PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wohngebäudeversicherung hakkinda bilgisi olan varmi?

*05300
05 Mart 2016, 13:57
Arkadaslar,

Almanya NRW de Einfamilienhaus icin wohngebäudeversicherung yaptirmak mecburmu? Tavsiye edeceginiz yerler varmi? Nelere dikkat etmek gerekir? Konu hakkinda bilgi sahibi olanlar buradan paylasirsa cok makbule gecer.

Simdiden cok tesekkürler

05300 - Merzifon

Sürgün Sevdam
05 Mart 2016, 14:10
Evi sigorta yaptirmak mecburidir.

2 alilelik veya 10 ailelik ev farketmez.

ben su anda DEVK da yaptirmis durumdayim.Hangi schutz var ise yapin demistim.

Yani,firtina,su baskini ,yangin,elektrik kacaginda olusacak olaylar,yildirim carmasi ve daha ne varsa.

Aylik 52 euro üdüyorum,3 ailelik evim var.

Önceki sigorta ya 10 000 euroluk masraf cikarinca beni atmislardi.Tabiki tamie islemi bittikten sonra.:cool:

Su anki sigortaciya daha isimiz düsmedi.

f4scistx
05 Mart 2016, 14:15
evet gesetzlich verpflichtet. mecbursun eigentumda sigorta yapmaya. eigentumswohnunglarda cogu zaman verwaltung üzeri hausrat versicherung oluyor.
Eigenfamilienhaus da senin olunca yani, mecbursun ! ve sakin da paradan sakiniym demeyin yapmiym anlamazlar vs gibisine , cok isinize yarar !

Cengiz Bond
05 Mart 2016, 16:24
yanlisiniz var, Wohn*ge*bäu*de*ver*si*che*rung mecbur degil. Ama yapmayan büyük bir riske girer.

talo176
05 Mart 2016, 16:58
mecbur diye bir sey yok arkadaslar.. o eskiden di.. simdi sart degil, ama bence herkes bunu yapmali.. ben huk24 de senelik 170€ ödüyorum.. (feuer, blitz, explosion, hagel und wassersturm ink. glasversicherung)