PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marder ile basim dertte.

Cologne
21 Şubat 2016, 23:16
Arkadaslar, bizim buralarda bir sansar var, benim arabaya 3. defa zarar verdi. Ilk olarak gecen senelerde Mercedes Sprinter aracimi mahvetmisti. en sonunda Steuergerät i hallettigi icin arabayi öldü fiyatina satmak zorunda kalmistim.

Simdi ise Ford Smax aracimda 600 euro masraf acti. Önde ki bircok kablolari kemirmis yine. 2 hafta da hatayi tamirciler bulamadi, en sonunda Ford a götürmek zorunda kaldim ve toplam bana 600 euroya mal oldu.

Arabanin motorunun oraya disardan buldugu ekmek, sosis, cips, bisküvi ne varsa dolduruyor. Birsey bulamazsa kablolari yiyor.. Isin ilginc tarafi, ayni park ta en az 10-15 araba var fakat bu hayvan benim par yerini kendine benimsemis devamli benim arabaya zarar veriyor..

Park sikintisi oldugu icin baska yere de park edemiyorum. Üstelik o rasi benim ücretli parkim..

Bu sansar dan nasil kurtulabilirim?

enespasa
21 Şubat 2016, 23:33
akuye baglayarak calisan kucuk bi alet almisti enistem.kucuk sigara paketi kadar biseydi,sinyal yayarak bu hayvanlarin uzak durmasini sagliyordu.enistemin arabasindaki radyator hortumlarini kemirmisti.globus baumarktan almisti

akinci58
22 Şubat 2016, 20:17
eger tanidigin birisinin Köpegi varsa ..köpegin tüylerini girebilecegi yere dök yada birak koku sinsin oralara ozaman marder falan girmez..bazi arabalarda o marderschutz yarim saat yada 1 saat sonra kapaniyor arabasina göre Akku schutz icin ....

fuk_18
08 Haziran 2016, 04:48
Arkadaşlar bizim buralar da da gördüm mader suanlik zarar vermedi arabaya ama verebilir nasil bir onlem almaliyim maderschutz akuye baglanan alet devamli calismiyormu ?

Don Juan
08 Haziran 2016, 08:16
Bu is biraz sans sans isi galiba

hergün benim arabanin da üzerine cikar

bir tanidigim bana demisti

onun izlerini elleme
cok dikkat cekmedikse koyduklarinida elleme

eger calindigini düsünürse zarar veriyormus

*05300
09 Haziran 2016, 16:55
Benim önceki arabaya da zarar veriyordu. Tanidiklarim 1-2 yasindaki bir cocugun (afedersiniz sidigini) motorun üzerine dök (revier markieren) marder bir daha gelmez dediler. Ha bugün ha yarin derken izine gittik, dönüste araba hararetten dolayi contayi yakti. Bizim sansar da mekansiz kaldi. Denemekte fayda var.

Selamlar

05300 - Merzifon

selo65
09 Haziran 2016, 19:27
arkadaslar gecenlerde park yerinde enistemin arabasinin altinda tel örgüsü gördüm. enisteme sordum bu tel örgüsü neyin nesi diye sordum. enistem bana tel örgüsünü park yerindeki arabanin altina tel örgüsü koydukdan sonra marder artik ugramiyor diyor.
selamlar

elektroniker
09 Haziran 2016, 20:10
Arkadaslar, bizim buralarda bir sansar var, benim arabaya 3. defa zarar verdi. Ilk olarak gecen senelerde Mercedes Sprinter aracimi mahvetmisti. en sonunda Steuergerät i hallettigi icin arabayi öldü fiyatina satmak zorunda kalmistim.

Simdi ise Ford Smax aracimda 600 euro masraf acti. Önde ki bircok kablolari kemirmis yine. 2 hafta da hatayi tamirciler bulamadi, en sonunda Ford a götürmek zorunda kaldim ve toplam bana 600 euroya mal oldu.

Arabanin motorunun oraya disardan buldugu ekmek, sosis, cips, bisküvi ne varsa dolduruyor. Birsey bulamazsa kablolari yiyor.. Isin ilginc tarafi, ayni park ta en az 10-15 araba var fakat bu hayvan benim par yerini kendine benimsemis devamli benim arabaya zarar veriyor..

Park sikintisi oldugu icin baska yere de park edemiyorum. Üstelik o rasi benim ücretli parkim..

Bu sansar dan nasil kurtulabilirim?

arkadas ne yaptin hallettinmi ??

Aslan Bey
20 Haziran 2016, 20:32
arkadasim ne yaparsan yap sen park yerini degistirmedigin müddetce sansardan kurtulamassin ,senin park alanini sansar benimsemis kendi yeri olarak isaretlemis sen baska bir park yeri bul kendine en korkunc olanida sansar fren hidrolik hortumlarini kemirmeyi cok severmis arabayi her kullanacagin zaman frenlerini kontrol et

Gercekler
20 Haziran 2016, 21:33
Bende böyle bir makina var. Onu takali yemiyor. Insanin duyamayacagi kadar ince bir ses veriyor. Marder bu sesi duyunca cildiriyor ve yaklasmiyor.

http://www.ebay.de/itm/KFZ-Ultraschall-Mardervertreiber-Marderschutz-Marderfrei-Marderschreck-Auto-/170683374938?hash=item27bd859d5a:g:T7MAAOSwGzlTw92 O

Ikincisi, kablolarin etrafina dikenlik tel dola.

Ücüncüsü, arabanin altinda kapak var mi bak. Özellikle Opellerde biliyorum, motorun altinda kapak yok. Mardere davetiye cikariyor. Kapaklar ebayde satiliyor. Üstüne birde tel gecirirsen tam olur. Marderler cok korkak bir hayvanlardir. Gereksiz yere riske girmiyorlar.

Burda testler var:

https://testsieger.bussgeldkatalog.org/marderschreck/

Ucuzlar pek iyi degil sanirim. ADAC kendisi bunu satiyor. Biraz tuzlu ama testlerde en cok bu fayda etmis.

https://www.adac-shop.de/Fahrzeugzubehoer/Marder-Ultraschall-12V.html

erenali
22 Temmuz 2018, 17:53
selam arkadaslar benim sorunum araba parkimda her aksam arabanin ustünde marder geziyor motor rauma alet taktirdim oraya girmiyor ama her gece arabanin ustünde gezip pisligini yapiyor acaba bir fikri olan varmi.tesekkürler