PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Topuk dikeni hastaligi olanlar dikkat!!!

Bartini 74
14 Mart 2016, 11:12
Selam dostlar Sizinle faydali bir bilgi paylasmak istiyorum. Deneyin pisman olmazsiniz.

Topuk Dikeni icin Kür
1 Corba kasigi kurutulmus domates tozu
1 corba kasigi taze limon suyu
1 tatli kasigi isvec surubu
5-6 damla biberiye yagi
Sicak su
Malzemeleri iyice yogurun ve yatmadan önce ayaginiza folie sarin. Fazla siki olmamasina dikkat ve sadece gece yatarken. Ben faydasini gördüm. Tavsiye ederim.

kuckam
14 Mart 2016, 14:12
annemde var bu rahatsizlik cok aci cekiyor deniyelim bakalim saygilar

Bartini 74
14 Mart 2016, 19:07
Dene hocam faydasini görürsünüz. Fazla bir masrafi da olmayan bir kür. Ama 14 gün her gece süreceksiniz. Yoksa fayda etmez.

Esengül67
15 Mart 2016, 20:53
slm hemserim senin dedigini cok denedim ben yaklasik 10 seneden beri cekiyordum ama sonunda stoßwellentherapie gördüm allaha sükür 4 sene oldu hic bir sancim yok yalniz bunu kranken kasse karsilamiyor pirivat ödeyorsun yaklasik 300 euroya mal oldu .

Bartini 74
15 Mart 2016, 21:31
Selam dedigim gibi ben faydasini gördüm. Denemekte fayda var. Ise yaramazsa baska yollar tabiiki denenir.. Saygilar.

orhan-sude
16 Mart 2016, 21:08
6 aydır bende çekiyorum, 3'üncü Stoßwellen Therapie bitti, 3 haftadır Krank gemeldet, az bişey sancı var, inşallah işe yarar, bu Cuma'da 4'üncü Stoßwellen Therapie olacak, tane başı 60, - Euro ödedim, umarım verdiğim Paralara değer, olmadı , kesip kazırlar artık Topuğumu :(

Oguzhan06
16 Mart 2016, 21:23
arkadaslar bende de vardi bu topuk dikeni ve ben bundan söyle kurtuldum ..Orthopäde doktorum ayaklarimin altina , giydigim ayakkabi icine konacak einlage ler yaptirdi ... sag ayagimdaki einlage , yani topuk dikeni olan einlage nin topuk kismi cok yumusak di , diger yerlerde daha sert ve ayagimi komple kapsiyordu ..boydan boya ..
Bana bunlari mutlaka her zaman kullanmam gerektigini söyledi dr. --ömür boyu .
bir de kilo vermemi tavsiye etti ..
aradan iki sene gibi bir zaman gecti ... su an yaklasik 15 kilo verdim ve bu einlage leri her ayakkabimda kullaniyorum ..ve inanin hiiic bir seyim kalmadi ... ve her gün de spor olarak 5 ile 10 km arasi da yürüyorum ... tavsiye ederim..

orhan-sude
16 Mart 2016, 23:55
evet, Einlage'leri yazmayı unuttum, aynen benimde Orthopäd Doktoru Stoßwellen Therapie yapmadan önce banada almamı tavsiye etti, 34, - Euro falan ödedim, az çok faydasını göruyorum Einlage'lerin

nauma
29 Mart 2016, 00:44
selam arkadaslar.bende topuk dikeninden cok cekmis biri olarak yaziyorum.Benim iyilesmemi rahmetli teyzemin formulu sagladi,formul cok basit ama cok etkili arkadaslar,yapmaniz gereken asit ve normal yagli bir krem almak daha sonra topuk dikenin oldugu yere kremle volkan agzi seklinde kremle doldurmak(bunun amaci asitin diger bolgelere gelmesine engel olmak) daha sonra cok dikkatli sekilde bir damla asit dopuk dikenin üzerine damlatmaniz ve bekletmeniz yeterli olacaktir.Allah sifalar versin arkadaslar.

iso1
29 Mart 2016, 03:26
slm,
Bende böyle bir şey buldum. lazım olan deneyebilir.

TOPUK DIKENI

Limonun kabugunu soyun,Limonun kabugunu beyaz kisminin üzerine biçakla bir iki çizik atin , topugunuza baglayin ve
streçle sarin...

3 gün boyunca çikarmayin(üzerine basabilirsiniz)...Tabi ki bu islemi yaparken evde kalmaniz gerekecek.

Çalisan biriyseniz;buna Cuma gecesinden baslayin,pazartesi sabaha kadar topugunuzda kalsin ve sabaha çikarip atin.

Putkiran
02 Mayıs 2016, 14:34
Ringelblumen creme. (Ayni safa kremi) Dm de bulabilisiniz. Hergun iki defa iyice yedirerek sürün. Her sürmeden sonra topugunuzu hafif birseyle (mesela terlik) dövün. Annem yaklasik 20 gün kullandi Elhamdulillah simdi iyi. Ayni zamanda Ayak mantarinada cok faydali.