PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (soru) Vatandaşlık değiştirme ve schufa bilgileri

ayyildiz52
10 Mart 2016, 00:25
Iyi günler. Benim bir kaç gündür aklimda bi aoru var.
Şimdi ben Türk vatandaşlığından çıkıyorum bazı nedenlerden dolayı. Şimdi asıl soru schufa ile ilgili.
Ben alman vatandaşlığına girdiğim zaman benim schufadaki kayıtım siminiyormu? Daha doğrusu benim adıma yeni bir sayfa mı aciliyor?
Bana net bir cevap verebilen olursa cok sevinirim.

brian_usta
10 Mart 2016, 00:29
sana net bir cevap:schufa ile ilgili kaydin silinmiyor bu kesin, degil vatandasliktan cikma nufusunu aya alsan bile o kayit kaliyor.(tanidigimin basindan gecti)

TipiTip
10 Mart 2016, 00:33
Iyi günler. Benim bir kaç gündür aklimda bi aoru var.
Şimdi ben Türk vatandaşlığından çıkıyorum bazı nedenlerden dolayı. Şimdi asıl soru schufa ile ilgili.
Ben alman vatandaşlığına girdiğim zaman benim schufadaki kayıtım siminiyormu? Daha doğrusu benim adıma yeni bir sayfa mı aciliyor?
Bana net bir cevap verebilen olursa cok sevinirim.

senin adina neden yeni sayfa acilsinki ???

sadece vatandaslik degisiyorsun , isim kaliyor soyisim kaliyor dogum tarihi kaliyor ,

dogum yeri kaliyor , hersey kaliyor yani

schufada olan negativ kayitlarda kaliyor

BND FBI CIA gibi gizli servislerin koruma programi altina alinip

seni ölmüs gösterip herseyi yeni olan bir kimlik vermyirolar herhalde ????

mercanadasi
10 Mart 2016, 01:05
ustam alman vatandasi olunca schufadan yada borclardan kesinlikle ama kesinlikle hic bir cet, silinmiyor
bugün neyin varsa yarinda karsina aynisi olacak.eger schufadan dolayi alman vatandasligana gecme gibi bir düsüncen varsa bosa gecmis olursun...degisen birsey yok. saygilar

H@K@N
10 Mart 2016, 10:29
@ayyildiz52 arkadasim belliki seni bazi cevreler yanlis yönlendirmis.
@mercanadasi arkadasimizin dedigi gibi sadece Schufa'dan dolayi Vatandasliktan cikiyorsan,yanlis bir adim üstüne bir yanlislik daha yaparsin.
@Uzunköprü arkadasim sana biraz kirildim BND FBI CIA yazmissin'da bizim MIT 'i unutmussun,bir düzeltme yaparsan sevinirim.

TipiTip
10 Mart 2016, 16:09
@ayyildiz52 arkadasim belliki seni bazi cevreler yanlis yönlendirmis.
@mercanadasi arkadasimizin dedigi gibi sadece Schufa'dan dolayi Vatandasliktan cikiyorsan,yanlis bir adim üstüne bir yanlislik daha yaparsin.
@Uzunköprü arkadasim sana biraz kirildim BND FBI CIA yazmissin'da bizim MIT 'i unutmussun,bir düzeltme yaparsan sevinirim.

ustam yazicaktim MIT'i unutmadim

ama son zamanlarda bir cok olayi eline yüzüne bulastirdiklari icin yazmayam dedim

yilmaz68
10 Mart 2016, 17:25
ustam yazicaktim MIT'i unutmadim

ama son zamanlarda bir cok olayi eline yüzüne bulastirdiklari icin yazmayam dedim
seni danışman olarak alması lazım nede olsa çok biliyorsun, 2 olay oluyorsa bilin ki 80 olayı önlemiş oluyorlar ikiz külleri olan ülkenin cia sını yazıyorsun kendi mitini aşağılıyorsun, bak dostum bu aşağılık duygusundan kurtul.

ayyildiz52
10 Mart 2016, 21:00
tesekkür ederim herkese. benim vatandasliktan cikmamin sebebi tabikide bu degil. bu soru sadece aklima geldi ve soru isareti olarakda aklimda kaldi.

TipiTip
12 Mart 2016, 15:05
seni danışman olarak alması lazım nede olsa çok biliyorsun, 2 olay oluyorsa bilin ki 80 olayı önlemiş oluyorlar ikiz külleri olan ülkenin cia sını yazıyorsun kendi mitini aşağılıyorsun, bak dostum bu aşağılık duygusundan kurtul.

Usta hersey yolundami :cool:;)

haveri68
12 Mart 2016, 19:54
Iste konuyu nereye getirdiniz ,sorunda tam burasi herkes bir sey söylemek icin bir sey yazarsa ,icinden cikilmayacak duruma düseriz , onun icin
Bilgi sahibi olunmadan,fikir sahibi olunmuyor ( cünkü olmayan bilginin Fikri olmaz,ama bizde herkes benim fikrim söyle demeye doyamiyor )

hOrOz
12 Mart 2016, 22:19
bazen yazılan yorumlara kızıp yorum yazıyorum fakat yine siliyorum.