PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Ovacik Arsa aliyorum

keno
20 Mart 2016, 19:29
slm

arkadaslar ankara ovacikda ankarayi bilenler bilir keciören ovacik 189 m2 görüsleniz nedir?
m2 1.100
isdenen fiyat 190 bin tl
Emlakcidan aldigim bilgiler dogruysa tabi nisanda imar verilecegi ve site yapilacagi plan proje hazir
sizin görüsleriniz nedir?
Tabi yine dogruysa bi dairenin fiyatinin 400 bin tl buldugu

keno
20 Mart 2016, 20:00
kardes biliyorum yerini etligin göbeginden arsa alamam ya yarin benim arkadas gidip arastiracak tapu dairesine
ankara foruma yakin yeri uzak degil okadarda ben yatirim amacli aliyorum oturmak icin degil :D
sen benim sorumu anlamadin kardes yok mu baska yorum yapacak arkadas ?

Ibrahim_07
20 Mart 2016, 20:10
Abi o bölge yi önce hiç araştırdın mi peki yılda üzerine ne kadar koyar? Yapacağın yatırım kaç senelik düşünüyorsun daha farklı da değerlendire bilirsin..

Arsa kaç emsal 189m2 üzerine ne kadar inşaat alanı çıkar o da önemli ve cephesi ne kadar

keno
20 Mart 2016, 20:23
ovacik bölgesini biliyorum fiyatlari degisken yatirimi uzun vaadeli düsündüm
alacagim arsa hisseli cok katli site yapilacagi söylendi

Ibrahim_07
20 Mart 2016, 20:34
Abi hiseli arsa sa bence uzak dur derim.
Hissedar lar la anlaşmak zordur ve karşındaki hissedarlar paralı ise ya al ya sat deyip mahkeme kararı ile bile satışa çıkarabilirler bence o paraya 450-500 m2 arsa al
Ben kendim 3 sene önce aldım 103e bu sene 220 yapar dediler bu şekilde bir arsa alman bence daha mantıklı müstakil tapu lu

keno
20 Mart 2016, 20:36
http://www.emlaktagundem.com/ankara-keciorende-ulasim-cozulurse-diger-problemler-cozulecek/
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=148660

burdaki yorumlar faydali olcak gibi!!

Ibrahim_07
20 Mart 2016, 20:45
Abi bildiğim bogle diyorsun toprak bence her zaman kazanır ama Hise işi iyi Değil

Oguzhan06
20 Mart 2016, 22:11
hadi herseyi bir kenara birak ..normal olarak 189 metrekareye bir daire düsmez ki !!! bende ankaradan birkac daire sahibi oldum toprak sahibi olarak ve tecrübeme dayanarak söylüyorum , ortalama bir daire icin net 225 ile 250 metrekare arasi arsa lazim .. yani sana ilerde bu metrekareye bir daire düsmesi biraz zor ..muhtemelen hisseli bir daire olur ve ortaginin payini vermen gerekir diye düsünüyorum .

ben ankarada , batikent , cakirlara yakin bir yerde iki sene evvel metrekaresi 60 TL ye arsa almistim ..su an 200 TL !

keno
20 Mart 2016, 23:14
Valla kafam karisdi Ne yapsam şaşırdım

haveri68
20 Mart 2016, 23:34
arkadasim sasiracak bir sey yok o bölge üzerinde oynaniyor yani arsa spetikörleri ,belirli oyunlarla oralari pazarliyacaklar burada bu tuzaga takilan olursa olta balik misali .bir kere arastirma yapmadan olmaz
örnegin simdi canakkale köprüsü yapilacak orada herkes yerini almislar bekliyorlar rant icin köprünün güzergahi su köyden gececek ,yok bu köyden gececek tam tersi surdan gececek bu na Keriz sallamasi diyorlar kisa sürede cok para vuruyorsun köseyi dönüyorsun gerceten köprü nerden gececek bilen ler zaten oralari yillar önce kapatti ,simdi keriz sallayacaklar durmadan bir yerleri gösterecekler digerleri baska bir yerleri cambaza bak cambaza derken gariban parasindan olacak

keno
21 Mart 2016, 00:05
Bir sitede evin fiyatı 400 bin tl olur mu?
Bir de imar yasağı ruhsatı var davalik
Peki arsayı satan bana şahıs malmiki site yapilacigi ni bile bile satar mi kafamda bir sürü soru işareti var

SesSizliK
21 Mart 2016, 01:50
Valla kafam karisdi Ne yapsam şaşırdım

dostum seni tanimam etmem ama bi forum arkadasi olarak uzak dur derim hisseli tapuyla ugrasilmaz yarin öbürgün basinin agrima ihtimali yüksek az para vermiyon o paraya müstakil tapulu bi arsa al her zaman kazanirsin uzun vadede arsadan

iso98783
21 Mart 2016, 01:50
arkadaslar toprak ve emlaga yatirim her zaman iyidir lakin cok cok mecbur olmadikca hisseli tapulardan uzak durun yada hic bulasmamak cok iyi
1990 senesinde ilcemizin disi sayilan yerinden arsa aldim ve bütün tanidiklarim akrabalarim neden böyle yaptin insan ordan yermi alir dedi ama bugün sehir merkezinde yerim var ve tanidiklar giptayla bakiyor yani ileriye dönükse bugün yüzüne bakilmayan yerlere yatirim yapip 10-20 sene sonra cok degerli yerler elde edebiliriz.

1093
21 Mart 2016, 14:27
slm

arkadaslar ankara ovacikda ankarayi bilenler bilir keciören ovacik 189 m2 görüsleniz nedir?
m2 1.100
isdenen fiyat 190 bin tl
Emlakcidan aldigim bilgiler dogruysa tabi nisanda imar verilecegi ve site yapilacagi plan proje hazir
sizin görüsleriniz nedir?
Tabi yine dogruysa bi dairenin fiyatinin 400 bin tl buldugu

usta orasi benim mahalle.ben orda oturuyorum yani esertepede oturuyorum.arsa tam nerde.forum ankaraya yakinmi yani bauhaus falan varya.yada yozgat bulvarina yakinmi.eger oralardan bulursan hemen al derim.bizim cocuklugumuzda ovacik bir köydü simdi oraya güc yetmiyor.eger site felan yapilacaksa bile bence al derim cünkü müteahhitler bi sekilde arsa sahipleri ile anlasiyor.ama iste senin alacagin o büyüklükte bir arsa karsiliginda ileride bir daire düsecekmi.problem orda.eger albiliyorsan biraz büyük yer al derim.yada ortaklari hisse satiyorsa al derim

keno
22 Mart 2016, 00:43
usta orasi benim mahalle.ben orda oturuyorum yani esertepede oturuyorum.arsa tam nerde.forum ankaraya yakinmi yani bauhaus falan varya.yada yozgat bulvarina yakinmi.eger oralardan bulursan hemen al derim.bizim cocuklugumuzda ovacik bir köydü simdi oraya güc yetmiyor.eger site felan yapilacaksa bile bence al derim cünkü müteahhitler bi sekilde arsa sahipleri ile anlasiyor.ama iste senin alacagin o büyüklükte bir arsa karsiliginda ileride bir daire düsecekmi.problem orda.eger albiliyorsan biraz büyük yer al derim.yada ortaklari hisse satiyorsa al derim

Kardeş 90917/4 bauhaus yakın parsel numarasını gir bak cevabini bekliyorum
m2 1100 tl pahalı diyenler var

1093
22 Mart 2016, 14:51
Kardeş 90917/4 bauhaus yakın parsel numarasını gir bak cevabini bekliyorum
m2 1100 tl pahalı diyenler var

usta yanliz benim bildigim kadariyla orada bazi arsalar sorunlu.yani bazi arsalarin mirascilari varmis ve bunlar kardeslermis ve kendi aralarinda anlasamiyorlarmis.onun icinde insaat calismasi baslamiyormus.ve birde bundan dolayi kendi hisselerini satanlar varmis.genede kendin bilirsin dikkat et

keno
23 Mart 2016, 00:23
Evet belediye şu an için ruhsat vermiyormus ovaciga onu duydum
Yakın zamanda bu sorun cozulecegide söyleniyor