PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frankfurt-Ancona-igoumenitsa-ipsala gümrük-Antalya

ismail07
09 Mart 2016, 20:20
Slm Arkadaslar,
Bu sene burdan gitmek istiyorum Frankfurt-Ancona-igoumenitsa-ipsala gümrük-Antalya
malesev eskisigibi Bari-Cesme olmadi icin bu yolu terci ediyorum
hic bu yoldan gitmedim
Bu yoldan giden arkadaslara bir kac sorum olsa ,cevap alabilirmiyim ? :-)
gemi icin bileti burdan mi alsam yoksa Anconadanmi?
Yunana vise lasimi?
saygilarimla

redbull911
09 Mart 2016, 20:34
ben 4 5 kere gittim yunan icin vize yok ve her zaman anconadan aldim cok daha fiatli geldi bana ,tabiki siz karar vericeksiniz .

bornova
12 Mart 2016, 00:53
arkadasim Ancona-igoumenitsa bilet fiyatlari nekadar birbilgin varmi

nova
12 Mart 2016, 08:29
ancona limanindan gemiye hangi adresi veriyorsun naviye busene bende ordan gitmeyi dusunuyorum bilet falan bende almadim daha autoban parasi var italyada galiba gecislerde parayi ordami odesem yoksa burdan almami gerek

*05300
12 Mart 2016, 17:26
Ben hep limandaki bürolardan bileti aldim, hic problem yasamadim. Bütün acentalar zaten yan yana. Fiyatlari da karsilastirabilirsiniz. (Bari - igoumenitsa hatti) Herkese simdiden hayirli yolculuklar dilerim.

Selamlar

05300 - Merzifon

aqua05
12 Mart 2016, 19:28
arkadasim Ancona-igoumenitsa bilet fiyatlari nekadar birbilgin varmi

Arkadasim bilet fiatlarini burada tam söylemek mümkün degil.Kac kisi ic kabin veya dis kabin bunlar hep fark ediyor.Ben de her sene bu yoldan giderim minoan lines sirketi ile cok memnunum ADAC üyesi isen 20 prozent aliyorsun Haftanin gunlerindede fiat lar dehisik oluyor.

traky39
13 Mart 2016, 00:15
Selam
En iyisi Bileti Burdan Almak Cünkü Orda Bilet Fiyatlari iki misli
Onlarda Biliyorlar ve Söyle Düsünüyorlar,bu Adamlar Buraya Geldiklerine göre nasil olsa Gemiyle Yunanistana gececekler ve ister istemez Bilet alacaklar?
onun icin gitmeden burdan Bilet isini Halltmek en iyisi
ANCONA ve BARI den Gitmedim Hic Onun icin Pek birsey Diyemiyecegim..
Birindisi,den Gittim Bir kere Iguometsa,ya
Birde ilk defa gemiyle Gideceklere Bir Uyari Yapayim isvicre Sinirindan Birindisiye Kadar 1200 km Cekiyor yanlis Hatirlamiyorsam
Birindisi>>>>Iguomenitisa Arasi 7 Saat sürüyor gemiyle ve Iguometsadan Sonra Cok Daglik ve Yokuslu Yollar Basliyor Haberiniz Olsun

huso25
13 Mart 2016, 11:33
Birindisi>>>>Iguomenitisa Arasi 7 Saat sürüyor gemiyle ve Iguometsadan Sonra Cok Daglik ve Yokuslu Yollar Basliyor Haberiniz Olsun[/QUOTE]

o dedigin daglik ve yokuslu yollar 5 ,6 senedir bitti igoumentisa da gemiden inince liman cikisindan baslayan otobant ipsala gumruk kapisina kadar hep otobant . yani akaryakit ihtiyacin olmazsa rahat bir sekilde hiz limitine de uyarsan 6ile 7 saat arasi surer

haldigital
13 Mart 2016, 14:37
Slm ben Ancona - Iguomenitisa innenkabine 3 kisi gidis gelis araba icinde 620 euro ya aldim adac dan.

ismail07
13 Mart 2016, 20:30
http://www.ocean24.de/portal/ocean24de/app/content/resourceId/home.html
burdan billet bakabilrsiniz

ismail07
13 Mart 2016, 20:55
Slm Haldigital arkadasim,
3 kisi 620€ kabinsizmi? ben hesap eddirdim 2 kisi +araba innenkabin 2 yatak 708€

haldigital
13 Mart 2016, 22:44
Slm Ismail kabinli WC Dusch 3 yatak 625 Euro ödedim araba dahil tam olarak. 38.50 de Schweiz Vignette ye verdim geriye kalan Autobahn paralari orada ödeniyor.

onbasi79
13 Mart 2016, 23:28
Slm Ismail kabinli WC Dusch 3 yatak 625 Euro ödedim araba dahil tam olarak. 38.50 de Schweiz Vignette ye verdim geriye kalan Autobahn paralari orada ödeniyor.
Bu fiyat tek gidiş için mi?

haldigital
14 Mart 2016, 06:59
Gidis gelis 625 euro innenkabine 3 yatakli wc,dusch

Antakya
14 Mart 2016, 07:09
bu istikametten gitmenin hangi tarafi sizce bu kadar önemli?

hem pahali, hem zahmetli, hemde yolu ve zamani gereksiz yere uzatiyorsunuz. Tabiki bir bildiginiz vardir eger bu yoldan gidiyorsaniz. Ama normalde bu yol bu zamanda gereksiz ve gidilmez.

traky39
15 Mart 2016, 01:59
Birindisi>>>>Iguomenitisa Arasi 7 Saat sürüyor gemiyle ve Iguometsadan Sonra Cok Daglik ve Yokuslu Yollar Basliyor Haberiniz Olsun

o dedigin daglik ve yokuslu yollar 5 ,6 senedir bitti igoumentisa da gemiden inince liman cikisindan baslayan otobant ipsala gumruk kapisina kadar hep otobant . yani akaryakit ihtiyacin olmazsa rahat bir sekilde hiz limitine de uyarsan 6ile 7 saat arasi surer[/QUOTE]
Dogrudur Kardes Sagol Bilgilendirdigin icin
ben Ordan en Son 2002 de gitmistim Ozamanlar Yollar Cok Daglikti Gercektende:)

bornova
15 Mart 2016, 23:48
cok sagol Agua 5 arkadasim verdigin bilgi icin

onbasi79
16 Mart 2016, 00:17
Tecrübeli arkadaşlara soruyorum ankonadan gitmek için naviye hangi adresi veriyoruz ? Ve ankona - igoumentisa arası gemiyle kaç saat sürüyor

nova
26 Mart 2016, 09:26
soruyorum ankonadan gitmek için naviye hangi adresi veriyoruz bu soruyu daha oncede sordum burda giden arkadaslarn cevab alamadim rica etsem giden arkadaslar cevab yazabilirmi tsk

V/S
26 Mart 2016, 15:26
via luigi einaudi Zona Mandracchio, 60125 Ancona.
bu sizi check inn /bilet alma satma yerine götürür.

nova
26 Mart 2016, 16:28
v/s ustam cok tesekurler cevabin icin

star-1
27 Mart 2016, 03:49
Onbasi79 ile nova arkadaşlar ve arayıp bulamayan diğer arkadaşlar için:

Anconadan Igoumenitsaya gitmek için Navigasyona vereceğiniz adres : ITALIEN, ANCONA, Via Einaudi Luigi 2/3
Venedikten Igoumenitsaya gitmek için Navigasyona vereceğiniz adres : ITALIEN, 30176 Fusina, Via dell`Elettronica

Ben uzun yıllardan beri Düsseldorftan İsviçre Basel, Luzern, Lugano, Mailand, Venedig`ten ANEK Lines ile Yunanistanın Igoumenitsa limanına, oradan da Ionnina, Thessaloniki (Selanik), Kavala, Komotini, Alexandropoli, İpsala gümrüğüne gelirim. Ben mecbur kalmadıkça Anconaya gitmem, sadece bilet bulamazsam veya fahiş fiyat isterlerse Anconaya giderim. Sebebine gelince; Anconaya gitmek için 230 Km. fazla araba kullanıp yorulacağım, arabam ve lastiği aşınacak, 230 Km. daha fazla Benzin yakacağım, ve fazla Autobahn parası ödeyeceğim, bunun için ha Venediken gitmişim ha Anconadan, aynı paraya geliyor. Hatta Venedik bazen daha ucuza geliyor.
Sezon dışında giderken internetten sadece Deck passagier olarak bilet alırım. Gemiye bindikten sonra Kabin teklif ederler, iki kişi için 50 EURO öder kabin alısınız. Oysa internetten almaya kalkarsanız kişi başına 50 EURO ödersiniz.
Bu yolu neden kullandığıma gelince;
1.Türkiyeye kadar gümrüklerde bagaj indir bindir olmadığı gibi durmak bile olmuyor.
2.İpsalaya kadar hep Autobahn. (Yanınızda Yunanistan için 25 EURO bozuk para bulundurun, 7-8 defa her seferinde 2,40 EURO Autobahn parası alacaklar.)
3.Almanyadan çıkmadan önce depoyu fulledim mi beni Venediğe Gemiye kadar götürüyor. İsviçre ve İtayada benzin almıyorum, çünkü benzin almanyadan daha pahalı.
(Arabam KIA Sorento Diesel, Automatic, Bj. 2006 vollaustattung, üzerine 520 Litrelik box takarım. Arka koltukları yatırıp, içini tıka basa doldurur hanım eksik olmasın, aynı sizinkiler gibi. Tam yüklüyken 11 Litre, boşken 6,5 - 7 Litre yakıyor. Lastikler 225 lik Ganzjahresreifen. Karda kışta çok gelip gitmişimdir.)
4.Gemi Venedikten Igoumenitsaya 24 saatte, Anconadan ise 19,5 saatte gidiyor. Gemide Igoumenitsaya kadar yatıp dinlenmeye, traş olmaya, banyo yapmaya vs. vaktiniz oluyor.
5.Igoumenitsaya indiğinizde dinlenmiş olarak yola çıkıyorsunuz.
Bu yolu tercih ettiğinizde giderken ve gelirken gemiden dolayı birer gün kaybınız oluyor fakat yollarda kimse sizden çorba parası istemez, rahatsız etmez en önemlisi kazık atmaz.
Sadece geri dönerken Yunan Gümrüğünde Sigara sorarlar, yok derseniz ararlar. Kişibaşı 1 paket (Karton değil) hakkınız var. Günrük sahasının her yerinde yazıyor.
TAVSİYELER;
Igoumenitsada gemiden iner inmez Autobahna değil şehir içine dönün benzincide depoyu doldurup sonra Autobahna girin.
Selanikten geçerken yol üzerinde tekrer depoyu full yapın, yoksa Benzin almak için Autobahndan ayrılmak zorunda kalacaksınız, autobahnda benzinci yok.
İpsala gümrüğüne 12 veya 13 kilometre kala Suflide Autobahnda çıkin sağa sapar sapmaz sahibi Almanca konuşan Shell den depoyu tekrar full yapıp gümrüğe öyle girin.
Gümrükteki benzinci eğer açıksa sadece Lkw.lere benzin satıyor Pkw. lere vermiyorlar. Burada Benzin hem Türkiyeden ucuz hem de kaliteli.
Yunanistan bir baştan bir başa 670 Km.
Yaz sezonunda Gemi fiyatları en yüksek seviyede. Çok yolcu olduğu için Feriende biletinizi mutlaka ya internetteki web.anek.gr sayfasından Almanca dil seçeneği ile bütün bigileri,
Hafenlerin planlarını, gemilerin kalkış ve varış saatlerini, fiyatları görebilirsiniz, veya ADAC den alabilirsiniz. İzin zamanı Biletleriniz almadan Venediğe gitmeyin çünkü Venedigten
tek firma kalkıyor, bilet bulamazsınız veya fahiş fiyat isterler. Eğer böyle bir durumda kalırsanız o zaman Anconaya yönelin, oradan iki üç ayrı şirket kalkıyor.
Eğer İsviçre üzerinden gidecekseniz bir yıl geçerli 40 EURO ya Vinyette almak gerekli ve mutlaka cama yapıştırmak zorunlu. Eğer TesaBantla cama bantlarsanız Gümrük Polisi ceza
yazar ve yeni vinyette almaya mecbur tutar. İsviçreye girişte gümrükte de satılıyor ve Polis sizi oraya yönlendiriyor.
Her ihtimale karşı yola çıkmadan evvel kendinize bir kağıt üzerine sırası ile takip edeceğiniz şehirlerin bir listesini ve bol bol mp3 müzik alın. Gemiye vardığınızda tatiliniz de
başlayacak.
Yunanistanda Autobahnlardaki tuvaletlere kesinlikle girmeyin ve arabada mutlaka bir dezenfekte spraili bulundurun ve sık sık kullanın.
Tuvalet ihtiyacınız için arabada büyük bir plastik saksı ve bol bol naylon aldi torbası bulundurun, hanımlar bilir onu nasıl kullanacaklarını. Naylon torbayı saksının içine koyduktan
sonra üzerine oturup ihtiyacınızı görüp sonra naylon tüteyi imha ederseniz mikrop kapmamış olursunuz.
Ben 15 yıldır bu yolu kullanırım ama Sommerferiende değil. Çünkü gemi biletleri biraz pahalı oluyor ve benim Sommerferiende gelme mecburiyetim yok.
Ferien dışında fiyatlar çok daha uygun ve yollar bomboş oluyor. Ben 3 yıldır emekliyim, onun için zamanımda var. Bazen canımız sıkılırsa senede iki defa bu yolu kullanırız.
Bağımlılık yaptı bizde. :)
Eğer İpsala gümrüğünde bir yığılma söz konusu olursa Gümrüğe sapmayıp, Orestiada - Kastanien istikametine devam edip benim memleketim Edirnenin Karaağaç gümrüğüne
ulaşabilirsiniz.
Ben 45 yıl Almanyada kaldıktan sonra emekli oldum ve Datçada ev aldım, bazen orda, bazen burda gezip duruyorum iki arada. Türkiyeye temelli dönmeyi düşünmüyorum.
Siz Türkiyede Almancısınız ve daima da öyle kalacaksınız, bunu değiştiremezsiniz. Kesin dönüş düşünenler sakın yalnız karar vermesinler, mutlaka eşlerinin ve çocuklarının
fikirlerini de alsınlar.

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
Hepinize hayırlı yolculuklar dilerim, kalın sağlıcakla.

ismail07
28 Mart 2016, 02:06
60121 ancona - ıtaly

moonrise
29 Mart 2016, 11:10
Onbasi79 ile nova arkadaşlar ve arayıp bulamayan diğer arkadaşlar için:

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
Hepinize hayırlı yolculuklar dilerim, kalın sağlıcakla.

Verdigin bilgiler icin sagol! Ben de yazlari Datca'dayim bir kac sene sonra emekli olacagim. Italya Izmir arabali vapur seferleri kaldirildimi?
Bizler icin direk Izmir'e gitmek cok daha iyi olurdu, zaten emekli olunca cok vaktimiz olacak, yorulmadan Datca'ya variriz?:)

Ayrica yabanci plakali arabami Türkiye'ye getirirsem bu arabayla kac ay orda kalabiliyoruz? Zamanini gecirirsek ne oluyor?

Yabancilara 90 gün turist vizesi veriyorlar bu zamani gecirdigimizde nasil bir ceza uygulaniyor bilen varmi?

fuk_18
29 Mart 2016, 13:29
alman vatandasi ise mavi kartin var ise süresiz kalabilir ve 2 yil araci tutabilirsin,
türk vatandasi isen 180 gun kalabilir 2 yil araci tutabilirsin

turist olarak gelen kisiye 90 gun gectigi taktirde para cezasi ve ülke giris yasagi dayi gelebiliyor

Verdigin bilgiler icin sagol! Ben de yazlari Datca'dayim bir kac sene sonra emekli olacagim. Italya Izmir arabali vapur seferleri kaldirildimi?
Bizler icin direk Izmir'e gitmek cok daha iyi olurdu, zaten emekli olunca cok vaktimiz olacak, yorulmadan Datca'ya variriz?:)

Ayrica yabanci plakali arabami Türkiye'ye getirirsem bu arabayla kac ay orda kalabiliyoruz? Zamanini gecirirsek ne oluyor?

Yabancilara 90 gün turist vizesi veriyorlar bu zamani gecirdigimizde nasil bir ceza uygulaniyor bilen varmi?

mert59
28 Nisan 2016, 23:11
Italya -yunanistan üzeri türkiyeye gidecekler.
1-adac servisinden otoban parasini ödemek
2-gemi biletini burdan alirsan geminin kalkis zamanina göre kendininayarla
3-gemi biletini limandan alacaksan sabah saat (8-9) arasi limanda ol
günde iki defa sefer var sabah (11- 15 arasi Aksam 17-19 arasi genelleme
4-limanda en az üc dört tane sirket var hepsine bilet sor fiyat farki var
pahali gelirse iki yatakli al bir cocuk bir yetiskin kabin bir yeiskin bir cocuk koltuk al
daha ucuza gelir iki yatak dört kisilik aileye yetiyor.
5-italyada benzinliklerde cok dikkatli ol irsiz dolu
6-ankonada limanin yaninda polis merkezi var arabani oraya park et geminin saatini bekle
7-ankonada bilet bulamassan bari veya birindizeye gidebilirsin biletler ucuz fakat biraz daha yol katetmen lazim
8- gemiler cok rahat yunan halki ve polisleri cok misafir per korkmadan dag basinda uyuyabilirsin
9- yunanistanin yollari cok güzel
10- kara yolundan yolculuk cok ucuz ve kisa fakat biraz cileli
Hepinize hayirli yolculuklar selametle gidin.