PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : salatalik fidesi aliyorum dikiyorum böcekler var ilac lazim

haveri68
25 Şubat 2016, 20:18
mrb arkadaslar benim bahcem türkiyede genellikle salatalik fidesi dikiyorum ,yer salataligi ama hemen böcekleniyorlar slatalik cicekken ve yapraklarda oluyor
ilac aldim serptim tüm salataliklar kurudu yapraklari sarardi sonra kurudu , yasadigim yerde ki insanlari pek tanimiyorum,yada sordum mu bilmiyoruz diyorlar ziratciya gidiyorum bazen de yaprak koparip
götürüyorum ,adamlar sadece ticaret derdini onu al bunu al dne diyorlar , ben burdan almanyadan ilac götürmek istiyorum hem agaclarim gürlesmesi icin hem de salataliklar böceklenmesinler hemde agaclar böceklemesinler sizler hangi ilaclari kullaniyorsunuz yardimci olursa sevinirim

hknbln
26 Şubat 2016, 16:07
Canim Kardesim,
ilac kullandiktan sonra o salataliklari bence degeri kalmaz, rahatlikla onlari yiyebilirmisin ?
Bence sen dogal yollarla bi dene, yada cinsi böceklere karsi dogal dayanikli tohumlar dene.
Sana tavsiyem BIO Gärtnerei bul yakininda oraya sor, Türkiyede genelde Kimyayla sorunu cözmege bakiyorlar.