PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hausverwaltunga Düzeltme Mektubu

esmerkral
31 Mart 2016, 15:50
arkadaslar benim mietvertragta 62,78m² yaziyor bugün evin m² sini ölctüm 59,52m² cikiyor. ev bürosuna düzeltmeleri ve simdiye kadar fazladan ödemelerimi geri ödemeleri icin almanca mektup lazim. yardimlariniza ihtiyacim var simdiden tesekür ederim.

gamberoglu2000
31 Mart 2016, 16:49
senin ev sahibini koskaca evi satarken kaziklamislarmi notarda? arkadasim sen istedigin kadar olc bic istedigini yap bes kurus alamassin cunku sen kendin imzaladin mietvertragi bu bir ikincisi o adamin elinde evin plani mevcut onun uzerine bakarak yazilmistir metrekare kendisinin bile olctugunu sanmiyorum dachgeschossa oturdugun yer olcum biraz degisik oluyor bunlarin disinda ben sanmiyorum yanlis olsun olsada ispat ederler planlardan.

brian_usta
31 Mart 2016, 17:51
nasil bir yardima ihtiyacin var bu ne telas simdiden?

yapman gerekeni yapmissin..karsi taraf sana ne diyecek önce bir onu bekle .sonra ona göre hareket edersin.

ZSworld
31 Mart 2016, 17:55
esmerin ev derdi ve emekli dertleri bitmez. bencede hic bir hak talep edemezsin.

Antakya
31 Mart 2016, 17:56
Sen kendinmi ölçtün?

Iyi, bol sanş o zaman.

metzeman
31 Mart 2016, 23:51
Merhaba
bence hausverwaltung´a mektup yazmadan önce evin metrekaresini gutachter veya sachverständiger tarafindan ölcülmesi lazim,
senin ölctügünün hukuksal hicbir gecerliligi yok, elinde hukuksal gecerliligi olan bir belge olmasi lazim, ispat etme zorunlulugu sende..

Aradaki fark icin kesin bir kanun maddesi yok degisik mahkeme kararlari var bunlarin cogu %10 hata veya sapma payini toleranz olarak kabul ediyor,
yani anliyacagin pek bisey yapamazsin aradaki fark sende cok az..

esmerkral
01 Nisan 2016, 18:56
arkadaslar hepinizden olumlu veya olumsuz cevaplarinizdan dolayi tsk. ederim en iyisi ben mietschutzu einschalten yapayim bakam ne diyecek

esmerkral
20 Nisan 2016, 17:28
deger özbeceriksizler öncelikle buradaki ev sahibi arkadaslarimiz kusra bakmasinlar bu sene cikan kanunlari sonuncu öncekü 10 % meselesi kalkmis sadece evin m² si neyse o gecerliymis bakalim hausverwaltungla önce konusacam ne diyecekler bilginize

Cengiz Bond
20 Nisan 2016, 21:22
deger özbeceriksizler öncelikle buradaki ev sahibi arkadaslarimiz kusra bakmasinlar bu sene cikan kanunlari sonuncu öncekü 10 % meselesi kalkmis sadece evin m² si neyse o gecerliymis bakalim hausverwaltungla önce konusacam ne diyecekler bilginize

daha iki gün önce tv de gördüm, 10% meselesi gecerli diyorlardi.