PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

captaincusteo
17 Mart 2016, 12:53
Arkadaslar selam olsun herkese..kisaca sorumu sormak istiyorum..2014 yilina ait Steuererklärung doldurdum 63,14 euro geri ödemem lazim..esimin ve benim 54,664 toplam brüt geliri var.Doldurup verdim tabiki gösterilmesi gereken giderlerle beraber..SImdi uc ayda bir 223 lira vorauszahlung ödicem..2015 yilina ait tekrar doldurdum ama extra gider olarak 800 euro ev bürosundan nachzahlung var ödedigim.. Brütümde 2000 euro fazla.yani özetle brüt fazla ama 800 euroda fazla gider var..bunun hesaplamasi nasil yapilir ve bana nasil yansir...bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim..Bu arada dip not olarak yazmak istiyorum..bausparfertrag LBS yani brütü 38,000 eurodan fazla ise gider olarak gösterilemiyormus arkadaslara yardimci olur belki bu bilgide....simdiden tesekkür ederim 3/5 klas olarak

hOrOz
17 Mart 2016, 15:45
Arkadaslar selam olsun herkese..kisaca sorumu sormak istiyorum..2014 yilina ait Steuererklärung doldurdum 63,14 euro geri ödemem lazim..esimin ve benim 54,664 toplam brüt geliri var.Doldurup verdim tabiki gösterilmesi gereken giderlerle beraber..SImdi uc ayda bir 223 lira vorauszahlung ödicem..2015 yilina ait tekrar doldurdum ama extra gider olarak 800 euro ev bürosundan nachzahlung var ödedigim.. Brütümde 2000 euro fazla.yani özetle brüt fazla ama 800 euroda fazla gider var..bunun hesaplamasi nasil yapilir ve bana nasil yansir...bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim..Bu arada dip not olarak yazmak istiyorum..bausparfertrag LBS yani brütü 38,000 eurodan fazla ise gider olarak gösterilemiyormus arkadaslara yardimci olur belki bu bilgide....simdiden tesekkür ederim 3/5 klas olarak

bildigim kadar evin nachzahlunglari Steuer dan düsmez .. o senin özel harcaman

Bausparlarinda eskisi gibi Steuer dan pek bir indirimi yok

metzeman
17 Mart 2016, 19:07
Merhaba
2014 yili icin 63,14€ nachzahlung cikmis nerdeyse sifira sifir ama 3aylik vorauszahlung 223€ istemeleri biraz tuhaf, senelik 880€ vorauszahlung yapar.
Buna itiraz edebilirsin, nachzahlung 700€-800€ ciksaydi istemeleri normaldi.

Ev bürosu icin eger dairen kirada degilse oraya ödedigin nachzahlung steuer acisindan bir avantaji yok, eger kiralik ise olay degisir duruma göre hepsini veya belli bir kismini vergiden düsürme hakkin olabilir.

lbs icinde aynisi eger evin kirada degilse bir avantajin yok, kiralik ise oraya ödedigin faizi vergiden düsürebilirsin.

Steuerklasse 3-5 kalmaya devam edersen senin gelirine göre sana 500€ - 800€ nachzahung cikar,
klasse 4-4 olarak degistirirsen aylik kesintin biraz fazla olur sene sonunda nachzahlung cikmaz bu durumda senelik yaklasik 50€ - 90€ fazla vergi vermis olursun,
yada ayni sekilde kalip her sene nachzahlung ödemeyi göze almak.

gamberoglu2000
17 Mart 2016, 21:10
arkadaslar bende bir soru sormak istiyorum ben steuer doldurmuyorum 15 seneyi askin suredir ben para almadim vermedimde benden ilerde bir sey isterlermi yani mecburiyet diye bir sey vami bu steuer isinde ben para istemiyorum onlarda bir sey demedi su ana kadar.

captaincusteo
17 Mart 2016, 23:58
bildigim kadar evin nachzahlunglari Steuer dan düsmez .. o senin özel harcaman

Bausparlarinda eskisi gibi Steuer dan pek bir indirimi yok

Metzeman arkadasim dogru söylemis bugün internetten baktim düsülebiliyormus finanzamttan..Bilmiyordum simdiye kadar ögrendigimiz iyi oldu,,Bilgi paylastikca dogrudur demisler büyükler..arkadaslara ilan olsun...tesekkür ederim herkese

hknbln
18 Mart 2016, 11:13
arkadaslar bende bir soru sormak istiyorum ben steuer doldurmuyorum 15 seneyi askin suredir ben para almadim vermedimde benden ilerde bir sey isterlermi yani mecburiyet diye bir sey vami bu steuer isinde ben para istemiyorum onlarda bir sey demedi su ana kadar.

Calisan Bekar bir kisi senede 8652 € dan fazla yada evli birisi 17304 € gecerse Steuererklärung vermeye mecbur.
Normalde Finanzamt seni bulur ve ister.

Antakya
18 Mart 2016, 11:39

Ben her sene doldurdugum icin bu yukardaki soruyu diger doldurmayan vatandaslar icin vergi dairesindeki calisan kadin görevliye direk sordum.

Cevab: Duruma göre degisiyor. Biz bakiyoruz, inceliyoruz. Egerki bir sahisdan alacagimizi tahmin ediyorsak ona doldurmasi icin talimat veririz ve gecerli kanuni proseduru uygulariz. Ama eger o sahisdan hesablarimiza göre alacagimiz yoksa, onu rahat birakiriz ve ilgilenmeyiz.

Bu ne demek oluyor? Eger vergi dairesinden size onca seneler gectigi halde haber gelmiyorsa, bilinki sizin onlardan para alma ihtimaliniz var. Ama bu uyuyan ayiyi (vergi dairesini) kis uykusundan kaldirmak demektir. Artik herkesin kendisi bilmesi ve ona göre karar vermesi lazim.

gamberoglu2000
19 Mart 2016, 00:47
evet bende aynen oyle dusunuyorum simdilik kimse bir sey istemiyor konusmuyor sessizligin bozulmamasi acisindan boylesi daha iyi.