getirmeyin 9 999€ yani 1 € eksik olsa Problem yok. gecen sene 16 000€ du gittikce düsürüyorlar.

Arkadasim bir yanlislik olmasin benim bildigim 10 bin Eurodan itibaren bildirim yapmazsan ceza söz konusu, yazindan sanki bildirim yapsanda vergi aliniyor gibi bir anlam cikiyorda.