PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ADAC arabayi iki sefer abschleppen yapiyor mu?

Cologne
12 Şubat 2016, 14:29
Baslikta da belirtigim gibi, benim araba arizalandi ve evin oradan 2 km ötede ki bir tamirciye arabayi ADAC ile cektirdim. Arabanin tamiri cektirdigim tamircide yapilamadigi icin simdi 6-7 km ötede ki baska tamirciye arabayi cektirmek istiyorum. ADAC ikinci cektirmeden para aliyormu bilginiz varmi? ADAC plus üyesiyim.

hOrOz
12 Şubat 2016, 14:32
Baslikta da belirtigim gibi, benim araba arizalandi ve evin oradan 2 km ötede ki bir tamirciye arabayi ADAC ile cektirdim. Arabanin tamiri cektirdigim tamircide yapilamadigi icin simdi 6-7 km ötede ki baska tamirciye arabayi cektirmek istiyorum. ADAC ikinci cektirmeden para aliyormu bilginiz varmi? ADAC plus üyesiyim.

bildigim kadar ilk cekmede werkstatt veya eve kadar cekiyorlar ikinci cekmeyi bedava yapmiyorlar
gecende cekiciyle gelen kisi söylemisti ben arabayi önce eve sonra da werkstatt düsünmüstüm

Marmara41
12 Şubat 2016, 14:48
Sen de bir kac gün bekle o zaman gene haber ver sorun cikartmazlar

Speedy123
12 Şubat 2016, 15:24
Arkadasim bu tür konu benimde basimdan gecti. ADAC sordum, emin olmadigimi söyledim tamirhane yapabilir mi yapamamaz mi diye. Adamin cevabi $öyle, eger ki yapamiyorlar ise o zaman bizi tekrar arayip, aracini baska yere cektirebiliriz dediler ücretsiz cünkü tamirhane yapamiyoruz dedigi halde yapicak bisey yok dedi. Sen bi telefon ac durumu anlat, zaten onlar sana söyler ama sen yine sor benden para istermisiniz diye ama sanmiyorum, birde Plus üyesi olarak ekstra avantajlarin olmasi gerek hani.

giresun28
12 Şubat 2016, 16:37
ben bundan 6-7 sene önce cektirdim iki kez ve para ödemedim.

arabam bozuldu.arabanin bozuldugu sehirde hafta sonu arabayi bir tamircinin kapisina cektirdim.
p.tesi tamirhaneye gittim,adam arabayi yapamam normalde izinde olmam lazim,elimdeki isleri bitiremedigim icin
burdayim,isler bitince 3 hafta yokum dedi.bende adac yi arayip durumu anlattim.arabayi ordan alip kaldigim sehire bedava cektiler.
yaklasik 30 km

elmacik
12 Şubat 2016, 17:57
Bende 2 ay once a.t.u ya çektirdim çok pahalı geldi baska yerde yaptirmak istedim adac aradım 50 euro istediler

cideli
12 Şubat 2016, 18:17
selam kardes...

sende bende onda söyle böyle oldu ....
bunlar hep olaydan olaya degisir

ADAC plus üyesisin
ac telefonu ve derdini anlat.
en Dogru cevabi sana onlar verir.

Mondi67
12 Şubat 2016, 22:06
Aynı olay 4 sene başıma gelmişti benim arabayı çekdirdğim ilk tamirci yapamam demişti adac plus üyeliğim vardı adacı aradım arabayı başka tamirciye çektircem diye benden ikinci defa arabanın çekileceği için 120 euro para aldılar bende kızdım adacı kündigen yaptım ve aceye geçtim yani adac plus da olsa ikinci çekişde adac para alıyor

depream
13 Şubat 2016, 04:46
Ben 1 ay önce yeni 50 km uzaklıktan eve çektirdim, sonra en uygun ve en becerikli kim diye araştırdım, sonra 20 km ötede bir ustaca bıraktım arabayı. Ben sana, sen orayı aramadan önce kendi hakların ile alakalı bilgileri topla derim. ADAC Plus zaten en pahalısı olması lazım. Katiyen sorun çıkmaması lazım. Senden ücret istedikleri an, ben bizim burdaki bi ADAC Bürosuna sorim de. Sonra sorun çözülür diye umuyorum : )

EmGoek
22 Temmuz 2017, 21:14
Bugün Arkadasin arabasi bozuldu Adac iyi cagirdik.Bunlar yeni karar almislar arabayi en yakin yere cekiyorlar,
Arkadas havalanindan arabayi Münihe cekin dedi Arkadas Adac ye üye oldugu halde 150€ istediler.
Arkadasin Adac plus var dedi fark etmez dediler yine 150 € istedi.
Ister Adac normal üyeliginiz olsun,ister Adac Plus olsun kendi tamirhanelerine cekiyorlar.Baska yere isterseniz
150€ istiyor.
Artik sigortalarda abschlepp yapiyorlar.
Selamlar

Memoli1976x
22 Temmuz 2017, 21:22
Bugün Arkadasin arabasi bozuldu Adac iyi cagirdik.Bunlar yeni karar almislar arabayi en yakin yere cekiyorlar,
Arkadas havalanindan arabayi Münihe cekin dedi Arkadas Adac ye üye oldugu halde 150€ istediler.
Arkadasin Adac plus var dedi fark etmez dediler yine 150 € istedi.
Ister Adac normal üyeliginiz olsun,ister Adac Plus olsun kendi tamirhanelerine cekiyorlar.Baska yere isterseniz
150€ istiyor.
Artik sigortalarda abschlepp yapiyorlar.
Selamlar

Havaalani derken hangi Havaalani?

Kendi Tamirhanelerine cekiyorlar diye birsey yok.

Eger Evine uzak bir yerdeysen ve Arabanda o civarda yakin olan bir Tamirhanede yapilma imkani varsa, ozaman oraya cekebilirler.

Abschleppen und Kostenübernahme nach Panne oder Unfall zur nächsten geeigneten Werkstatt/Fachwerkstatt bis zu 300 Euro inkl. Gepäck und Ladung

AGB de hersey acik acik yaziyor.

Skywalker
22 Temmuz 2017, 23:18
Eskiden arabayi kullanan herkes sigortali idi simdi sade ADAC Üyesi esi bile extra Aidat ödemesi gerekiyor.
Eski Üyeler icin bir sey degismiyor fakat yeni üye olanlar icin yepyeni maddeler ve kötülesmeler var!
Onun icin iyice arastirin Yeni üye olmak isterseniz!!!

Bende ADAC ve KFZ Schutzbrief (senelik 5-10 Euro arasi) var. Ikinci cekici gerekiyorsa ikinci sigortaya bildirim!

Cesur69
23 Temmuz 2017, 14:49
Cogu araba sigortalarinda schutzbrief var 8-10€ zaten hesapliyorlar sigortanisi arayip sorun ADAC ye cogumuz bosuna para ödüyoruz.

afghan
23 Temmuz 2017, 16:32
Cogu araba sigortalarinda schutzbrief var 8-10€ zaten hesapliyorlar sigortanisi arayip sorun ADAC ye cogumuz bosuna para ödüyoruz.

Olay sadece almanya ici arabayi cektirmek ise, haklisin. Fakat ADAC, özellikle Plus, cok daha farkli isler icin de lazim olabiliyor.
Ayrica Schutzbrief sigortali olan arac icin gecerli, ADAC ise kayitli olan sahis icin. Yani ben ADAC üyesi olarak kullandigim tüm arabalarda ADAC hizmetleri alabiliyorum. TIKLA (https://www.adac.de/mitgliedschaft/leistungen/default.aspx?ComponentId=8862&SourcePageId=190975)

Genel olarak gereksiz demek biraz abarti olur zannimca. Her ikisi icin ödeme yapmak da ne kadar gerekli, oda tartisilir.