PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bacadan kablo gecirmek

gs_hasan
12 Mart 2016, 20:09
Selam arkadaslar,
Benim kellada ceyran olmadigi için kellaya eski bacadan kablo gecircem, ev sahibinden izin aldik.

Bugun evden bacanin oldugu duvari deldim asaya ip salladim ucunaagirlik baglayip, 1 metre gidiyor sonra takiliyor.
Benim altimdaki zamaninda cekmis ordan ama suan o bina bos.

Aramizda ceyrancilar vardir, neden 1metre sonra takiliyor. Ben üçüncü katta kaliyorum.

Yardimlariniz icin tesekkurler

AhKaDeR
12 Mart 2016, 20:24
ve Aleyküm Selam,

Düz degildirde ondan, yani dirsek vardir. senin yerinde olsam spierale ile denerim, tabiki kac metre ise okadar spieralenin uzunlugu olmasi lazim. Yanilmiyorsam bazi bauhauslardan kiralaya bilirsin diye düsünüyorum...

gs_hasan
12 Mart 2016, 20:41
Anca 7, 8 metredir ustam

memo82a
12 Mart 2016, 20:50
Selam arkadaslar,
Benim kellada ceyran olmadigi için kellaya eski bacadan kablo gecircem, ev sahibinden izin aldik.

Bugun evden bacanin oldugu duvari deldim asaya ip salladim ucunaagirlik baglayip, 1 metre gidiyor sonra takiliyor.

Aramizda ceyrancilar vardir, neden 1metre sonra takiliyor. Ben üçüncü katta kaliyorum.

Nerede kaliyorsun hemserim ???

gs_hasan
12 Mart 2016, 20:59
Hagende kaliyorum

konyali 42
13 Mart 2016, 01:39
Benden tavsiye kablonun kendisini aşağiya yitmeye çalış.Aynısı bendede oldu 4.kattan anten kablosu attım hep yarıya kadar gidip kalıyordu, ama bir kaç kere ileri geri yite çeke oldu, birde böyle dene belki olur.Bacalar kirlene kirlene biryerlerinde takılıyor.
Kolay gelsin.

hknbln
13 Mart 2016, 12:30
Selam arkadaslar,

Merhaba Kardesim,
eger baca uzun senelerden beri kullanilmiyorsa Schornsteinfeger de bakmiyordur demek.
Yani yukaridan zamala bir seyler düsüp tam senin deldigin deligin bir metre altini tikamis olabilir.
Yada senin altindaki kiraci zamaninda kalin bir Kablo, mesela Ana Ceyran Kablosu cekmis ise onun giriste yaptigi dirsek bacayi büyük ülcüde kapatir.
Simdi sen ipin ucuna diklemesine, yani iple ayni hizada olacak bir demir bagla ve salla, yada Baumarkralda bazen kiralik oluyor bir Kabeleinziehhilfe
biz ceyrancilarda Adi "Kati Blitz" al onunla olur.

Kolay gelsin

gs_hasan
13 Mart 2016, 18:42
Cevaplar icin teşekkürler, bakalim dediklerinizi denicem