PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba Baskasinin üzerinde Sigorta Benim üzerimde

Cihan
26 Mart 2016, 00:08
Slm, Benim bir sorum olcak, Simdi Ben Kaynimin arabasini Almayi düsünüyorum. Araba kaynimin üzerine kayitli kalsa, Sigortayida ben kendi üzerime kaydetsem bir sakincasi varmi.???:confused:
Fransaya gidip gelecem eger Araba Hosuma giderse satin alacam. Yolda Giderken bir sorun yasanirmi. Malum Baska bir ülke. tskl.

Prens-66
26 Mart 2016, 00:21
Anlaşmanıza Bağlıdır, Almanyada Ehliyetsiz biri'de olsa Sigortayı üzerine alabiliyor.

Sorun çıkmaz sanırım ve Ceza işlemlerinde Kaynının ismine gelir, Sigortada sorun olmaz.

Yalnız!

Kaynının üzerinde muhakkak 2 Araba görünecek, o da Araba alacaktır muhtemelen ve Ceza Puanı açısından ileride sıkıntı olmaması için şimdiden oturup konuşun, sonra aranıza Kara Kediler girmesin..

fuk_18
26 Mart 2016, 01:32
sorun olmucaktir sen git gel begenirsen arabayi alirsinda sen sirf fransa icinmi actircan arabayi kendi ustune sigortasini ?

Cihan
26 Mart 2016, 13:00
sorun olmucaktir sen git gel begenirsen arabayi alirsinda sen sirf fransa icinmi actircan arabayi kendi ustune sigortasini ?
Eger Araba hosuma giderse Alacam ( parasinda Ödüyacam 7.000 € ) ve Araba devamli Kaynimin üzerinde kalacak yanliz Araba Sigortasi da Devamli Benim Sigortam Olacak.

hOrOz
26 Mart 2016, 13:16
Eger Araba hosuma giderse Alacam ( parasinda Ödüyacam 7.000 € ) ve Araba devamli Kaynimin üzerinde kalacak yanliz Araba Sigortasi da Devamli Benim Sigortam Olacak.

araba sahibi ile sigorta sahibi değişik olabilir
problem olmaz . fakat yurtdışı çıkışlarda mesela Türkiye gitmekte bir tane Vollmacht almak gerekir

Cihan
26 Mart 2016, 13:23
araba sahibi ile sigorta sahibi değişik olabilir
problem olmaz . fakat yurtdışı çıkışlarda mesela Türkiye gitmekte bir tane Vollmacht almak gerekir
Arkadasim bu dedigin vollmacht Fransa icinde gecelimi eger geceli ise nerden alacam ve dolduracam. tskl

TipiTip
26 Mart 2016, 13:47
Arkadasim bu dedigin vollmacht Fransa icinde gecelimi eger geceli ise nerden alacam ve dolduracam. tskl

Mesela ADAC veriyor 10 euro olması gerek her yer için geçerli Vollmacht veren ve alan Pasaport veya Alman kimliği ile gitmeli Arabanın kağıdı yanında olmalı hemen halledersin