PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radara yakalandim.

kerem03
25 Mart 2016, 16:11
Arkadaslar ben bu hafta kara yolda 100 lük yerde 130 la radara yakalandim.
yolda geri dönüp radari kuran adama sordum.
130 un 4 ünü toleranz cikartip 126km ile hesap yapacaklarmis,onunda bedeli ca 100€ para cezasi ve bir puan.
simdi sizlere soracagim,araba benim kizin üstüne acik kulananda bendim,ben berufskraftfahrer olarak calisiyorum
su an puanim 4 puan var,yani az sayilmaz benim isim icin.
acaba bu gelecek olan ceza arabanin saybinemi yani kizami veya arastirip olurlarsa banami gelir?

karam82
25 Mart 2016, 16:16
Selam Arkadasim

Normal Sartlarda Radara yakalananmalarda araba sahibine gider yani kiziniza, kiziniz sürücü ben degilim diye bas vurup sizin adinizi verirse size gelir. Aksi taktirde kiziniz basvuru yapmaz ise evet benim diye kabul edmis anlamini tasir. Isvicrede bu sekilde isliyor, Ülke belirtmediginizden hangi ülkeyi oldugunu belirtirseniz ona göre daha saglikli yanit alirsiniz.

hOrOz
25 Mart 2016, 16:20
Almanya da aynısı Karam82

ilk defa araba sahibine gelir çünkü resimden kim olduğu anlaşılmaz
eğer araba sahibi itiraz etmezse ceza ödenir ..
itiraz eder veya kabul edilmezse kimin kullandiğı araştırmasına girer bu sefer ceza sürücüye gelir ...

tabiki bunnlar cezayı yazan adamın kıllanıp şüpheye düşmemesine bağlı
arabanın sahibi bayan ve sürücünün erkek olduğunu dikkate alırsa işler değirşir

birde şunu unutmayalım arabaların takometleri çoğu kez doğru göstermiyor
ben kendi arabamda bir kaç değişik GPS ile ölçtüm tam takometre tam 5 km/h hızlı gösteriyor ...

geçende ben radar a yakalandım ben daha hızlı olduğumu sanıyordum fakat 10km/h hızlıymışım

elektroniker
25 Mart 2016, 17:27
Arkadaslar ben bu hafta kara yolda 100 lük yerde 130 la radara yakalandim.
yolda geri dönüp radari kuran adama sordum.
130 un 4 ünü toleranz cikartip 126km ile hesap yapacaklarmis,onunda bedeli ca 100€ para cezasi ve bir puan.
simdi sizlere soracagim,araba benim kizin üstüne acik kulananda bendim,ben berufskraftfahrer olarak calisiyorum
su an puanim 4 puan var,yani az sayilmaz benim isim icin.
acaba bu gelecek olan ceza arabanin saybinemi yani kizami veya arastirip olurlarsa banami gelir?

merhaba

simdi yazicaklarim belki sana ters gelicek

sen kraftfahrer sin -- ve 4 puanin var ve eklenecek -- hizli gidiyorsun ve korkuyorsun

neden kurallara uymuyorsun ???

hadi bu sefer de yirttin -- kizina gelicek o ceza ve puan -- kizina yazik degilmi ??

eee devam nasil olucak ??? radara yakalanmaya devam !!!!

kerem03
25 Mart 2016, 18:20
Arkadaslar cevaplariniz icin tsk,ben Almanyadan katiliyorum belirtmeye unutmusum.
Benimde aklima horoz arkadasinin yazdigi gib oldu(tabiki bunnlar cezayı yazan adamın kıllanıp şüpheye düşmemesine bağlı
arabanın sahibi bayan ve sürücünün erkek olduğunu dikkate alırsa işler değirşir)
bu yüzden sizlere sordum,arabanin saybi kiz ismi radardaki cikan resim erkek...
herneyse görüp bekleyecez,umarim kiza gelir hic itiraz etmeden cezayi ödeyip kapatiriz.

Elektroniker arkadasimada gelince,tabiki korkuyorum bir puan bir puan benim icin cok,hizli gitmemin sebebide duyan ucuyormusum diye düsünür.
yakalandigim yer,sehir ciktiktan sonra yol düm düz ok gibi,köyüde cikar cikmaz gaza dokanayam dedim,ozamanda hemen 130 a varmisim,sansizlikta karsidan hic
araba ras gelmedi radarin oldugunu haber vermek icin.
yani Elektroniker kardesim,altimdaki arabada cocugun golf 4 tdi 101ps,yani büyük arabada degil,ama ona ragmen öyle düpe düz yoldada farkina varmayarak hemen 130 a cikmisim.

Almanya da aynısı Karam82

ilk defa araba sahibine gelir çünkü resimden kim olduğu anlaşılmaz
eğer araba sahibi itiraz etmezse ceza ödenir ..
itiraz eder veya kabul edilmezse kimin kullandiğı araştırmasına girer bu sefer ceza sürücüye gelir ...

tabiki bunnlar cezayı yazan adamın kıllanıp şüpheye düşmemesine bağlı
arabanın sahibi bayan ve sürücünün erkek olduğunu dikkate alırsa işler değirşir

birde şunu unutmayalım arabaların takometleri çoğu kez doğru göstermiyor
ben kendi arabamda bir kaç değişik GPS ile ölçtüm tam takometre tam 5 km/h hızlı gösteriyor ...

geçende ben radar a yakalandım ben daha hızlı olduğumu sanıyordum fakat 10km/h hızlıymışım

Antakya
25 Mart 2016, 18:23
@Elektroniker

tamam haklisin yazdiklarinda bir nevi sana hak veriyorum ama o Kadar Kati olmayalim ve arkadasi bosu bosuna üzmeyelim, ki zaten derdi kendisine yeter. onun icin ona en azindan sordugu sorularina cevab verelim ve gereksiz yere nasihatta bulunmayalim.

.onur
25 Mart 2016, 19:00
80€ ödeyeceksin ve 1 puan düşerler senin verdiğin bigiye dayanarak yazdım

dadaloglu38
25 Mart 2016, 20:43
benim kizda cok ladara düsdü araba benim üstüme cogunu gelen cezalari ödedik hatta annesinin adini yazdik sende yada puani az olan birinin adini adresini yaz o öder cezayi bir yakinin varsa böyle olur adini yazdigin kisi bay olursa sorun cikmaz yas farkida cok olmasin

elektroniker
25 Mart 2016, 21:02
@Elektroniker

tamam haklisin yazdiklarinda bir nevi sana hak veriyorum ama o Kadar Kati olmayalim ve arkadasi bosu bosuna üzmeyelim, ki zaten derdi kendisine yeter. onun icin ona en azindan sordugu sorularina cevab verelim ve gereksiz yere nasihatta bulunmayalim.

sana bir sorum var -- orda radar olmasaydi da senin esin, kizin, her hangi bir yakinina vursaydi -- ve hizli gittigini ispat edilse -- ginede böyle "yazarmiydin/söylermiydin"

simdiden nasihat verelimki, is isden gectikden sonra nasihat gec kalmis olabilir

fuk_18
25 Mart 2016, 21:12
ca. 110 euro ceza gelcek 1 puan eger 1 sene icinde ikinci kez yakalandiysan 26 30 arasi fark ile 1 ay ehliyet gider ilk ise bu sene dikkat etsin arac sahibi
birde polis karakola cagrip bilgi aliyor puan islerinde cogu kez oyle yapildi cunku bana da fotograf erkek arac bayan uzerine nasil olcak ?

crazy_kanak
28 Mart 2016, 11:24
Eger kizinin Probezeiti varsa, bir ay ehliyeti gider. Sonra aufbauseminar falan filan derken ceza 500-600Euro bulur.

Bußgeldkatalog (https://www.bussgeldkatalog.org/) dan cezalara bakabilirsiniz.

kerem03
23 Mayıs 2016, 00:43
Arkadaslar bu konuya son kez cevap yazayam dedim,vede görevli arkadaslarda kapatabilirler isterlerse.
maalesef planladigim gibi olmadi,kizin ismini yazdigim kayiti imazalatip gönderdikten sonra,aradan 2 hafta gecti polisler eve geldiler beni sormuslar(yani ismimi söyleyerek)evde yoktum,
numero birakmislar mutlaka bizi arasin geldiginde demisler,aradim karakola gelmemi söylediler,gitim,eee benim kiza imzalatigim kayiti koydu önüme,dediki bu isim sen degilsin
ama radar resmin üzerindeki sensin,tabiki orda sustum kaldim,ondan sonra dedimki,ya benim kiz yanlislikla anlamayip kendi ismini yazip göndermis size,iyi öyle olsun dediler tabiki
inanmadilarda,sonradan yeniden kayit cikarip yeniden benim ismimi yazarak doldurdu,gülümseyerekte ha simdi problem yok,dogru doldurduk dedi,ve öylece gönderdi....
yani burda belirtmek istedigim,gördügünüz gibi isin icinde puan durumu oldumu inceliyorlar,ha birde fotodaki erkek resmi ve araba saybi bayan ismi olunca,hic hic sansiniz yok,
yani bizim yapmak istegimiz gibi maalesef yemiyorlar.

avni64
23 Mayıs 2016, 01:36
Kimse ceza kağıtı üzerindeki dunuk resime aldanmasın,ben geçenlerde aynı hızda arkadaşınki gibi çekildim.
Eve gelen bildiri üzerine internet online cevap verebilmem için bana ait internet adresi ve şifre koymuşlar,girdim ne göreyim sanki vesikalık fotomu çekmişler.polisi yutturmak imkansız,çekilen erkek ve kağıtada bayan ismi verilirse.