PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarihci ilber ortayli´nin Türkiye hakkindaki aciklamalari

haveri68
28 Mart 2016, 21:34
Tarihçi İlber Ortaylı, Türkiye’nin içinde bulunduğu çatışma ortamına ilişkin “Daha henüz iç savaş safhasına gelmedik. Çok ürküyorum. Çok ürktüğümü itiraf etmek zorundayım” dedi.

Nokta dergisinden Armağan Çağlayan’ın sorularını yanıtlayan İlber Ortaylı’nın açıklamaları şöyle:

Türkiye’de yaşadığımız dönemi iç savaş olarak tanımlar mısınız?

Hayır. Daha henüz oraya gelmedik o safhaya. Çok ürküyorum. Çok ürktüğümü itiraf etmek zorundayım.

Neden ürküyorsunuz?

Niye ürkmeyeyim, sen iç savaşın ne olduğunu biliyor musun? Ben çok iyi biliyorum. Benim ömrüm sözlü ve yazılı tarihini okumakla geçti bunun. Bu çok enteresan bir olgudur. Türkiye bunun dışında kalarak evrimlerini, devrimlerini yapmış bir ülkeydi. Fakat şimdi gene önümüze getirip bu şartlar dayanıyor. Birileri dayıyor diye aptal bir komplo teorisinden bahsetmem. Kendi kaderini kendin çizersin. Maalesef bu zümreyle, bu elitlerle ve bu halkla bu iş böyle gider. Bu kadar oluyor, çok üzücü bir şey.

Gerçekten korkuyor musunuz?

Evet, ben korkarım.

Siz de gitmek istiyorsunuz o zaman yurtdışına?

Yok, öyle bir şey demedim ama korkuyorum.

Arkadaslar lütfen yorum yapmayin siyasi tartismaya girmeyelim begenen okusun begenmeyen okumasin

moralist
28 Mart 2016, 21:36
Allah sanli ordumuzu korusun

TipiTip
28 Mart 2016, 21:37
Usta tartışmaya 100% elverişli konu açıyorsun
Sonrada yorum yapmayın
Ne alakaya maydanoz

moralist
28 Mart 2016, 21:39
Arkadaslar bizler tartismaya acik insanlar degiliz,daha bu konuma gelemedik,kapatalim bu basligi

hOrOz
28 Mart 2016, 21:46
bu board da Tartışma yeri değil
siyaset yeri hiç değil board kurallarina göre de yasak
ama Haveri68 Arkadaşımız ne yazık ki bilerek böyle konuları açıyor ...

moralist
28 Mart 2016, 21:48
Evet,aynen öyle bu tartismanin nereye kadar gidecegi belli

haveri68
28 Mart 2016, 21:52
bu board da Tartışma yeri değil
siyaset yeri hiç değil board kurallarina göre de yasak
ama Haveri68 Arkadaşımız ne yazık ki bilerek böyle konuları açıyor ...

inanki pes dogrusu bilerek tartisma istiyorum simdi ,ben ülkemizin gectigi zor günlerini sizinle paylasmak istedim
Ilber Ortayliyi taniyormusunuz onun bilgisini tartisacak kac kisi var aramizda o kurkuyorum diyorsa bu bügün türkiyede yapilmis sayili röportaj sen illa bunu bir yere cekiyorsun allah askina sadece oku
1 yil sonra degerlendir cünkü ilber ortayli on yil öncesini gören bir insan

konu benim icin kapandi tartismaya asla katilmayacagim

karadeniz
28 Mart 2016, 21:52
Milli Mücadele Yılları(kurtuluş savaşı dönemi)-1919-1923 yillarindaki,birlik beraberlik, ruhuna cok ihtiyac duydugumuz süre icindeyiz ! (haveri68 posta kutun dolu)

moralist
28 Mart 2016, 21:54
Arkadasim su an bir savasin icindeyiz,zaten hergün sehitler geliyor,bide sen ortaligi karistirma

Prens-66
28 Mart 2016, 22:16
Geçmişi olmayanın geleceğide olmaz, bunu biliriz ama, @haveri68 Arkadaşımızın içi öyle karanlık ki, geçmişten vazgeçemiyor bunu anladık.

Siyaset olayını buraya taşımanın, hele bu zor geçirdiğimiz günlerde hiç hoş olmuyor, her anlamda..

Yorum yapılmasın demişsin, seninde moral düzeyin yıkılmış ise, Lütfen böyle Konulardan uzak dur.

Aydınlık istiyoruz, bu kadar zor mu?

Onca Konular varken sırası mı?

karam82
28 Mart 2016, 22:21
Hos Görü Diyerekten yaklasiyoruz malesef olmuyor.
Siyaset iceren konu acmayin dedikce inadina siyaset konu aciliyor yada siyaset e konu bir sekil getiriliyor.
Bu zor günlerde bu forumda yeterince bunlara tolerans gösterildi bundan sonraki sürecte kosulsuz ceza uygulamasina gidilcektir.

Siyaset yorumu yapmak isteyen arkadaslar bu forumda yorumunu getirdiginde ceza aldiginda neden ceza aldim diye düsünmesin..

Siyasi Konu, Mesaj, Tartisma Bu forumda istemiyoruz.....

Konu Kapanmistir...