PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulak Çınlaması

Usta81
08 Şubat 2016, 16:40
Benim hemen hemen 10 senedir kulak çınlaması sıkıntım var 24 saat hiç durmadan şiddetli bir ses beni artık çok rahatsız etmeye başladı kaç doktora gittiysem yapacak bir şey yok deniyor böyle bir sıkıntı çeken varmı yakınlarında tanıdıklarında ne gibi bir tedavi uyguladılar bir çare buldularmı bilen duyan yaşayan varsa lütfen paylaşsın Allah kimseye böyle bir dert vermesin Allaha emanet olun selam ve sevgilerimle

sansar74
08 Şubat 2016, 17:21
Bende 20 senedir kulak cinlamasi var,bu cinlamaya malesef hic bi care yok.

Benimde gitmedigim doktor kalmadi,kura dahi gittim ama degisen birsey yok.

Cinlamayi duymazdan gelecen,biliyorum zor ama malesef yapacak birsey yok.

hknbln
08 Şubat 2016, 17:49
Hepimize gecmis olsun, bende de Tinnitus nerdeyse 15 seneden beri cinlayip duruyor.
Artik alistim, cok sesli oldugu halde "duymamazliga" getiriyorum, yapacak bir sey yok cok arastirdim zamanla, kronisch olduktan sonra.

Ama bir iki sene evvel Amerikada bir ilac gelistirildigini duydum, su an hangi asamada oldugunu bilmiyorum.

tr-22
08 Şubat 2016, 19:06
Kulak cinlamasi bendede var,yalniz ben cok uzun zamandir gürültülü yerde calistigim icin bende duyma kaybida var,duyma kaybi on seneyi gecen bir olay,bes alti yildirda cinlama var. Bendeki cinlama devamli oluyor,gündüz yine dayanabiliyorum ama gece basladiginda inaninki beni uykumdan uyandiriyor,birde bendeki cinlama bir kac degisik ses yapiyor.
Benim kulak dr Türktür,duyma problemim icin yapilacak bir sey olmadigini söyledi,ayni seyi cinlama icinde söyledi,benim rahatsizligimi BGHM berufkrankheit olarak tanidi,bunun yaninda ben hörgeräte aldim,bunlarin bana yardimci olabilecegini söylediler ama inanin hic bir faydasi olmuyor,kulak cigazina biraz hisirtili ses veriyorlar cinlamayi önlesin diye ama inanin o cinlama sesi kulaklarindan hic bir zaman gitmiyor.

Buradan hepinize gecmis olsun diyorum,allah yardimcimiz olsun cok zor.

Antakya
08 Şubat 2016, 19:24
Cümletten gecmis olsun.

Bende katilayim kervana. 20 seneden beri her iki kulakta günün 24 saati, haftanin 7 günü, senenin 365 günü durmadan ve azalmadan cinlama sesi mevcut.

Ister gündüz, ister aksam, ister gece. Her zaman her yerde cinlama.

10 % Schwerbehinderung veriyorlar en fazla. Oda inandirici ispatlayabilirsen.

Allah kimseye bu tinnitus denen hastaligi vermesin. Fakat ayni zamandada yüce rabbim daha beterinden korusun. Beterin beteri var derler, onun icin halime sükrediyorum.

Usta81
08 Şubat 2016, 19:25
tr-22

banada aynısını söylediler bende kulaklık aldım kullanıyorum ama senin gibi bende hiç bir faydasını görmedim kulakdaki zırıltı duyma kaybı ne olacak bilmiyorum

iso1
08 Şubat 2016, 19:53
Düzceli hemşerim,slm.
bende senin gibi 20 senedir çekiyorum çınlamayı ama bende aynı zamanda bechterew hastalığı var mesleğim gereği sesli yerlerde de çalıştım ama bende ses kaybından çok uzaktan gelen sesleri duyma özelliği yarattı.Bu çınlama bazen yok oluyor o nunda sebebi boyun omurgasından ve omurilikten geldiğini en azından (( bende )) öyle olduğunu biliyorum. çınlamanın sebeblerinden biride tansiyondur.

engiz
08 Şubat 2016, 22:28
1987-1994 Arasi Kablo firmasinda gürültülü makinalar arasinda calistim, Firmanin Doktoru her sene bizi Kulak kontrolundan geciriyordu ve bize sürekli Kulak koruyucu kulaklik takmamizi öneriyordu takmazsaniz ilerde kulak cinlamasi yapar derdi, tabii genclik zamani, kim dinleyecek doktoru öyle bir zaman geldiki doktorun söyledigi simdi bizde olmaya basladi yaklasik, 15 seneden beri kulak cinlamasi var
ama alistim artik cünkü bir caresi yok.
Aman dikkat siz siz olun Gürültülü is yerlerinde kulak koruyucu takin. Hepimize gecmis olsun.

kancasis
09 Şubat 2016, 21:07
Akadşlar bende 1987 den itibaren var.önceleri birkac ses vardı cok rahatsız ediyordu.
sonradan tek ses oldu şimdi alıştım fazla takmıyorum, kulaklığım var hic faydasını görmedim
herkese gecmiş olsun.

f4scistx
09 Şubat 2016, 22:57
Kulak cinlamasi ilgili gizli cogularin bilmedigi bir sey var.
Hastalik olabilir yalniz "dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum, kaynak saglam.
Kontrol ettirin, bende arastircam tekrar yalniz duydugumda sok oldum. Bu hayatta olamaz dediginiz cogu sey oluyor

tr-22
09 Şubat 2016, 23:08
"dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum,

Kardes bu ne demek oluyor hic anlamadim az aciklik getirirmisin bu cümleye.

hknbln
09 Şubat 2016, 23:15
Hastalik olabilir yalniz "dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum, kaynak saglam.
Kontrol ettirin, bende arastircam tekrar yalniz duydugumda sok oldum. Bu hayatta olamaz dediginiz cogu sey oluyor

Diyelim duydugun dogru, niye o zaman herkezin kulagi cinlamiyor ?
Yani bizimki niye cinliyor, ben kontrol ettirdim benim Kafada ne WLAN war ne de Sim Karti, beni nasil komuta ediyorlar ? ;)

O kaynagi bizimlede paylas.

elektroniker
09 Şubat 2016, 23:31

bunu daha incesini aciklarmisin -- nerde arastirdin neye sok oldun ?? kim komuta ediyormus ?? saglam kaynak neresi ??........

Usta81
09 Şubat 2016, 23:50
Lütfen konuyu çarpıtmayalım burda sıkıntısı olan kişiler dert ortağı olmaya belki birbirlerinden tecrübelerinden faydalanıp paylaşmak istiyorlar alakasız saçma yorumlar yapmayalım

elektroniker
10 Şubat 2016, 13:18
Lütfen konuyu çarpıtmayalım burda sıkıntısı olan kişiler dert ortağı olmaya belki birbirlerinden tecrübelerinden faydalanıp paylaşmak istiyorlar alakasız saçma yorumlar yapmayalım

sana katiliyorum - ama arkadas ne demek istiyor ?? -- bizi ne zannediyor ??

kuckam
10 Şubat 2016, 13:35
Tinnitus ben careyi maskelemekte buldum sesiz ortamda durmayarak yatareken odada radyo yada muzik calar vesarye arka fonda hep ses duyacaniz bir cihaz kulanin kesilikle evde sesiz ortamdan kacinin hep ses olsun cinlaminizi zamanla unutup sese odaklanacaksiniz 2 senedir cok rahatimi cumlenize gecmis olsun dileklerimle..

turboman
11 Şubat 2016, 01:02
Kulak cinlemesi %90 physiologische problemi deprosyon stress vs geliyor bende de 20yili Askin cinliyor yapacak birsey York alistik.

Fanatik
11 Şubat 2016, 09:56
Selam Arkadaslar herkese iyi günler bol saglikli dakikalar dilerim öncelikle siz degerli arkadalarima büyük gecmis olsun .Allah'dan acil sifalar dilerim benimde acizane bir tavsiyem olacak sizlere lütfen kulak cinlamasina,kulak gürültüsüne ,kulak iltihabina sogani kesin ortadan ve ,soganin cücügünü kulaginizin icine hafifce koyun 15 veya 20 dakika bekletmeniz gerekecek sabirli olacagiz bu dakikalarda insallah .Selam ve sevgilerimi yolluyorum.

hknbln
11 Şubat 2016, 12:12
Tinnitus ben careyi maskelemekte buldum sesiz ortamda durmayarak yatareken odada radyo yada muzik calar vesarye arka fonda hep ses duyacaniz bir cihaz kulanin kesilikle evde sesiz ortamdan kacinin hep ses olsun cinlaminizi zamanla unutup sese odaklanacaksiniz 2 senedir cok rahatimi cumlenize gecmis olsun dileklerimle..
Aynen bende öyle yapiyorum,
Sleep Timer li bir televizyon astim duvara, 30 dakikaya ayarliyorum.
Bazen cok yorgun olunca televizyonsuz uyumak da mümkün oluyor.

hknbln
11 Şubat 2016, 12:18
Selam Arkadaslar herkese iyi günler bol saglikli dakikalar dilerim öncelikle siz degerli arkadalarima büyük gecmis olsun .Allah'dan acil sifalar dilerim benimde acizane bir tavsiyem olacak sizlere lütfen kulak cinlamasina,kulak gürültüsüne ,kulak iltihabina sogani kesin ortadan ve ,soganin cücügünü kulaginizin icine hafifce koyun 15 veya 20 dakika bekletmeniz gerekecek sabirli olacagiz bu dakikalarda insallah .Selam ve sevgilerimi yolluyorum.

Canim kardesim kulak iltahabina iyi gelebilir sogan, soganin antibiyotik etkisi oldungu tibben kanitlanmis bir sey.
Ama, kulak cinlamasina bir faydasi olmaz, o kesin. Kulak cinlamasi kronik olduktan sonra,yani 3-6 ay arasinda tedavisi basarili olmazsa, ses beyinden kaynakli demek ve organik bir sorun olmaktan cikar.
Uzmalar su kanaateler, eger Hörnerv i bile kesseler kulak cinlamasinin gitmeyeceginden eminler.

Selamlar

f4scistx
18 Şubat 2016, 20:11

bekle ispatini buliym, bulmam uzun sürecek. ben bu boardda yillardan beri varim. kimsele bugüne kadar dalga gecmedim.
saglik olarak baska anlami da olabilir, dedigim sey ama dogru, ileride bileklerinize cip yerlestirirlerse sasirmayin ;)
%95 saglik la ilgildir, ama dedigim %5 lik bir ihtimal de budur
BARKOD lar, Kredi kartlari neden gün gittikce cogaliyor, yakinda nakit para kalkacak , ve kontrol mekanizmalar insanlari teker teker ele alacak ne yapiyor nereye gidiyor bizim istedigimiz gibi bir "insan" yaratabiliyoz mu

konudan cikmak istemiyorum. bana yardim etmek isteyen : Ramazan Kurtoglu yazin youtube, kendisi dinler tarihi, finansal vs uzmanidir ve docenttir istanbul aydin üniversitesinde.
su an icin buldugum :
https://www.youtube.com/watch?v=QU9kjMftEsA
1:32:00 dan bi basla , 10 dak izle , kulak cinlamasi endirek burda diyor, baska bir videoda tam kulak cinlamasinida kullaniyor, ispatini koyacagim buraya.

tabiki sacma geliyor herkes de olacak diye bir sey de yok, ama "deney" kisi seniz sizde daha cok olur

@elektroniker @hknbln @tr-22 @usta81
burda dedigim olay direk olarak anlatiyor hocam :
https://youtu.be/QU9kjMftEsA?t=8518
2:21:58 den itibaren ca 2:24:30 kadar izleyin..

bir kac saat zamanimi aldi, ama en azindan "dalga" gecmedigimi kanitladim.
rahatsizligi olanlara gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. insallah bir caresi bulunur, gercekten rahatsiz edici.
bu konu üzerinede daha fazla yazmayacagim, bilgi almak isteyen baska konular üzeride özel mesaj atabilir, burasi onun yeri degil.
iyi aksamlar

brian_usta
19 Şubat 2016, 00:57
slm,

@f4scistx adamin söyledigi belkide dogrudur belki yanlistir bilemem ama, @usta81(10yil) @sansar74(20yil) @ hknbln(15yil) @antakya (20yil gece gündüz araliksiz) @engiz(15yil) @kancasiz (29yil).

bu arkadaslarda en azi 10yil ve en fazlasi 29 yil boyunca bu kulak cinlamasi var .

eger senin dedigine inanirsak yada adamin dedigine inanirsak demekki o zaman kancasiz ile 29 yil boyunca ugrasiyorlar ama bir türlü beyinlerini ele gecirememisler ;)

tabi böyle birsey yok demiyorum ama bu daha cok ,cok gelismis ülkelerde pilot yerlerde uygulaniyor olabilir ..bilemiyorum.

ama bunlarin bu konuyla ilgisi olduguna inanmiyorum, bu arkadaslirin gercekten rahatsizliklari var ve yardim istiyorlar.

bu tür komplo teorileri ile yardim alacaklarina inanmiyorum,daha cok tippi yardim ile alakali yazarsaniz onlarada yardimci olursunuz.

@f4scistx ama sen bu konuyu "de bakimde" ayri bir konu acarak tartisabiliriz cünkü cok ilgi cekici.

s&s

f4scistx
05 Mart 2016, 14:24
haklisin mod arkadasim. dedim ya. saglik olarak dir %90 , ama böyle bir sey var. dünyada cok sey dönüyor.
allah arkadaslarin yardimcisi olsun.
ben sadece bana atilan "yalani" temize cikarttim. Degisik ilgi cekici konular acilirsa yorum yaparim, da acmiym ben, sonra karisiyor ortalik :D

yilmaz68
05 Mart 2016, 14:56
Süs eşyaları vardı masa üstünde dururdu bildiğimiz musluk çeşmesinden su akardı ses çıkarırdı bilen var mı ha işte o suyun sesi bu çınlamayı bastırıyor yattığınız odada olması sizi çok rahatladır.

https://www.youtube.com/watch?v=M5ah66FvNpw

osmanli
16 Haziran 2016, 12:11
Ayni sorun 2010 yilinda bende de oldu, 4 gün hastanede yattim. Ne yazikki halen bir caresini bulmus degiller. Tip sisirildigi kadarda gelismemis yani :)

sami28
19 Haziran 2016, 21:02
Kafadan hacamat yaptirip bir faydasini gören oldumu?

Tigin
06 Temmuz 2016, 18:25
Selam

bütün millet burada toplanmis. En az 26-27 senedir bende de tinnitus var arti giderek artan agir isitme. Kulaklik kullaniyorum.
Su an icin bu dertlere bir care yok. Insallah ileride. Onun icin bununla yasamaya alismak gerek.