PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMW 530d (E61) fren tavsiyeleriniz nedir?

hope41
23 Şubat 2016, 15:11
Arkadaslar benim ön frenler yaklasik 4 bin km sonra degismesi gerekiyor. Arkalar Bordcomputer e göre 10 bin km daha gösteriyor.
Araba kombi ve yeni yazlik teker alicam bu hafta, Nisan gibi tekerleri taktirirken frenleri de yaptirmayi düsünüyorum.

Sadece Beläge leri mi degismem lazim yoksa disk leride degisecekmiyim bilmiyorum, biryere gösterip sormam lazim.

ATE yi genelde iyi marka diyorlar, textar, brembo vs.. gibi markalar da var. Orjinal BMW ler hali ile biraz daha pahali, ama BMW de ya textar kullaniyor diyorlar ya da degisik markalari yani kendileri üretmiyor bildigim kadari ile.

TRW var birde saniyorum o nu da mercedes genelde takiyor.

Bu markalardan tavsiyeniz hangisi olur?

Birde ceramic taksam farki nedir? Sadece toz yapmamasi mi yoksa fren olarak da daha mi iyi ceramic olanlar acaba?

fuk_18
23 Şubat 2016, 15:38
frenleme olarak normal balatalar daha iyi seramiklerden seramikleirn sadece etkisi toz yapmiyor sana tavsiyem aracin kac model kac binde bilmiyorum fren disklerine bak eger cok asinma yok ise sadece 4 lastiginde balatalari degistir ama eger asinma cok ise yani diskin uste kalan kisimlarinda paylar fazla ise cikintisi yani komple disk ve balata al bunlarida internetten siparis verirsin brembo trw Ate olabilir 4 disk takim komple 500 600 bulur aracin anahtar numarasini verebilirsen bakabiliriz

hope41
23 Şubat 2016, 17:06
frenleme olarak normal balatalar daha iyi seramiklerden seramikleirn sadece etkisi toz yapmiyor sana tavsiyem aracin kac model kac binde bilmiyorum fren disklerine bak eger cok asinma yok ise sadece 4 lastiginde balatalari degistir ama eger asinma cok ise yani diskin uste kalan kisimlarinda paylar fazla ise cikintisi yani komple disk ve balata al bunlarida internetten siparis verirsin brembo trw Ate olabilir 4 disk takim komple 500 600 bulur aracin anahtar numarasini verebilirsen bakabiliriz

Yani seramik olanlarin tek avantaji tozun az olmasi yoksa iyi degil diyorsun. Bir ara firsat bulunca baktiracagim durum nedir, ona göre artik netten alirim. Komple alirsam su an biraz zorlar beni 4 yeni yazlik teker alacagim bu haftasonu, frenleri ancak gelecek ay alirim saniyorum. Peki textarin pro diye bir modeli varmis birde onun hakkinda bilgin var mi?

hope41
25 Şubat 2016, 12:52
Bir arkadasin tanidigi bir freie Werkstatt var, BMW yapiyorlar genelde dedi, ordaki cocuk ile konustum o da bana, BMW orjinallerin daha uzun ömürlü oldugunu söyledi yani ATE textar dan aliyor olabilir BMW dedi ama iyi kalite olanlari yaptiriyolar o firmalara BMW dedi. Senin Ate den filan direk aldigin daha ucuz olanlar 2. kalite gibi düsün dedi. Yani daha cok para verirsin ama süre kullanirsin dedi.

Bilemiyorum tabi ....

fuk_18
25 Şubat 2016, 13:39
simdi x6 nin servisde bmw de 4 scheibe mit bremsbeläge hersey icinde 3000 euro fiyat yaptirdik gecen sene. sende cok para vermek istemiyorsun zaten disardan kendin al yada ben sana site önereyim misterauto ismi burdan aracin HSN ve TSN numarasini girerek secersin ate yi alirsin kendin taktirirsin ben simdi baktim 218 ps ise hepsi icinde 433 euro fiyati var

hope41
25 Şubat 2016, 14:46
simdi x6 nin servisde bmw de 4 scheibe mit bremsbeläge hersey icinde 3000 euro fiyat yaptirdik gecen sene. sende cok para vermek istemiyorsun zaten disardan kendin al yada ben sana site önereyim misterauto ismi burdan aracin HSN ve TSN numarasini girerek secersin ate yi alirsin kendin taktirirsin ben simdi baktim 218 ps ise hepsi icinde 433 euro fiyati var

Dedigin yere bakicam. 231 PS benim araba ama ayni frenler 218 olana da uyar saniyorum.

S-Karaca
26 Şubat 2016, 01:41
e 60 kulaniyorum 525 D LCI 197PS

ATE al bmw de ate kullaniyor bende ATE taktirdim ve cok memnunum ..

Ceramik belegelere güvenme ben sorunlu oldugunu duydum senin arabaya uyani normalleri al derim ben öyle yaptim

hope41
26 Şubat 2016, 12:39
e 60 kulaniyorum 525 D LCI 197PS

ATE al bmw de ate kullaniyor bende ATE taktirdim ve cok memnunum ..

Ceramik belegelere güvenme ben sorunlu oldugunu duydum senin arabaya uyani normalleri al derim ben öyle yaptim

Sen hem Disk leri hemde Beläge leri ATE den mi aldin? Birde ATE Powerdisk varmis onlarin farki nedir acaba?

cihan1967
26 Şubat 2016, 19:16
http://www.e46fanatics.de/felgen-reifen-und-bremsen/33627-welcher-hersteller-baut-bremsscheiben-fuer-bmw.html

http://www.bmw-werk-berlin.de/de/werk/produktion.html

acemi iste
27 Şubat 2016, 00:43
tam bende bu konuyu acmayi düsünuyordum tam zamaninda hope41 arkadas acmis sagolsun
arkadasim normalde diskler kaliteli oluyor kolay kolay yemiyor ama onda dikkat etmen gereken disklerde egrilik ne olmusmu eger öyle birsey yoksa Beläge alman yeterli diye düsünuyorum
benim arabada bmw e46 bende sadece beläge alacagim üzerindekiler ATE marke ama usta degisme zamani geldi diyor cok degisik markalar oldugu icin baya birde fiyat farklari oldugu icin
Bende degerli beceriksizler ailesine danisip fikirlerini almak istedim ATE, Textar,Zimmermann,meyle,boch aslinda niyetim bu sefer meyle yada textar denemek ama sizlerin fikrini almak dana iyi ..
eskiden burda bir parcaci arkadas vardi ama artik bu yeni yerimize kayit oldumu olmadimi bilmiyorum o olsaydi bir fiyat alirdik

S-Karaca
27 Şubat 2016, 05:31
Powerdisc gerek yok. Hepsini standart arabaya uygun ate kullanıyorum. Ebay de 170€ cıcarı full scheibe belege +warnkontakt

hope41
29 Şubat 2016, 09:14
tam bende bu konuyu acmayi düsünuyordum tam zamaninda hope41 arkadas acmis sagolsun
arkadasim normalde diskler kaliteli oluyor kolay kolay yemiyor ama onda dikkat etmen gereken disklerde egrilik ne olmusmu eger öyle birsey yoksa Beläge alman yeterli diye düsünuyorum
benim arabada bmw e46 bende sadece beläge alacagim üzerindekiler ATE marke ama usta degisme zamani geldi diyor cok degisik markalar oldugu icin baya birde fiyat farklari oldugu icin
Bende degerli beceriksizler ailesine danisip fikirlerini almak istedim ATE, Textar,Zimmermann,meyle,boch aslinda niyetim bu sefer meyle yada textar denemek ama sizlerin fikrini almak dana iyi ..
eskiden burda bir parcaci arkadas vardi ama artik bu yeni yerimize kayit oldumu olmadimi bilmiyorum o olsaydi bir fiyat alirdik

Nette Alman forumlarinda da okudum birseyler ama daha cok kafam karisti diyebilirim... Meyle hakkinda genelde fren icin iyi seyler okumadim, yani Meyle degisik parcalarda kalite ürünler üretiyor ama frenleri icin iyi degilmis diye birkac forumda yazanlar olmus, ayni sekilde Zimmerman icin de.. ATE yi genelde iyi diyor herkes ama ondanda memnun olmayan az da olsa olmus. Brembo disk ATE Beläge yi yani bu ikili kombineyi tavsiye edenler de var.

Ben bu hafta ici vaktim olursa kontrol ettirip bakacagim disklerin durumu nedir. Illa ki gerekmiyor sa ya sadece komple beläge leri degisecegim ön arka, zaten daha pahali olan diskler... ya da önleri ilk etapta önleri komple yenileyip birkac ay sonra arkalari da yenilerim hepsi full yenilenmis olur. Büyük ihtimal orjinal BMW almaycagim ama yani fiyat biraz fark ediyor, BMW nin sirf beläsine verdigin para ile misal ATE de kit dedikleri komplesini aliyorsun ön icin.

Musti
29 Şubat 2016, 12:40
BMW stellt selber Bremsscheiben her UND bezieht Bremsbeläge von Lieferanten wie Jurid, ATE und Textar

hope41
02 Mart 2016, 12:11
EBC Redstuff Bremsbeläge --> Bu markayi bilen var mi acaba? Degisik renkde frenleri var, sadece bunlarda renkli görünce kafama takildi digerleri niye renkli yapmiyor bunlarin ayri bir özelligi mi var acaba diye?