PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A3 bilitz bilgi

kaptannnn
11 Mart 2016, 15:25
Selam arkadaslar benim sorum soyle .

Bugun isden cikdim a3 otobanin da gidiyordum yol 120 kmh likdi ve ben ve radara 100 150 metre kala gordum ve hemen firene basdim. Tahminim ce hizim 140 falan di ama tamda emin olamiyorum.
Isin kotu tarafi ben su anda probezeit dayim ve daha once de aufbauseminar yapdim diyelim ki punkt geldi yasal olarak bu is nasil ilerlee. Ve yasal olmiyan yol ne yapabilirim daha once punktu yu baskasi alabiliyor diye duymusdum ? Konu ile ilgilenirseniz sevinirim

fuk_18
11 Mart 2016, 15:39
radara girdinmi 120 lik yolda radara girdiginde 140 ile punk gelmiyor zaten 20 den ustundeyse punkte yersin

kaptannnn
11 Mart 2016, 15:42
Ewet biliyorum punkt yerim de daha once aufbauseminar yapdim yine punkt yersem ne olur yada bu punktu baskasina yazdira bilirmiyiz

kaptannnn
11 Mart 2016, 16:14
Ceza ne kadae zaman icinde gelir

Imparator
11 Mart 2016, 17:09
Haftaya sali gelir herhalde

ZSworld
11 Mart 2016, 17:38
köln leverkusen arasi olsa gerek. birinci aylarda yakalanmistim.

vallah oradaki 100 lük yol bende 133 kmh ile yakalandim 120 euro ceza arti 1 puan aldim ben. :mad:

kaptannnn
11 Mart 2016, 17:56
Ben ceza kurallarina bakdim 145 e kaadar sadece ceza 30 € ? 146 ile gidersen punkt geliyo da benim merak ettigim blitz kac metreden cekiyo cunki ben 100 150 metreden gorup fren basdim

hoca
11 Mart 2016, 21:22
Selam sayin Cemaat,
hemen telaşlanmayın, önce bekleyelim bakalım.

Bilmeyen varsa bildirelim:
www.geblitzt.de (https://www.geblitzt.de)
bu link altında %100 bedava yardım eden avukatlar bulunuyor.
Radar kuran Polislerin ve özellikle sabit radarla ile ilgili tüm oyunları
biliyorlar. Hakkını arayanlar sabit radar ile yapılan kontrolların yasaya
aykırı olduğunu bilirler (bakınız (http://www.fr-online.de/auto/geblitzt-einspruch-tempo-rote-ampel-blitzer-bussgeld-autofahrer,1472790,28784548.html)).

Geçmiş olsun diyelim ve bekleyelim.
Ceza veya Sorgulama yazısı geldiğinde yukarıda açıkladığım avukatlara
önce bir gönderip gözden geçirsinler. Radarların %50 si yasaya aykırı
olduklarından ceza konusu kapatılıyor avukatlar tarafından ve bu servis
tamamen bedava.
Hakkını aramak bukadar kolay.
Tekrar geçmiş olsun dileğimle rahat olmanızı temenni ederim.

hOrOz
11 Mart 2016, 21:25
Ya hoca hem hızlı git hem hak ara bu nasıl iş

hoca
11 Mart 2016, 23:12
hızlı gitmenin suç olduğunu söyleyende arabaları hız yapma hüneriyle yaptıran aynı devlet. Adamlar bizi bir kafese koymuşlar nereye baksak kanun ve ceza uyguluyorlar, fakat kendileri kanun ve ceza tanımazlar. Mesela VW nin hilelikleri, Merkelin radiyasyonlu atıkları denize dökmesi.
Ben mantıklı buluyorum kendi kanuna saygı göstermeyen sahtekarların kanununu ben ne edeyim?

fuk_18
12 Mart 2016, 00:08
cok farkli bir gorus dusunce bu yonden hic dusunmemistim dusunme me vesile oldun sagollasin gercekten verdigin linkden yarlancam insallah

hızlı gitmenin suç olduğunu söyleyende arabaları hız yapma hüneriyle yaptıran aynı devlet. Adamlar bizi bir kafese koymuşlar nereye baksak kanun ve ceza uyguluyorlar, fakat kendileri kanun ve ceza tanımazlar. Mesela VW nin hilelikleri, Merkelin radiyasyonlu atıkları denize dökmesi.
Ben mantıklı buluyorum kendi kanuna saygı göstermeyen sahtekarların kanununu ben ne edeyim?

hOrOz
13 Mart 2016, 23:27
hızlı gitmenin suç olduğunu söyleyende arabaları hız yapma hüneriyle yaptıran aynı devlet.
Adamlar bizi bir kafese koymuşlar nereye baksak kanun ve ceza uyguluyorlar, fakat kendileri kanun ve ceza tanımazlar.
Mesela VW nin hilelikleri, Merkelin radiyasyonlu atıkları denize dökmesi.

çok saçma bir mantık
o zaman herkes eline silah alsın diğerini vursun veya bassın gaza adamı çiğnesin geçsin..
niye o zaman adam öldürmek suç olsun değil mi .VW egzoz değerlerini ile oynamış

kanunlar , yasalar ve dini yasaklar toplumları bir çizgiye getirmek için konulmuştur..
uymayanlar ise cezalandırılırbu doğada aynıdir ...

aynı dini yasaklar gibi ...mesela dinde haram olan şeyler vardır ... o zaman o yasaklarıda es geçelim
kimse kırmızı da durmasın herkes 100-130 ile şehir içinde sürsün..
Nasrettin Hocanın güzel bir sözü vardir
Pire yi kızıp yorganı yakmak diye

hoca
15 Mart 2016, 04:22
Konuyu dağıtma hOrOz kardeş.

Konumuz adam öldürme veya eşkiyacılık değil.
kaptannnn kardeşimiz bir an dikkatsiz davranmış, surat biraz sınırı aşmış.
Belki bir konuyu düşünürken belkide bu board da keşif ettiği şeyleri anıyordu.
Bu hepimizin başından gelmiş geçen olay. Bunun neresi suç?
Bu tür olaydan hemen para çıkaran şahıs sahtekar dır benim gözümde.
Dinimizi iyi bilenler Yüce Rabbimizim (C.C.) nekadar affedici ve bağışlayıcı oldugunu
bilirler. Bende af ederim böylesine ufak tefek suçu, lakin şehir veya köy/kasaba içinde
100 sürat yapmak çoluğu çocuğu ölüme sürüklemek bizim kitabımızda yazmaz.
Öyle yapan kişi burada yazamaz zaten, çünkü başına geleceği bilir. Aynı zamanda
Board kurallarını da hatırlayalım.

Ben genel olarak SUÇ nedir ve kim buna karar verebilir felsefesine katılıyorum.
Kendisini iyi yetiştirmiş Allahtan korkan insanlara kanun gerekmiyorki.
Ben hiç görmedim. Ahlaklı insanlar bizim köyde halen kanunsuz yaşayaniliyorlar.
Almanların kanununu hiçe sayıp Brükselden saat ücreti 30.000 Euro tutan Avukatı
çağırıyor haksız olsada Mahkemeden haklı olarak çıkıyor, kendi gözlerimle gördüm.

Bu kanun işi fasa fiso. Ahlak herkeste olması gereken bir nesne.
Var zaten benim Milletimde. Allahıma şükür.

depream
28 Mart 2016, 20:48
Kardes cekildigin saate bagli, evde Baban da üstüne alabilir veya herhangi bir baskasi. Eve gelen ceza resimli ise, isin biraz zor olabilir ama eger degilse, Baban veya Annenin üzerine atabilirsin sucu (yinede tavsiye etmem). Insallah 20 km/h süratini asmamissindir. Zaten isin icinde Toleranz da oluyor, ve bu hizda Toleranz da daha yüksek oluyor, tahminimce 8-10 km/h düsebilir hiz asimin. Gecmis olsun diyelim öncelikle :)

resadiyeli
28 Mart 2016, 21:12
selam,otobanda bende 100 lük yerde 150 ile yakalandim,sadce 120 € para cezasi geldi.puan gitmedi.ordaki memurun insifiatine kalmis,evet hiz idim dedim cevap gönderdim sadece para cezasi ile kurtuldum .

hOrOz
28 Mart 2016, 21:21
selam,otobanda bende 100 lük yerde 150 ile yakalandim,sadce 120 € para cezasi geldi.puan gitmedi.ordaki memurun insifiatine kalmis,evet hiz idim dedim cevap gönderdim sadece para cezasi ile kurtuldum .

hocam sana puan verdik diye yazı göndermiyorlar puanlar otomatik işleniyor .

sen 40 km/h fazla yakalanmışsindır 120 € ceza 1 Puan Fahrverbot yok

fuk_18
28 Mart 2016, 22:11
100 lük yolda 150 yakalandin 146 yapar 4 dus ve ehliyetin gitmedi öylemi ? buna kim inancak sanami inanalim yoksa bussgeld katalogami ? 41 ile 50 arasi 1 ay fahrverbot var ya sen yaniliyon yada bizi yiyon

DenizCan
29 Mart 2016, 11:51
Zaten para cezasi olmasa otobanlar yaris pistine döner. Ceza yaptigin fazla hiza göre verilir. Eger ödemek istemiyorsan, öngörülen hizi asmayacaksin.

"Türkün aklina sonradan gelirmis" derler ya, ayni burada da öyle. Önce bizim basimiza gelmezse, önemsemeyiz.

Gecmis olsun.

kaptannnn
04 Nisan 2016, 22:22
Arkadaslar 4 hafta. Gecdi allaha sukur daha ceza falan gelmedi bu cuma besinci hafta doluyor allah in izni ile az kaldi. Ama ben bu radari ortalama 150 metreden falan gordum o mwsafede ceker mi

gamberoglu2000
04 Nisan 2016, 22:44
Arkadaslar 4 hafta. Gecdi allaha sukur daha ceza falan gelmedi bu cuma besinci hafta doluyor allah in izni ile az kaldi. Ama ben bu radari ortalama 150 metreden falan gordum o mwsafede ceker mi

arkadasim neye az kaldi?benide cekti otabanda radar tam tamina iki ay sonra son gununde ceza eve geldi pek sevinme derim bende sandim beni unuttular acaba cekmedimi diye son gununde damladi bekle.

giresun_28
04 Nisan 2016, 23:04
köln leverkusen arasi olsa gerek. birinci aylarda yakalanmistim.

vallah oradaki 100 lük yol bende 133 kmh ile yakalandim 120 euro ceza arti 1 puan aldim ben. :mad:

Aynı yerde beni de çarptı -.- 129 km/h ile 108€ ve artı 1 puan da ben yedim -.-

kaptannnn
04 Nisan 2016, 23:40
walla bilmiyom kardes uc ila alti haftasuruyo diyolar 6 hafta dan sonra gelmez diye soyluyorlardi hayirlisi kardes gelecegi varsa zaten gelir

peki bu ceza nin gelme suresi nedir ? ne kadar zaman da gelmek zorundadir ?

Memoli1976x
05 Nisan 2016, 00:14
walla bilmiyom kardes uc ila alti haftasuruyo diyolar 6 hafta dan sonra gelmez diye soyluyorlardi hayirlisi kardes gelecegi varsa zaten gelir

Arkadasim Ceza veya bununla ilgili bir Fragebogen sana (senin Adina) 3 ay icinde gelmezse, ozaman kurtuldum diye bilirsin.

3 Ay icinde gelmezse Verjähren oluyor.

avni64
05 Nisan 2016, 00:46
Hiç merak etme arkadaşım bugün yarın ellerinden öper.ben bir ay önce autoban45 te çekildim yeni mektup geldi.

ZSworld
05 Nisan 2016, 04:57
A45 Hagen orada radar var sabit bilmeyenler için.

avni64
05 Nisan 2016, 05:15
A45 Hagen orada radar var sabit bilmeyenler için.
O dediğin radarları biliyorum,köprü inşaatına girerken 80 km/h lık yol. Ben daha aşağıda mobil radara çekildim.2010,dan beri iş icabı nrw de çalışıyorum,herhafta eve a45 üzeri gidip gelirim,bütün radarların yerini frankfurta kadar bilmeme rağmen senede bir dalgınlığıma geliyor çekiliyoruz.

ZSworld
05 Nisan 2016, 12:42
Aslinda sabit bir konu olusmasi iyi olur radarlarlarin nerde oldugu yerleri belli olsun. Askida olsa iyi olur.

Kubilayhan
17 Nisan 2016, 19:21
arkadaslar hemen kardesimizin üstüne gitmeyin böyle. Bazen insan dalgin oluyor veya aracin büyüklügüne göre ve beygir gücüne göre hizi kestiremiyor, daha dogrusu sürekli tahometreye bakmiyorsa, yanilabiliyor. Ben Allaha sükür 21 yildir ehliyet sahibiyim ve bugüne kadar hic puan almadim. Ama son derece dikkatli kullanirim. Lakin bazen büyük bir aracta 100 km/h gittigimi sanip, 130 km/h gittigim oldu. Dedigim gibi arabadan, arabaya degisiyor. Ben kendi arabamla 130 km/h hiz yapsam, araba zaten titremeye basliyor. Ama ayni sürati baska bir otomobille (mesela 150 PS) yaptigimda 130 km/h sanki 70 km/h gibi geliyor. Iste insani bu yaniltabiliyor. Zaten artik bu radarlarda amac güvenligi saglamak yerine, belediyelerin bos kasalarini doldurmaya yariyor. Radari kurduklari mevkilere bakinca, bunun sadece tuzak kurup para kazanmak oldugu belli oluyor.

giresun_28
10 Şubat 2017, 00:18
Aranızda eğer bu radara (Köln A3 am Heumarer Dreieck) yakalanan olduysa, haksız yere yakalanmış sayılır ve Ödemiş olduğu parayı geri alabilir.. daha fazlası inçin Tikla (http://mobil.ksta.de/koeln/a3-blitzer-fiasko-stadt-koeln-will-bussgelder-zurueckzahlen---buerger-muessen-sich-melden-25702350?originalReferrer=https://www.google.de/)