PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vorlage Hauskauf Vertrag

karaelmas38
09 Mart 2016, 19:51
ben evimi Privat satmak istiyorum,ön anlasmayi yapmak icin bana birtane Vorlage olarak Hauskauf Vertrag lazim.

f4scistx
09 Mart 2016, 20:50
hocam, öyle bir sey kabul olur mu bilmiyorum. Cünkü Noter den ne gecerse o gecerli olur. Öyle bir Vorlage da yok., bulamadim ben. Bende Noter den bitirdim daha önce bir anlasmanin gecerliligi yok dediler.

Ama istiyorsan pc üzeri yazilir bir kac satir

metzeman
09 Mart 2016, 22:58
Merhaba
kaufvertrag önceden yapip imzalasan bile gecerliligi olmaz, noter olmadan yapilan bütün kaufvertraglar gecersizdir.
belki kaufvorvertrag yapilabilir ama onunda noter onayi olmasi gerekirmi bilemiyorum,
zaten privat satista normalinde pek kullanilmaz zaten istesen 1-2 haftaya termin alinip komple islem tamamlanir niye bir vertrag altina girip
kendinizi sorumluluk altina aliyorsunuzki.

bingöllü
10 Mart 2016, 00:24
Karaelmas kardes,

tasinmaz mallarda yapilan tüm alis-verisler NOTER önünde olmasi lazim, aksi muvazaali islem olmus olup, sekil kurallari dikkate alinmadigindan dolayi yapilan akid gecersiz sayilir. Diger arkadaslarin da belirttigi üzere; senin yapacagin kaufvertrag´in noter huzurunda, noter tarafindan ikinize okunmasi lazim. Yani, senin yapak istedigin Kaufvertrag noter huzurunda okunmasi lazim.

Veya belki meramini biraz daha aciklarsan daha da yardimci olabiliriz.

Selamlar

karaelmas38
10 Mart 2016, 03:29
Bilgileriniz için çok tşk.ler.Ben kolaylık olsun diye Notere gitmeden ön anlaşma gibi birşey yapmak istedim,evi gezib gördüğüne dair bilgilerin satış bedelinin olduğu bir anlaşma.müşteriyi garanti altına almak için istemiştim

f4scistx
10 Mart 2016, 13:29
öyle bir sansin yok, demekki bildigim dedigim dogrumus, arkadaslar ayarlamis.
zaten termini ALAN kisi alacak, ona söyle madem , alacaksaniz acele edin diye , baska birileride var diye. noter den entwurf gelir, sonra beurkundung, sonra vazgecemez, etse bilene Entschädigung alirsin

aqua05
09 Nisan 2016, 11:29
Arkadaslar noter de imza atilmadikdan sonra obur imzalanmis kagitlar veya sozler hepsi bos.Komsum annem dairesini satiyor dedi ostende ben randevu al bakayim dedim oglum icin.Tamam hemen gidelim dedi. Bende dedim bugun tatil osten olurmu rahatsiz etmeyelim.Yok dedi biz zaten gidiyoruz sende gel.Daireyi gordum tamam dedim aliyorum.Gutachten 160 bin deger bicti dedi.Gutachten kagidi yok kagidi alirsam satma yetgisini ona vermem lazim dedi.Tamam onada raziyim.Kardesimle konustum size 150 bin e veriyoruz.Banka ile konustum hersey halloldu bir hafta sonra pazar zil caliyor.Kusura bakma Schwager e evi sattim.