PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza yaptikdan sonra olay yerinden kacmak

fuk_18
26 Şubat 2016, 15:31
arkadaslar dün buzlanma vardi arac kaydi bariyerlere vurdu polis cagirmak o sok ile aklima gelmedi adac cagirdim araci cektirdim ama icim rahat etmiyor bunun sonuclar ne olur veya ne yapmaliyim lutfen bi akil verin korkuyorumda biraz

hope41
26 Şubat 2016, 15:43
Kardes gecmis olsun öncelikle. Yani haber verebilirsin burda yazdigin gibi. Korkacak birsey yok ki, yani sana ve kimseye birsey olmasin yeter, asil önemli olan bu bence.

hknbln
26 Şubat 2016, 15:47
Kardesim bastan gecmis olsun.
Bence senin yerinde olsam ne olur ne olmaz polise gider olanlari anlatirim.
Ne de olsa sen kacip gitmedin, ADAC yi cagirdin ve olay yerinde bekledin.
Ama kendini garantiye almak istiyorsan bir Avukata da danisabilisin (bu arada ADAC nin Verkehrsrechtschutz unu tavsiye ederim, olsaydi telefonische Rechtsberatung bile yapiyorlar)

Hayirlisiyla

Selamlar

fuk_18
26 Şubat 2016, 15:55
fahrerflucht suan degilmiyim bariyerde hasar vardi egildi benim araba schrot oldu arac adac parkplatzinda ama buyuk ihtimal polis bulur beni buyuk ceza yemekden korkuyorum aracin yola dokulen parcalarini topladim teker patlamisti adac aradim geldi cekti polisi aramak o an sokda aklima gelmedi sabaha dogru 4 civari babam geldi gerek yok deyince oda aramadim ama simdi cezalari cok olduugunu gorunce tedirginim cok arac önemli degil ehliyet gitmesinden ve mahkeme savciliga cikmakdan korkuyorum acikcasi

ne yapabilirim 24 saat süresi varmis sanirim itiraf icin ben suan kacmis mi oluyorum yoksa kacmamismi bunu bile bilmiyorum adac plus uyesiyim Verkehrsrechtschutz ne avantaji var

dodi
26 Şubat 2016, 15:59
fahrerflucht suan degilmiyim bariyerde hasar vardi egildi benim araba schrot oldu arac adac parkplatzinda ama buyuk ihtimal polis bulur beni buyuk ceza yemekden korkuyorum aracin yola dokulen parcalarini topladim teker patlamisti adac aradim geldi cekti polisi aramak o an sokda aklima gelmedi sabaha dogru 4 civari babam geldi gerek yok deyince oda aramadim ama simdi cezalari cok olduugunu gorunce tedirginim cok arac önemli degil ehliyet gitmesinden ve mahkeme savciliga cikmakdan korkuyorum acikcasi

ne yapabilirim 24 saat süresi varmis sanirim itiraf icin ben suan kacmis mi oluyorum yoksa kacmamismi bunu bile bilmiyorum adac plus uyesiyim Verkehrsrechtschutz ne avantaji var
ilk önce gecmis olsun arkadasim,evet dogru duymussun,eger 24 saat dolmadan polise kendin gidip söylersen olay fahrerflucht tan cikiyor,olay buzlanmadan ötürü oldu ise cok büyük ihtimal sadece kendi masrafinla cikarsin ,ama 24 saat dolmadan muhakkak bildirmen sarti ile.

Bambini
26 Şubat 2016, 16:07
Ilk basta gecmis olsun.....

Biryere zarar veridigsen, bunu kesinlikle Polise bildirmen lazim.

Digelinki araba kaydi ve bir yerde takila kaldin: sende ADAC´i arayip arabani oradan cektirdin.

Bu sorun degil...

Asil sorun, bir yere zarar verip Polis´e haber vermeden oradan uzaklasirsan buna Fahrerflucht denir.

Cünkü is Mahkemeye düserse, cünkü Polis raporunu Staatsanwalt´a aktaracak, kendi birsey belirlemiyor.

Staatsanwalt´in yorumuna bagli, misal: Orada bir esyaya zarar degil belki bir Insan olabilirdi yorumunu yaparsa is degisir.

Bu yazdiklarim demek degildirki illa böyle olacak diye, ben Madalyonun diger tarafini tarif etmek istedim....

Aklimizda bulunsun, böyle durumlarda ilaki Polis aramak daha mantikli, cünkü olayda anlattigina göre korkulacak bir durum yok.

Tabiki sana kalmis ne yapmak istedigin.

Sunuda bilki, bir yere zarar verdigsen, bunu biri ödemeli.... sen bildirmessen suclu duruma düsmüs olursun...

Korkunun ecele faydasi yok... Olurya Polis´e gidecek olursan neyi nasil anlatacagina dikkat et....

Yine Allah büyük kazadan korumus seni...

fuk_18
26 Şubat 2016, 16:14
isde olayin sica sicagina oldugu icin mantikli dusunemedim birde hayatinda yaptigim ilk kaza zaten bayernde kaliyorm kar vardi koprü ustunden gecerken arac buzlanmadan dolayi arka tarafi savurunca toplayamadim ve bariyere gidim bariyer iceri dogru egildi ondan sonra geri ciktim arac ile sag seride cektim bu yol 100 luk landstraße gidis gelisli yani,

babami aradim sonra adaci aradim arabanin icinden degerli esyalari plakalari komple cikarttim aracda hic bir esyam kalmadi cunku cöpe gitcek,o sira polisi aramak aklima gelmedi baba da deyince birsey olmaz diye kaldi ama ADAC kendi park yerine cekti araci ve bugun kaza yerine gittigimde egilen bariyerlerde ustunde sari isaretler vardi yani isaretlemisler

simdi en mantikli yapman gereken nedir ehliyetimin gitmesini istemiyorum,
bariyerin parasini bendenmi alirlar cebtenmi öderim
ve baska bir masraf bußgeld cikarmi bana telasli oldugum icin hala mantikli dusunemiyorum

ve fahrerflucht dan cikiyormu gercekten kendim gider dun surda kaza yaptim adaca araci cektirdim onlar size haber verir diye dusundum ama arayan olmayinca ben geldim desem nasil bir yol izlemis olabilirim

Yigido
26 Şubat 2016, 16:14
Benimde kuzenim gecen hafta buzlanmadan dolayi kucucuk bi direge vurdu polis cagirdi. Direkte cizik bile yokken 50 euro odettirmisler. Senin dedigine göre egilme varmis birisi ödemeli bencede.

Bambini
26 Şubat 2016, 16:41
Simdi Üstat sana bu Konuda burada kimse 100% cevap veremez, olurya aramizda bir Avukat arkadas varsa o en dogru yolu gösterir.

Sen daha Probezeit´damisin?

Öyle ise Baban ben sürdüm desin! Bu yanlizca benim düsüncem....

Birisi görüp seni sikayet ederse is daha kötüye gider anlaminda yaziyorum.

Amacim yangina körükle gitmek degil, maksat burada derdine cagre bulmak. Sakin yanlis anlama.

Herseyden önce bir yere zarar vermissin... O zarari göz göre göre Devlete ödeteceksin....

Olay ya gören olduysa düsün....

Varsa bir Rechtschutz´un git bir Avukata danis, onlar sana yol gösterir....

fuk_18
26 Şubat 2016, 16:53
yok probezeitda degilim, rechtschutz um da var ama 24 saat doldukdan sonra bir ise yararmi suan bu saate avukat bulabilirmiyim bilmiyorum,yinede herkezden allah ragzi olsun tek merak ettigim sigorta bariyer masrafini karsiliyormu?

suanda polisi aradi babam konustu haberleri varmis iyi yaptiniz demis haber vermek ile gec kaldiniz falan demiste ama 24 saat dolmadi daha gece 4 de kaza oldu, simdi polis sanirim eve gelcek ehliyet bilgilerini isticek bu durumda ehliyetin gitme ihtimali varmidir haber verdim sonucta kusura bakmayin telasli olduugm icin bazen duzgun yazamiyorum

Bambini
26 Şubat 2016, 17:01
Nedemek...ilk basta böyle bir durum olunca nedemek düser Insan ogluna...

Gelen mala gelsin, Cana gelmesin...

Polis gelincede sakin panige kapilma...

Hayret eve geliyorlarmis, Hessen´de siz gelin diyorlar... Bizimkiler biraz eyli keyif....

Ickili veya esrar ilgili bir durum olursa Ehliyet gider...

Ama Polis hemen Ehliytini almaz, bu durumda Mahkeme karar verir, tabiki bu olaya oraya kadar giderse.

Ben sashen sanmiyorum...

fuk_18
26 Şubat 2016, 17:18
isden geliyordum zaten alkol yada baska bir madde olayi kesinlikle olamaz 3.30 da ciktim gece isden zaten, suanda kan versem kandan alkol olsa cikarmiki suanda bile verebilirim kan alkol varmi yokmu diye yada baska birsey

Bambini
26 Şubat 2016, 17:26
Seni suclamak icin yazmadim, ama malesef genclerde bu tür muhabbeti etmek gerekiyor, illa sen olacaksin degil.

Bunlari okuyan diger kardeslerimizde vardir, ve bu yazismalran hepimiz birseyler ögrenelim....

Senin yapacagin is herseyi sakin ve dogru sekilde anlatman, baska yapabilecegin birsey yok...

Ahhh unutmadan, sonucu bizlere bildirirsen cok makbule gecer...

Allah isini rast getirsin....

fuk_18
26 Şubat 2016, 17:30
yok est ne demek yanlis anlamiyorum zaten öyle zararli seyler ile isim olmuyor dedigim gibi 10 senedir ehliyetim var ilk defa kaza yapinca bir an sok telas hani anlatilnaz daha önce yasamadigim bir korku his oldu mantikli haraket edemedim,

sonucu yazarim insallah iyi olur hersey tek ehliyet gitmesin cunku calistigim icin ehliyet benim icin cok önemli

ben simdi polise bildirdim suanda fahrerflucht dan cikmismi oluyorum ?

Bambini
26 Şubat 2016, 17:46
Polis nededi tam olarak, onlarmi sana gelecek senmi oraya gideceksin?

Bu 24saat olayi olduguna göre, elinde bir Belge olmasi lazim senin, ispat icin ben bildirdim diye.

O yüzden soruyorum.

Soruna gelince, bizlerin sana bunu hukkuk okumadan cevapliyamayiz.

okans
26 Şubat 2016, 20:45
Geçmiş olsun. panik yapman icin bir neden yok. ehliyettin falan gitmez her insanın basına gelebilecek bir trafik kazası. Tahminim senin sigortan kaza anında bariyere verdigin zararı karsılacak olay kapanıcak.

fuk_18
26 Şubat 2016, 20:52
dedigim gi bi ben yanlis birsey söylerim diye baba aradi plakayi ismi adresi verdi onlar gelceklerdi hala gelmediler elimde bildirdim diye bir belge yok telefondan söyledik o kabul olmazmi ki

Polis nededi tam olarak, onlarmi sana gelecek senmi oraya gideceksin?

Bu 24saat olayi olduguna göre, elinde bir Belge olmasi lazim senin, ispat icin ben bildirdim diye.

O yüzden soruyorum.

Soruna gelince, bizlerin sana bunu hukkuk okumadan cevapliyamayiz.

tesekkür ederim peki suandada sigortam odermi 12 saat sonra bildirdigim icin

Geçmiş olsun. panik yapman icin bir neden yok. ehliyettin falan gitmez her insanın basına gelebilecek bir trafik kazası. Tahminim senin sigortan kaza anında bariyere verdigin zararı karsılacak olay kapanıcak.

okans
26 Şubat 2016, 21:18
Sigotan kesinlikle öder ödemesi gerekir sigorta ödemese sigortayı neden yaptırıyoruz. Birde neticede bilrdirmişin.. ne zaman bildirdinin önemi yok sigorta senin ne zaman bildirdigni sormaz.sorsada 12 saat gec bir süre degil 12 gün degilki.

Dolunay35
26 Şubat 2016, 23:14
Arkadaşım ilk olarak çok geçmiş olsun,Panik yapmaya hiç gerek,insanın başına her şey gelebilir,Polisi telefon ile arayıp halledilecek iş değil,ileride mahkeme durumu felan olursa polisi aradım haber verdim diye ispat edemezsin,yani polis inkar edebilir,en iyisi hiç panik yapmadan baban ile birlikte polise gidin durumu anlatın,ve polise kendin gidersen polis mecburen yazılı imzalı rapor tutacak,bu rapordan birini sana verecek biride onlarda kalacak,sana verecekleri yazılı imzalı raporu iyice sakla ki ileride bir aksilik olursa elinde ki rapor ile polise gidip haber verdiğine dair elinde kanıt olsun,polise de sorabilirsin kaç paraya mal olur hatta acaba sigorta karşılarmı diye,sonuçta sen suçunu itiraf ediyorsun,fahrefluchta gireciğini tamin etmiyorum.yukarda yazdığım gibi sana düşen görevi yerine getir,gerisini zamana bırak.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Prens-66
27 Şubat 2016, 00:42
Fahrerflucht olamaz zaten, ADAC çağırılmış ve hiç birşey saklanmamış.

Haber vermediği için sebepleri ortada, kaza yapılmış ve Panik anında, Psikolojik olarak ne yapılacağı düşünülmemiş.

Buzlu yolda Araba kaymış, yapacak birşey olmaz bu durumda

Can gelmez ama Araba gelir.

Polisin Haberi'de varmış, Arkadaşımız Polis'i aramadan önce.

ADAC Haber vermiş olmalı veya araştırma sonucu Polis bilgiyi elde etti..

Fahrerflucht olarak Dava açılacağına ihtimal vermiyorum.

Sigortanın hangi hasar'ı ve ne kadar ödeyeceği ayrı konudur..

Geçmiş olsun Arkadaşım!

Gelişmeleri buraya aktarırsan, herkes faydalanır.

nova
27 Şubat 2016, 00:54
Arkadaşım ilk olarak çok geçmiş olsun bu kazayi yaptiktan sonra 24 saat zamanin var bildirmek icin eyer polisler seni bulmadisa simdiye kadar sen kendin bildirdisen bisey olamas
ben sana ayni davayi anlatmaya calisayim benim cocuk 19 yasinda gece okuldan gelirken oda kayiyor yoldaki demirlere zarar vermis tabiki arabada hasar var ama cok deyil camurluk falan yamulsun beni aradi bende dedim ok hemen geliyom gerek yok dedi gelebilir ben dedim polisi aradinmi falan o ara hanim biras panik yapti unutuk neyse sag salim geldi cocuk fena korkmus tabiki ilk kazasi bide tercube yokya birde korku neyse olan olmus dedik cana gelecene mala gelsin dedik o ara unutuk polise bildirmeyi bi baktik gice saat 2 sil caldi bi baktik polis siz kaza yapip kacmisin dedi neyse meseleyi anlatik polis bakti cocuk sokta alkol kulaniyonmu dedi yok dedi cocuk ok dediler bu yaptin suc oldunu soylediler bana dediler sen en isi yarin hemen bi afkada gid cunku fahren flug bu dediler neyse sabah ilk isim afkata gittim durumu anlatim afkatin ilk bana demesi peki sen polislere neden demedin 24 saat zamanimis var bildirmek icin ve kapiyi gece yarisi neden actin onlara dedik olan oldu kanun bilmedimis icin actik cevab verdik afkat dedi ilk kazasi ve yasi kucuk oldugu icin sadece sosyal arbeit verirler ve 30 sat sosyan is verdiler butun masaraflari ben karsiladim cunku kactimis icin sigorta karsilamadi ehliyet falan gitmedi baskabi ceza almadik sadece bu olay siciline islenecekmis cunku vurup kacti icin

Bambini
27 Şubat 2016, 02:04
@Prens-66 buna ADAC karar vermiyor Almanya kanununda... kim Fahrerflucht yapti veya yapmadi diye...

Yanliz ADAC´nin bir sorumluglu var oda bir Insana veya bir Hayvana zarar verildiginde Polisi aramasi, bu bir kunundur.

Diger islerde ADAC arabani ceker, ve sen diger sorumluluklari tasirsin....

Fahrerflucht olayini Polis bile tam olarak belirliyemez.. o yanliz rapor yazar ve Staatsanwalta iletir...

Almanyada kanun böyle... baska ülklerde farkli olabilir....

Staatsanwalt diger islemleri yapar....

Yanliz isin icinde Alkol veya uyusturucu madde var ise, hemen mudale eder... yani kendini saglama alir ve Ehliyete el koyar...

Can zarari olmadi diye bir ceza alamassin diye bir kanun yok....

Örnek:

Arkadas aksam arabasini alip Sigara almaya gidiyor, Parktan cikarken komsunun arabasina az bir sekilde ciziyor.

Kendisi arkinda degil, sabah ise gidiyor ve öglen is paydosu bir bakiyor Arabasininin önü az birsey cizik.

Neyse..., eve geliyor, komsusunu görüyor kendi arabasinin basinda...

Hayirdir diye soruyor, oda ona diyorki benim arabama biri carpmis ve bende bu sabah polise gittim ve sikayetci olum.

Arakadas hemen kendi arabasina bakiyor, anliyorki tüühhhh dün aksam cikarken ben vurdum cünkü kaza izi ayni benim araanin ayni yerinde...

Neyse ikisi Polise gidiyor ve durumu anlatiyor, tabiki Polis durumu ayni sekilde Staatsanwalt`a aktariyor..

Mahkeme sonucu:

Hakim o gün araba degilde bir Insan olaydi ve sen farkina varmasaydin o kisi belki öle bilirdi diyor.

Cünkü sen sürücü olarak bir sorumluglugun var ve sen onun o an farkinda degildin dige 1 ay Ehliyetine el koyuyor.

Yani bu isler bizlerin düsündügü gibi kolay isler degil...

Lütfen araba kulanirken biraz daha hosgörüllü ve dikkatli olalim...

kaza geliyorum demiyor, ama herzaman icin sakin ve panik yapmadan Polisi arayip kendimizi saglama alalim..

Tabiki bu kanunlara uyanlar icin gecerli... Allah kimseyi bu konuda kanunlar disi ön görmesin...

Traffikte Dikkatli olalim...

Prens-66
27 Şubat 2016, 02:08
ADAC karar veriyor demedim zaten..Konu yanlış anlaşılmasın..

Kimsenin haberi olmadan, Haber vermeden olay yerinden kaçmak başka, Resmi çekiciye Haber verip, olay yerinden ayrılmak başka..

Eş veya Dost'u çağırıb, Arabayı oradan çektirebilirdi sonuçta..

Zaten Avukat araya girecektir ve o zaman ne olduğu açıklanır

fuk_18
27 Şubat 2016, 13:55
avuaktlar bugun kabali montag aricam bakalim avukati suanda kadar ne polis geldi nede kagit ama telefon ile aradik plakayi bilgileri verdik montag dan sonra haber cikar sanirim ümidim var insallah en az zarar ile atlaticam bunu, tecrübe oldu banada bu olay

fuk_18
01 Haziran 2016, 13:26
arkadaslar kaza sonucunda savci bana suc bulmadi ama polisden bußgeld geldi daha bugun 173.50 simdi bu kaza tarihi 26.02.2016 mektup bugun geldi üzerinden 3 ay gecti bunu ödemek zorundamiyim radarlarda sanirim 3 ay gecince ödemek zorunda degilsin bundada gecerlimi o kural ?