PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes Glk hakkında fikirleriniz

huzur67
05 Şubat 2016, 13:40
arkadaslar ben mercedes glk320cdi almayi düsünüyorum 2009 model
bu arac hakkında bilgisi olan kullanan arkadaslarimizdan bilgi ve fikirlrinizi bekliyorum

tufanci
05 Şubat 2016, 14:47
2011 Model GLK 250 CDI kullandim, iki defa Türkiye´ye gidip geldim , yeni aldigim araci gecen yil yaklasik 86000 km sattim , rutin bakimlar haric ve bir defaya mahsus kendi hatamdan dizel yerine benzin koyunca depoya baska bir problem cikmadi ;)
motor olarak 250 CDI den memnundum, elbette 320 CDI daha iyidir, hosuma gitmeyen ön cam cok dik otobanda fazla rüzgar sesi aliyor , ön koltuklar pek rahat degil, bagaj hacmi uzun yol ve 4 kisi icin ufak, lastik sesi almasi.
iki defa Türkiye yolculugumda ortalama 130 ile 140 km/h arasi yakiti asagi yukari 6.5 ile 6.8 litre , yakitindan gayet memnundum.
uzun lafin kisasi tavsiye ederim , almadan önce deneme sürüsü yapman sana daha cok yardimci olacaktir.

https://www.youtube.com/watch?v=3V9DtuR92A8 (Türkiye dönüsü kendi cekimim)

TOPRAK
05 Şubat 2016, 17:42
Bende 2013 model 220 cdi 4matic var.5 ay önce satin aldim.2012 den sonra sanziman ve motor olarak cok degisiklik yapilmis.2015 agustos ayinda üretimi bitti.O nedenle 2012 7.aydan itibaren cikan bir glk alirsaniz hep son model arac kullanan olarak kalirsiniz.Tabi bu isin espirisi.Bendeki arac sehir ici 66 litre mazotla 850-900 km yol yapiyor.Otoban 150 km sürat baz alinirsa 1000 km yi geciyor.Sürücü icin mükemmel diyebilirim.Yormuyor,uzun yolda rahatlikla dinlenmis olarak hedefinize ulasirsiniz.Ic kisma asiri derecede bir dis ses girisi yok.Bagaj olarak arac özelliklerini iyi kullandiginiz taktirde bayagi genis alan var.Arka koltuklari yatirdiginizda iki kisilik mükemmel yatak oluyor.Tam bir dag kecisi,mükemmel özellikleri sayesinde ormanlar size otoban olur.Eksi yanlari:sigortasi yüksek.Bakim 450 ile700 euro arasi.Vergi 220 cdi icin 307 euro.Alacaginiz arabada yeni kasa olmasi,garanti olmasi,bakiminin düzenli olmasi,4 ceker olmasi aramaniz gereken özellikler.Tek mtorla 4,5 milyon km test yapilmis bir arac.Satmak istediginizde fazla bir deger kaybi yasamazsiniz.Benim degerlendirmem 10 üzeri 9.Almak icin adres Mercedes bayisi olursa onlarin sundugu bir sürü imkan var.Gönül rahatligi ile alabilirsin