PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soru kiraciyi 3 ay önceden cikarma

Mister
21 Haziran 2015, 22:30
Selamin Aleyküm Arkadaşlar hayarirli ramazanlar
Benim sorum benim kiraciyi sene sonuna dogru cikarmak isdiyorum sebeb evlencem kendim kulanmak isdiyorum.sorum 3 ay Kündigungsfrist var acaba bi sorun olurmu kündigungs grund olarak ne yazmam lazim kiracimla cok memnunum ama sorunsus haletmek isdiyorum bi fikriniz varmi saygilar

LocDog
21 Haziran 2015, 23:12
Selam arkadas! Bunu internet de buldum belki sana yardimci olur.

Laut deutschem Recht kann einem Mieter, der sich ordentlich verhält und seine Miete bezahlt, nicht gekündigt werden. Einzige Ausnahme: Der Eigenbedarf. Schätzungen zufolge werden deshalb pro Jahr etwa 40.000 Kündigungen ausgesprochen. Die Wohnung ist letztlich Eigentum des Vermieters, will er selbst dort wohnen, ist das sein gutes Recht. Er muss sich aber an die gesetzlichen Kündigungsfristen halten:

3 Monate bei einer Mietdauer bis 5 Jahre.
6 Monate bei einer Mietdauer bis 8 Jahre.
9 Monate bei einer Mietdauer von mehr als 8 Jahren.
Damit der Vermieter die Wohnung nicht einfach neu weitervermietet und so die Regelungen zur maximalen Mieterhöhung umgeht, muss er den Eigenbedarf begründen und umsetzen. Das ist in Deutschland nicht sonderlich schwer. Der Vermieter muss nicht einmal selbst in die Wohnung einziehen. Es reicht wenn er Eigenbedarf für Verwandte anmeldet. Selbst Hausangestellte liefern Vermietern einen Grund, ihre Mieter auf die Straße zu setzen. In München bekam ein Vermieter vor Gericht Recht, der seine Wohnung mit der Begründung einforderte, er brauche Platz für das Au-Pair-Mädchen seiner Kinder.

Saygilar LocDog

tworul
21 Haziran 2015, 23:14
Iyi anlasiyorsan ilk önce gidip konusmak lazim usta. Evlenip kendim kulancam söyle ona göre kendini ayarlasin. Kündigungsgrund olarakta " Eigenbedarf" yazarsan yeterli olur.

Mister
22 Haziran 2015, 00:38
Teşekkür arkadaşlar ozaman ben 3 ay öncede Eigenbedarf olarak cikis veririm tabi cikis vermeden ilk önce söylerim 3 ay belki yetmeye bilir yeni ev bulmalarina 4 ay felan kala

Meak
22 Haziran 2015, 18:39
iyide simdiden neden söylemiyorsun , hem adamlarin zamani olur, hemde sen rahatlarsin.

hope41
23 Haziran 2015, 11:18
Meak arkadasin dedigi gibi, git simdiden söyle, durumu anlat, senden memnunum ama önce can sonra canan de :) O da olsa senin yerinde aynisini yapardi yani tatli dille anlatirsan sorun cikarmaz ki bu senin en tabi hakkin, hem de kiracinda bir an önce vakti varken ev aramaya baslar.

Acemibiri
23 Haziran 2015, 12:59
Tabiki git simdiden söyle sene sonuna dogru cikis gönderecegini ve eve kendinin ihtiyaci oldugunu.
adamda rahat rahat simdiden ev baksin kendine.

Nostradamus
24 Haziran 2015, 00:12
Selam mister arkadasim benim de kiraci cikarma sorunum oldu Eigenbedarf icin cikarcaktim ilk konustum baya bir süre verdim 8-10 ay gibi ve cikisida imzaladi ama gün geldi pismis kelle gibi siritiyordu ev bulamadim diye evi aldigimda 270 kira ödüyordu ben alinca 50 eur kesti hada ugrasmiyayim mahkeme filan zaten cikacak dedim toplam iki yil sürdü neyse cikti gitti ama simdiki aklim olsa ayarlarim iki kisi kendim dokunmam daha temiz cikar .Kündigung filan hikaye kiracinin cok haklari var ensonunda mahkemeye ciktik hakim hemen atalimmi dedi ben hayir acidim dedim gene 2 ay zaman verdim hemen atirsaydim 2000 eur yakin atilma parasinida ben ödicektim :mad:

Mister
29 Haziran 2015, 05:05
Haklisin usta Malesef kiracinin daha cok haki var evinmi var derdinmi var isde

Muhi
29 Haziran 2015, 22:21
Eger Eigenbedarf icin Kündigung yazarsan belirli paragraf lari yazman gerekir. Kendi yazdigin eigenbedaf cikisi mahkeme Kabul etmiyor. en iyisi bir avukata danisman.

Amca
03 Temmuz 2015, 17:41
Konuyu Kapattim