PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiraciyi bu sekilde hemen cikarabilirmiiym

AslanGibi
28 Mart 2016, 21:50
Selam arkadaslar,

Mietvertrag icerigine kira ödenmedigi taktire kündigen yapabilirim diye yazsam
eger kiraci kirayi ödemezse hemen cikarabilirmiyim?

hertürlü bilgiye acigim tesekürler.

fuk_18
28 Mart 2016, 22:08
hemen derken sokaga mi atcaksin kiracini onumu kast ediyon

metzeman
28 Mart 2016, 22:26
Merhaba
normal standard bir vertrag yaptiginda icinde yazar 2aylik kira borcu biriktiginde cikarabilirisin veya kanunda bu durumda cikarma hakkin oldugu yazar.
Sen kanunda yazandan daha kötü bir madde yazarsan (mesela 1 ay kira gec ödediginde) o yazdigin madde gecersiz olur.

Kira ödemem durumda hukuksal olarak herseyi eksiksiz yapman gerekir,
mesela 1 kere mahnung yazman gerekir, mahnung yazarken kurallara uygun yazman gerekir, ondan sonra cikis yazabilirsin,
ama bu kiraciyi kesin cikarabilirsin anlamina gelmez.

DenizCan
29 Mart 2016, 11:29
Yazdigin Mietvertrag yasalara uygun olmasi gerekir. Burada var. http://www.mieterbund.de/service/mietvertrag.html

Eger kafadan uydurma birsey yazarsan, ileride mahkemelik oldugunda orada yazdiklarin kabul edilmeyebilir.

Kiraci zamaninda ödemediginde hemen yazili bir ihtar göndermen gerekir. Eger kiraci ikinci ayin kirasini da ödememisse avukata gitmeni tavsiye ederim.

Kendin ugrasirsan yasalari anlamadigimiz icin basina bircok sorun cikar. Bu isler öyle kolay degil. Sana sabredip sakin olmani tavsiye ederim...

avcilar kirali
29 Mart 2016, 12:28
Selam arkadaslar,

Mietvertrag icerigine kira ödenmedigi taktire kündigen yapabilirim diye yazsam
eger kiraci kirayi ödemezse hemen cikarabilirmiyim?

hertürlü bilgiye acigim tesekürler.

Arkadaslarin yazdigi hepsi dogru.Birde benim basimdan geceni yazayim da oku:
Benim bir kiracim vardi.5 sene 1ZKB odada oturuyordu.2ZKB bosaninca,oraya gecmek istedigini söyledi,razi geldim.500 Euro warm Mietvertrag yaptik.Ilk 2 Ay ödedi,sonra ödememeye basladi.Yok su eksik,su bozuk,su güzel deyil dedi.Ne dediyse yaptim,yaptirdim.....Yine kira ödemedi.Avulata verdim,2-3 ay sonra Mahkemeye gittik,ben kazandim,Räumungsklage elimde cikmadi.Hakli oldugum halde atamadim,Gerichtsvollzieher beauftragen yapmam lazimmis.Gerichtsvollzieher 4000-5000 Euroya patliyacakti,bu parayi kiracidan nasil alayimki,adam kirayi ödemiyor zaten????
Senin anlayacagin bu is uzun sürer,hakli oldugun halde kapi disi edemiyorsun..
Tam 10 Ay kira ödemedi(10x500,-Euro=5000,-€)arti Avukat ve Mahkeme Masrafi 3000€=8000€ ya patladi bana.Birde evi renovieren yaptirdim.Anlayacagin bana 20000-25000 € ya patladi hepsi.Artik gerisini sen düsün.......
Allah yardimcin olsun.

gamberoglu2000
29 Mart 2016, 12:30
ne cikartiyorsun arkadasim kiraci kanunu diye bir sey var sen istedigin kadar yaz ciz bunun disinda yaptiginin hesabinida sana sorarlar avukata git konus anlatir sana neyin nasil oldugunu senin dedigin 70 li 80 li senelerde turkiyede oluyordu oglum almanyadan gelicek deyip kirasini alamayan ev sahibi evden cikartmaya calisirdi almanya gibi kanunlar ulkesinde senin yazip cizmenin hic bir hukmu yok standart tuzuk var bunun disinda evdeki esya gibi seyler icin imzan gecerli olabilir bunlar haric her sey formalite zaten is mahkemeye dustugu andan ihtibaren standart adalet islemeye baslar imzalar hukumsuzdur.