PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'ye yanimda Makarali Yay götürüp getirebilirmiyim?

mtnbgbs
24 Şubat 2016, 21:14
Arkadaslar merhaba ben Türkiye'ye yanimda Makarali Yay ( Compoundbogen ) götürüp getirmek istiyorum bunun icin herhangi bir islem yaptirmam gerekirmi? Bu konuda bilgilerinize ihtiyacim var.

*05300
25 Şubat 2016, 10:55
Kardes,
soruna cevap veremeyecegim ama, Compoundbogen diye bir seyin varligini senden ögrendim. Sagol. (Aslinda bu aleti biliyordum da,isminin bu oldugunu bilmiyordum)

Benim gibi cahiller icin asagida linki verdim, bilmeyen ögrensin.

https://de.wikipedia.org/wiki/Compoundbogen

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/24/HoytCompoundBOW.JPG/320px-HoytCompoundBOW.JPG

mtnbgbs
25 Şubat 2016, 15:59
Uzun zamandir merakim vardi daha yeni aldim. Türkiye'dende bulabilirsem klasik Osmanli yayi alip buraya getirmek istiyorum. Almancamin olmayisindan dolayida yasal olarak yanimda tasimanin sakincasi varmi yokmu sizlerden bilgi almak istiyorum.

hOrOz
25 Şubat 2016, 16:43
Hocam gümrüklerde problem olabiliyormuş
çünkü ok ve yay ,ateşsiz silah olarak geçiyor

mtnbgbs
25 Şubat 2016, 21:18
Sağolasın şimdi bende esenboğaairport sayfasında yasaklı maddelere baktım. El bagajı ve kişinin beraberinde taşıması yasaklı maddeler kategorisinde yer alıyor. Uçakaltı bagajda yasaklı maddelerin dışında kalıyor. Yanlış anlamadıysam uçakaltıbagajda bu tür aletleri götürebiliyoruz.

7minareli
12 Mart 2016, 21:31
selam makarali yaylar aynen silah gibi izine tabi tutuluyor hangi cesitleri bilmiyorum ama yasak . hatta eline alip almanyada sokakta gezsen cezasi var.

tolgahamburg
12 Mart 2016, 21:41
thy sor arkadaşım

gudi
12 Mart 2016, 23:44
Benim bir arkadasta Rambo`nun filmde oynadigi yayin aynisi vardi, hatta Ebayè rambo crossbow diye aratirsaniz cikiyor yannliz biraz pahali.
gercekten cok güclü silah, cekmek kuvvet istiyordu,

seyram1932
13 Mart 2016, 00:13
osmanli okculuguna (kemankeslige) benimde merakim var Duisburg ve cevresinde böyle bir faliyet varsa haber verirseniz memnun olurum.

Ayrica Internetteki Arastirmalarima göre Insan gücüyle cekilip firlatilan Ok lar halen spor olarak geciyor sahip olmasi ve tasimasinda bir sakinca yok ama Tatar yayi dedikleri yani Armbrust(crossbow) demir yayla güclendirildiginden silah olarak geciyor.

tolgahamburg
15 Mart 2016, 02:39
Muafiyet, her yolcu için toplam değeri 430 Avro’yu geçmeyen eşya için uygulanır. 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro’dur. 430 Avro ile 1500 Avro arası değere sahip eşyalarda ise %18-20 arası değişen oranlarda bir defalık vergi uygulanmaktadır.