PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayseri Havalimanindan Araba kiralamak

Ozanonur38
27 Mart 2016, 13:17
Merhaba Arkadaslar,

biz bu yaz insallah allah kismet ederse 3 haftaligina Memlekete Kayseriye ucacagiz. Benim aklimda olan buradan Arabayi kiralayip orada havalimanindan ucakla indikden sonra arabayi teslim almak. Sizin bildiginiz, öneregceginiz veya dikkat edecegim nelerdir.

Simdiden Tessekür ediyorum

Saygilarimla

Antakya
27 Mart 2016, 13:58
tecrüme dayanarak senin bir ama önemli konuda dikkatli olmani isterim:

araba alirsan yani kiralarsan, sakin ve sakin acik senet imzalama. tabi bunu sana acik senet diye göstermeyecekler baska isim altinda önüne koyabilirler. dikkatli ol derim. basima geldi ve bayagi ugrastim.

dadaloglu38
27 Mart 2016, 15:13
hava alaninda araba kiralama sirketi var sentcar mi neydi tam ismini hatirlayamadim bana lazim olduda arayip konusdum bana pahali gelmisdi en saglam sirket türkiye genelinde gecen yil 90 tl istemislerdi günlük ful kasko öteki firmalar sakat arkadasin dedigi gibi acik senet falan imzalatiyorlar ucuz oldugundan dikkat et

Dolunay35
28 Mart 2016, 01:10
Benim devamlı kiraladığım firma Rent A Car,buradan uçak bileti aldığin şahısada sorabilirsin,ben tr den bir hafta önce geldim,iki haftalığına gıtmiştim,Rent A Car bayisinden kiraladım,günlüğüne 80 TL verdim, Vollkasko içinde,bu bahsettiiğim firmalarin arabaları sağlam,devamlı servis kontrolu yapıyorlar,ben her gittiğimde aynı firmadan kiralarım,şimdıye kadar hiç bir sorun olmadı,yeterki arabayi alkollü kullanma ve radara yakalanma,bu durumlarde hem senin başın ağırır hem kiraya veren bayinin başı ağırır.

iyi forumlar.

osman33
28 Mart 2016, 13:40
--- yukarida arkadaslarin dedikleri gibi acik senet imzalamayin.
--- kaskosu varmi sorun. bi yerde adam benzilige carpti kasko yokmus rentacar ci adamdan almaya calismis parayi
---bir de kaza yaparsaniz araba tamir oldugu gün sayisinca rentacar ci sizden para talep edebiliyor aman dikkat. mesela kaza yaptiniz. araba yapilacak. 10 günde bitecek mesela.o 10 günün parasini günlük atiyorum 25 euroya kiraladiniz. 10 *25 esittir 250 euro alabiliyor.
--- bir defasinda cant kapagina plastik kelepcelerden takmis rentcar hani su circirli polislerin suclulara taktigindan. yolda giderken cikmis kapak. parasini adam benden aldi. sanki suc benimmis gibi.
--- 100 euro fazla verin güvenilir firmalardan alin

sony
04 Nisan 2016, 12:39
Araba kiralarken saglam bir sirket bulmak önemli, es-dost, akraba-tanidik isine güvenip sakata gelmeyin,
Bugün belki 100€ dan kacabilir insan ama Allah vermesin, sonunda keske 100 fazla verseydim saglam firmadan yapsaydim olur.
Sözlesmeyi imzalamadan okuyun, kasko durumunu anlayana kadar anlattirin.
Kasko 2 cesit var diye biliyorum; muafiyetli ve muafiyetsiz yani Almanya icin Selbstbeteiligung diyebiliriz. Full kasko olsun dersen günlük ekstra para isterler v.s.
Yaptirip yaptirmak kisiye göre degisir, en son gecen yil muafiyet ücreti 750 liraydi.
Arabayi teslim alirken imzalayacaginiz sözlesmede ufak tefek vuruk, cizik kaza varsa imzayi atmadan bakip isaretleyin sonrasinda sıkıntı yasamamak icin.

Son 4-5 defadir izine gittigimde ayni yerden araba kiralarim Kayseri'de.
Sixt firmasinin arabalarini veriyorlar, fiyatlari bana uygun geliyor. Sözlesmeleride yine Sixt'e ait.
Kayseri ic hatlarda bürolari, internette adresleride mevcut (Arti travel). Cok sükür suana kadar sıkıntı yasamadim.