PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 araba 2ayrı sigorta olurmu?

alemdar
28 Mart 2016, 03:17
Değerli dostlar adıma kayıtlı araba ve sigortam var .arkadaş özel durum nedeniyle arabasını benim adıma açtırmak istiyor.araba senin adına olacak ama sigorta benim adıma kalacak diyor.böyle bir şey mümkünmü.zaten adıma bir araba var sigortamda var.2. araba pahalı olur.oda benim sigortamı kullanacan diyor bu nasıl olacak anlayanlar yazsın lütfen

yani aynı isme 2 araba ve 2 ayrı sigorta olurmu saygılar.

gamberoglu2000
28 Mart 2016, 09:26
buna gerek yokki zaten sigorta onun uzerine olacaksa sadece sigortaya bildirsin bu sahis benim arabami surebilir diye bu kadar fahrzeugscheinde senin ismin olmasi neyi degistirecekki onu anlamadim gitsin arabayi actirsin sonrada bu sahista benim arabami surebilir desin onlar sadece dogum tarihini istiyor o kadar.

jollyjocker
28 Mart 2016, 09:41
Günaydin alemdar kardes
Dedigin oluyor, fahrzeughalter sen oluyordun versicherungsnehmer arkadasin oluyor.bu yöntemi genelde hartz4 alanlar yapiyor
Mal varligini gizlemek icin.tek sorun senin icin park cezasi yada radara yakalinca posta hep sana geliyor sende arkadasina veriyorsun.cezayi öderse iyi ödemezse senin ödemen lazim cünki fahrzeughalter yani sahibi sen oluyorsun.sigorta fahrzeughalter ve versicherungsnehmer ayni kisi olmadigi icin 5% fazla beitrag aliyor.sen ille yapacagim diyorsan zulassungstellede onun konto nr ver wegen kfz-steuer icin sigortada onun kontosunu ver wegen versicherungsbeiträge icin.

clon
28 Mart 2016, 09:53
2 inci araba olarak senin üzerine aciliyor
ama ben olsam sahsen yapmam

En ufak birseyde polis senden baskasini tanimaz
Cezalardan filan sen sorumlusun

alemdar
28 Mart 2016, 12:37
tüm cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.gelen cezayı karşılayacak kendisi.bazı problemleri mevcut düşene yardım etmek lazım bazı durumlarda para pul düşünülmez dost kara günde belli olur yoksa iyi günde herkez dost ve arkadaş.bu gün sana yarın bana...saygılar.

fuk_18
28 Mart 2016, 14:36
arkadaslarda eger cok güveniyorsan yanlis yapmicagina inaniyorsan kabul et demek istemisler bir sorun olmaz yoksa kanunen

elektroniker
28 Mart 2016, 16:10
yanlis bir sey yapmiyacagina güveniyorsan --> tamam

ama tersi olusa -->> bir sürü bela alirsin basina

alemdar
28 Mart 2016, 17:39
39 yıllık arkadaşlığımız var aynı kaptan yemek yedik . bu günlere geldik bir yanlışı olmadı yanlış olursa arkadaşlığımıza nokta koyarız .selamlar dostlar sağolun