PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede otmatik geçiş ile sorum olacak

osman40
14 Şubat 2016, 21:32
Ben 2015 de arabaya izine gittim.

Ve sene sonunda arabayı başka şehirde kalan yeğennimin üzerine açtırdım. Araba kendimin
Ben bu sene de izine gidecam şimdi sorum hali ile plaka ve sahibi değişti. Türkiyede otmatik geçiş lerde yenisini mi almam gerek.

Ve bu araçla gittmem için ne yapmam gerekir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. ...

Bu Arada ben Almanya dan kalıyorum....

hOrOz
14 Şubat 2016, 21:57
ARABAMI SATTIM HGS ÜRÜNÜMÜ NE YAPMALIYIM?

Ürününüzü PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni ürün alabilirsiniz,
eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 (yedi) gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir .
Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT Merkezlerinden alabilirsiniz.
Satılan araç üzerindeki etiket iptal edilerek etiket araç camından çıkarılmalı.
İptal işlemi için HGS ürün sahibinin TC Kimlik ile PTT Merkez ve Şubelerine başvurarak iptal işlemini gerçekleştirilmesini talep edebilirsiniz.
Verilen bilgiler PTT'den satılan ürünler için geçerlidir, bankadan ürün aldıysanız bankanızla görüşmelisiniz.

Yenisini Almanya dan almak icin

https://www.isbank.de/tr/ticari-mues...z/hgs-etiketi/ (https://www.isbank.de/tr/ticari-muesteriler/hizmetlerimiz/hgs-etiketi/)

Tüm İşbank Almanya şubelerinde Nakit HGS satışı yapılmaktadır
Hızlı işlem süreci: sadece pasaport ve araç ruhsatı fotokopisi ibrazı gerekmektedir

Eylül 2012’den bu yana Türkiye’de boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerinde Hızlı Geçiş Sistemi – HGS etiketleri kullanılmaktadır.
HGS etiketleri, pasif RFİD – Radyo Frekansı ile Tanımlama teknolojisine sahiptir.

Pili olmayan, içinde bir anten yer alan HGS etiketi, aracın ön camına yapıştırılarak kullanılacaktır.
Nakit HGS etiketi satışına artık tüm İşbank Almanya şubelerinde başlanmıştır.

Başvuru formunun doldurularak pasaport ve araç ruhsatı ibrazı gerekmektedir
HGS etiketi için 20 Euro tahsil edilecektir
İlave kontör yüklemesi, sadece Türkiye İş Bankası A.Ş. şubelerinden gerçekleştirilebilecektir, İşbank AG şubelerinde ilave kontör yüklemesi yapılmayacaktır
HGS bakiye bilgisine bu linkten ulaşılabilinir: https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/register.jsf

fuk_18
14 Şubat 2016, 22:44
birde arac sahibinden vekalet alman gerek türkiyeye giris yapabilmen icin arac senin degil artik

osman40
15 Şubat 2016, 20:43
Cevaplarrınız için çok teşekkür ediyorum. Selam

Mehmet 1.
15 Şubat 2016, 21:03
Selam

Almanyadan Arabayla ilk Türkiyeye gidenlere .

Hic birsey yapmayin

giselerden HGS olan yerlerden dikkat HGS olan yerlerden kacak gecin ve gitiiginiz Sehrin PTT sinde 7 gün icinde üye olup HGS kartini alin caminiza yapistirin .Bukadar

üye ücreti 2015 te 5 TL idi ayrica 75 Tl yükleyin seneyede yeterli .

kacak gectiginiz yerlerden 10 gün sonra paralari kesiliyo.

birde smartfonlarda app i bile var nekadar para kaldigini ve Hemde para yükleyebilirsin.