PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de hesap açtırmak ücretlimi?

Torck
14 Şubat 2016, 10:13
Merhaba arkadaşlar,

Türkiye'de Garanti bankasından hesap açtırmak istiyorum, belki buradan para yollarım internet üzeri.
Bu konuda aklıma takılan üç sorum var:
1) TR hesaplarında SEPA olmuyor, doğrumu? Yani direk IBAN ie havale yapılmıyor. Halen böylemi, yoksa değişiklik oldumu son senelerde?

2) Garanti bankasında nasıl bir hesap açsam uygundur Euro hesabı sizce uygunmu?

3) Bu hesaplarda aylık ücret ödeniyormu?

devrim71
14 Şubat 2016, 11:59
garanti bankasina vadesiz hesaplara 3 aylik 60TL ALIYORLAR

Torck
14 Şubat 2016, 13:40
3 aylik 60TL mi? hayret yaaa?!?! vadesiz hesap ne demek oluyor?
Ücretsiz hesap acilma imkani varmi Türkiyede?

serhat yildiz
14 Şubat 2016, 13:54
is bankasi,ak bank,ziraat bankasi ücretsiz biliyorum. benim isbankasinda hesabim var euro ve tl hesabi ücret ödemiyorum

Antakya
14 Şubat 2016, 14:47
.....vadesiz hesap ne demek oluyor?..
.....?
Süresi belirlenmemiş, paranın istenildiği zaman çekilebilmesine imkân tanıyan banka hesabı, vadesiz mevduat.

Girokonto´nun türkcesi yani.

General
14 Şubat 2016, 15:29
DIKKAT EDIN (Ayni Schufa gibi CRSS Sistemi kuruldu)Hesaplar oraya yüklenecek TR Dahil oluyor 2017 itibaren

CRSS: Sistemine otomatik isleyecekler! Dünyanin neresinde hesap acarsan CRSS Simtemine katilmis Ülkeler CRSS Sistemden onay alacaklar.
Not: Geriye dönük 2010 Berri Hesap bilgileri aktarilacak.......

Not Türkiye 2017 Hesaplari CRSS Sistemine yükleyecek
Hangi Bilgiler Raporlanacak?
Finansal kurumların, raporlanması gerektiği
tespit ettiği müşterilere ilişkin aşağıdaki
bilgileri raporlayacak;
• Müşterinin adı, adresi, mukim olduğu ülke,
vergi kimlik numarası ve doğum tarihi
(kurumsal müşterilerde kurumun yanı sıra
sermayedarlarına ilişkin aynı bilgiler),
• Hesap numarası,
• Raporlamayı yapan finansal kurumun adı ve
raporlama için kendisine verilen kimlik
numarası,
• Hesap bakiyesi ya da değeri (ilgili yıl sonu ya
da raporlama dönemi sonu bakiyesi, hesap
kapatılmış ise kapanış bakiyesi),
• Toplam faiz, temettü ve benzeri gelir tutarı,
• Toplam alım-satım kazancı tutarı

DETAYLI BILGI ICIN:

https://de.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard

akbaba
14 Şubat 2016, 15:43
ben 2013 yilinda Türkiyede hesap actirmak istedim, bank asya haric tüm bankalarda konto gebühr vardi.
konto gebühr olmadigi icin bank asya'da hesap actirdim, online banking'de var.
bence önceden iyice ögrenmeden hesap actirmayin,aylik 60TL az para degil.

DenizCan
14 Şubat 2016, 23:09
Arkadaslar arastirmadan her bankadan hesap actirmayin. Bakin size bir haber. http://www.borsagundem.com/haber/bank-asya_nin-sahibi-kim/657587

aslankral
14 Şubat 2016, 23:16
Benim vadesiz TL hesabim Ziraat Bankasinda, hesapta 800 TL ve üstü miktarda para bulunursa herhangi bir ücret ödenmedigi bilgisini vermislerdi bana Bankadan,
Kaldigim Sehirdeki Ziraat Bankasindan TR deki hesabima havale yapip online takip edebiliyorum,
Ziraatdeki havale ücreti en dü$ük 10 Euro, bir hafta önce TransferWise diye bir sayfadan 100 Euro havale ettim 1,81 Euro Gebühr tuttu.
Para iki günde yatti hesaba.
Artik bu sayfayi kullanacam :

https://transferwise.com/de/

Efsane-RTE
21 Şubat 2016, 14:51
Selam

Turkiyede sadece iki banka komisyon almiyor 1-Kuveyturk ve birde internet bankasi enpara.com olmali..

sonrasin banka isletim ucretlerine gore en dusuk Ziraat aliyor,ama aliyor. 3 aylik 20 TL ama kira geliri veya otomatik odeme talimatlariniz olursa almiyolar..
birazda subede bunun kavgasini verirseniz her banka istisna kullanarak mevzuatin disina cikabiliyor..

ben sahsen Ziraat den acicam

saygilarimla

Efsane Captan

moonrise
22 Şubat 2016, 13:22
Garanti bankasinda da cok paraniz varsa ve bastirirsaniz hesap ücreti almiyorlar ama müsteri temsilciniz ile devamli ugrasmaniz lazim:)

Uppsallla
23 Şubat 2016, 19:40
DIKKAT EDIN (Ayni Schufa gibi CRSS Sistemi kuruldu)Hesaplar oraya yüklenecek TR Dahil oluyor 2017 itibaren

CRSS: Sistemine otomatik isleyecekler! Dünyanin neresinde hesap acarsan CRSS Simtemine katilmis Ülkeler CRSS Sistemden onay alacaklar.
Not: Geriye dönük 2010 Berri Hesap bilgileri aktarilacak.......

Not Türkiye 2017 Hesaplari CRSS Sistemine yükleyecek
Hangi Bilgiler Raporlanacak?
Finansal kurumların, raporlanması gerektiği
tespit ettiği müşterilere ilişkin aşağıdaki
bilgileri raporlayacak;
• Müşterinin adı, adresi, mukim olduğu ülke,
vergi kimlik numarası ve doğum tarihi
(kurumsal müşterilerde kurumun yanı sıra
sermayedarlarına ilişkin aynı bilgiler),
• Hesap numarası,
• Raporlamayı yapan finansal kurumun adı ve
raporlama için kendisine verilen kimlik
numarası,
• Hesap bakiyesi ya da değeri (ilgili yıl sonu ya
da raporlama dönemi sonu bakiyesi, hesap
kapatılmış ise kapanış bakiyesi),
• Toplam faiz, temettü ve benzeri gelir tutarı,
• Toplam alım-satım kazancı tutarı

DETAYLI BILGI ICIN:

https://de.wikipedia.org/wiki/Common_Reporting_Standard
arkadaslar buna ait topik zaten mevcut... buna ilaveten verilen wikipdeia linkinde sistemin nasil isleyecegini anlatan bir bilgi verilmiyor... insanlari bosuna korkutmayalim. türkiyedeki 80 milyonun hesabini buraya mi yükleyecekler. ben ziraat bankasinda hesap actim mavi kartla ülke bilgisi abu dabi yaziyor ...Banka oraya istedigi bilgiyi yazabiliyor. almanya ile ilgili hicbir bilgi vermedim. Adres antalya adresi... Almanya zaten mavi karti tanimiyor. Aklima yatmayan bir sürü konu var...
wikipediadan link verip korkutup insanlari baskasinin üzerine hesap acmak gibi yanlis yollara yünlendirmeyelim... Benim acikcasi korkum yok... Türkiye yurtdisindaki türklerin bilgilerini verdigi an kimseye türkiyeye para yollamaz. böyle birseye inanabiliyor musunuz. Ben türkiyede birkac bankaci arkadasa sordum ... suana ellerine böyle bir yazi gelmemis...