PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : finanzamt einkommensteuer fazla para ödeme ile ilgisi soru

erhan__79
03 Şubat 2016, 14:47
arkadaslar merhaba basliktada belirttigim üzere sorum :2013 de 22000euro netto ve finanzamtin benden istedigi para 986 euro,2014 27000 euro netto ve benden istedigi para 2000 euro.bu kazancin icinde nebenjobda var.aradaki fark niye bukadar cok anlamadim.fikri olan varmi?2013 de maasdan 1062 euro lohnsteuer a kesilmis.2014 1166 euro kesilmis.aradaki fark 848 euro finanzamt istiyor

senali
03 Şubat 2016, 14:51
Yillik Maaslarini Bürüt olarak verirsen, yardimci arkadaslar cikabilir. Net maas ile hesap yapmasi zor.

erhan__79
03 Şubat 2016, 15:29
[QUOTE=senali;51175]Yillik Maaslarini Bürüt olarak verirsen, yardimci arkadaslar cikabilir. Net maas ile hesap yapmasi zor.[/QUO

25644 brütto maaslar (24448 euro yol ucreti düsmüs hali)
6384 euro selbstständiger arbeit
toplam:32028 brütto

hOrOz
03 Şubat 2016, 16:02
[QUOTE=senali;51175]Yillik Maaslarini Bürüt olarak verirsen, yardimci arkadaslar cikabilir. Net maas ile hesap yapmasi zor.[/QUO

Steuer lar hep ayni kesilmez mesela bir üst sinir vardir
siniri gecersen Steuersatz da yükselir

erhan__79
03 Şubat 2016, 16:16
[QUOTE=erhan__79;51176]

Steuer lar hep ayni kesilmez mesela bir üst sinir vardir
siniri gecersen Steuersatz da yükselir
sinir nedir peki nerden itibaren 2013 brütto 27471 euro bana geri gelen 92 euro

hOrOz
03 Şubat 2016, 17:11
Finanzamt nasil hesapladi onu bilemem gelen Steuer Bescheid lerde hepsi yazar

Sürgün Sevdam
03 Şubat 2016, 18:06
Biraz fazla gibi bence,

Neden derseniz

Kendim hanimla beraber toplam brüt 66000 euro.

Nachzahlung 3 senedir 1600 ödedim.

Baktimda senin kazancinda 5000 euro fark var,2013 ve 2014 arasinda.

Ama vergideki fark sadece 100 euro.Bu yüzden olabilir.

Daha fazla bilgisi olan belki daha aciklayici seyler yazabilir.

redbull911
03 Şubat 2016, 18:10
her sey gelen gider ile alakali arkadasim gösterecek hic bir seyin yoksa yapacak bir seyde olmuyor malesef.
asagidan kontrol edebilirsin

http://www.n-heydorn.de/steuer.html

ZSworld
03 Şubat 2016, 18:17
Vergi Steuerklasse 3-5 olsa gerek tahminimce arkadasimizin. yoksa bu kadar normal degil.

Sürgün Sevdam
03 Şubat 2016, 18:33
Herhalde arkadas bekar.

nebenjob derken kendini kastediyor gibi.

Yoksa yaniliyormuyum.

bekarsan cok normal.

hOrOz
03 Şubat 2016, 18:42
simdi sayilar tam net olmayinca kimse hesaplayamaz
hesaplarken bütün bilgileri bilmek gerekli

arkadasin sundugu sayfadan kendin asagi yukari hesaplayabilirsin

hknbln
03 Şubat 2016, 22:45
arkadaslar merhaba basliktada belirttigim üzere sorum :2013 de 22000euro netto ve finanzamtin benden istedigi para 986 euro,2014 27000 euro netto ve benden istedigi para 2000 euro.bu kazancin icinde nebenjobda var.aradaki fark niye bukadar cok anlamadim.fikri olan varmi?2013 de maasdan 1062 euro lohnsteuer a kesilmis.2014 1166 euro kesilmis.aradaki fark 848 euro finanzamt istiyor
Finanzamtin senden istedigi para 986 diyorsun bu ne ? Nachzahlung mu yoksa hesaplanmis Einkommensteuer mi ?
2014 icin icinde Nebenjob var dedin, Nebenjob zaten Steuerfrei,
Ne kadar vergi verecegin Einkommensteuertabelle de kurusuna göre yazar http://www.einkommenssteuertabelle.de/
Bekarsan ayri (Grundtabelle), evliysen ayri (Splittingtabelle) vardir.

Senin ve baskalarini anlamasi icin bir söyle yazayim.

Lohnsteuer denilen sey Vergi degildir, Lohnsteuer Vorauszahlung dur, yani nasil elektrik icin her ay 100 Euro verirsin, senede 1200 yapar, sene sonunda Saati okurlar ve 1300 euro yaktiysan 100 euro üstüne Nachzahlung verirsin, 1000 euro yaktiysan 200 euro Erstattung alirsin.

Her Kisi Almanyada Einkommensteuer öder, Einkommenssteuererklärung (Lohnsteuererklärung) yaparsin, orada senin is vereninin bilmedigi giderlerini (private Rentenversicherung felan)gösterirsin, onu Brüt maasindan düserler geriye kalan "zu Versteuerndes Einkommenden" Einkommensteuertabelle ye bakarak Vergini belirlerler.
Fazla Vorauszahlung ( Lohnsteuer) almislarsa fazlasini geri öderler.

hOrOz
03 Şubat 2016, 23:11
Nebenjob niye Steuerfrei oluyor ..
eger baska kazanci varsa toplam kazanca eklenir ..
nebenjob dedigi selbstständiger arbeit zaten öyle yazmis

kelime olarak Lohnsteuer calisanlarin aldigi ücret ve yani kendi isi olmayan bir isten kazanilan paraya kesilen vergidir.
Kendi isi olan,Personal veya Memur aylik bir ücreti oldugu icin Einkommensteuer öder ..

aslinda Lohnsteuer da Einkommensteuer in baska bir alt dalidir

hknbln
04 Şubat 2016, 00:17
Nebenjob niye Steuerfrei oluyor ..
eger baska kazanci varsa toplam kazanca eklenir ..
nebenjob dedigi selbstständiger arbeit zaten öyle yazmis

kelime olarak Lohnsteuer calisanlarin aldigi ücret ve yani kendi isi olmayan bir isten kazanilan paraya kesilen vergidir.
Kendi isi olan,Personal veya Memur aylik bir ücreti oldugu icin Einkommensteuer öder ..

aslinda Lohnsteuer da Einkommensteuer in baska bir alt dalidir

Zitat:

Die Lohnsteuer ist keine eigenständige Steuerart, sondern eine besondere Erhebungsform der Einkommensteuer. Der Lohnsteuer unterliegen abhängig Beschäftigte mit ihren Einkünften aus nichtselbstständiger Arbeit. In Abhängigkeit von der Höhe des Arbeitslohns und von persönlichen Verhältnissen wird die Lohnsteuer berechnet und durch den Arbeitgeber an das Finanzamt abgeführt. Im Rahmen der jährlichen Veranlagung des Arbeitnehmers zur Einkommensteuer wird die bereits gezahlte Lohnsteuer mit der errechneten Steuerschuld verrechnet. In den meisten Fällen kommt es zur teilweisen Rückzahlung der bereits abgeführten Lohnsteuer.

"...Der Unterschied liegt nur in der Erhebungsform. die Lohnsteuer ist die "einkommensteuervorauszahlung" die einem direkt vom Lohn abgezogen wird. Daher der name...."

Als Nebenjob wir in der Regel der 450 Euro Job bezeichnet, der vom AG pauschal mit 2 % Steuern besteuert wird.
Selbständige Arteit i Nebenjob olarak yazdigini görmedim, zaten adi üstünde Nebenjob,Selbständige Arbeit ist selbständige Arbeit und kein Nebenjob .

hOrOz
04 Şubat 2016, 01:53
#3 numarali mesaj

erhan__79
04 Şubat 2016, 03:28
Vergi Steuerklasse 3-5 olsa gerek tahminimce arkadasimizin. yoksa bu kadar normal degil.

evet 3 ve 5

erhan__79
04 Şubat 2016, 03:28
Herhalde arkadas bekar.

Yoksa yaniliyormuyum.

bekarsan cok normal.

yok evliyim nebenjob bana ait

ZSworld
04 Şubat 2016, 08:07
Konu biraz anlaşıldı, galiba eşinin brutto seninkini geciyor onun için toplam hesaplanmıştır.

ZSworld
04 Şubat 2016, 08:09
Herhalde arkadas bekar.

Yoksa yaniliyormuyum.

bekarsan cok normal.

Tahminin dogru çıkmadı.

ZSworld
04 Şubat 2016, 08:11
Ben bu işi pek anlamadım ikinci ek işini nasıl yapıyorsun. Hiç yorulmuyormusun vallah zor olmalı, kendini o kadar yorma değmez
Baya beceriklisin.

cassano
04 Şubat 2016, 10:07
Bu konu bu kadar basit degil, bi iki sayi ile kimse yardim edemez. En iyisi bi tane Program alip, veya indirip kendin hesaplarsin. Veya Lohnsteuer yapan kisiye gidersin.

Münkün oldugu kadar cok gider göstermeye bakmalisin.

erhan__79
04 Şubat 2016, 18:12
Finanzamtin senden istedigi para 986 diyorsun bu ne ? Nachzahlung mu yoksa hesaplanmis Einkommensteuer mi ?
2014 icin icinde Nebenjob var dedin, Nebenjob zaten Steuerfrei,
Ne kadar vergi verecegin Einkommensteuertabelle de kurusuna göre yazar http://www.einkommenssteuertabelle.de/
Bekarsan ayri (Grundtabelle), evliysen ayri (Splittingtabelle) vardir.

Senin ve baskalarini anlamasi icin bir söyle yazayim.

Lohnsteuer denilen sey Vergi degildir, Lohnsteuer Vorauszahlung dur, yani nasil elektrik icin her ay 100 Euro verirsin, senede 1200 yapar, sene sonunda Saati okurlar ve 1300 euro yaktiysan 100 euro üstüne Nachzahlung verirsin, 1000 euro yaktiysan 200 euro Erstattung alirsin.

Her Kisi Almanyada Einkommensteuer öder, Einkommenssteuererklärung (Lohnsteuererklärung) yaparsin, orada senin is vereninin bilmedigi giderlerini (private Rentenversicherung felan)gösterirsin, onu Brüt maasindan düserler geriye kalan "zu Versteuerndes Einkommenden" Einkommensteuertabelle ye bakarak Vergini belirlerler.
Fazla Vorauszahlung ( Lohnsteuer) almislarsa fazlasini geri öderler.
verdigin linkte baya ise yaradi en azindan yanlislik olmadigini anladim cünkü rakamlar birebir tuttu,kazanc ayni kalsada ödenmesi gereken para degisiyor bunuda ögrenmis olduk :)

Bu konu bu kadar basit degil, bi iki sayi ile kimse yardim edemez. En iyisi bi tane Program alip, veya indirip kendin hesaplarsin. Veya Lohnsteuer yapan kisiye gidersin.

Münkün oldugu kadar cok gider göstermeye bakmalisin.
isde gösterecek birsey yok fazla o yuzden.zaten ikinci kere dolduruyorum o yuzden cok iyi bilmiyorum neleri gider gösterebilrim.bildiklerimi ekledim ama fazla degil

erhan__79
04 Şubat 2016, 18:14
Ben bu işi pek anlamadım ikinci ek işini nasıl yapıyorsun. Hiç yorulmuyormusun vallah zor olmalı, kendini o kadar yorma değmez
Baya beceriklisin.
ikinci isimin %70 mi pc basinda geciyor o yuzden sorun yok :)

hknbln
04 Şubat 2016, 18:35
Finanzamt genelde hata yapmaz.
Hatalar hep Steuererklärung u yapan kisilerin bilerek yada bilmeyerek yalnis beyan yapmasindan yada bazi bilgileri vermemesinden kaynaklanir.
Finanzamt hep senin icin hangisi iyi ise onu yapmaya mecbur (Günstigerprüfung).
Calisan bir insanin geliri zaten isveren tarafindan Finanzam a bildirilir
Selbständig olan da ya EÜR yada Bilanz /gesonderte und einheitliche Feststellungla Finanzamt a bildirir
Sonderausgaben ler ( Riester Rente ,priv Rentenversicherung ....) sigorta sirketleri tarafindan zaten Finanzamt a bildiriliyor
Geriye kalanlar Spenden yurt disi gelir giderler felan

Ben mesela Taxman kullaniyorum senelerdir ilk seferinde bir iki saatimi aldi, simdi her senenin Einkommensteuererklärung u 15 Dakika sürüyor, hemde Online per Elster gönderiyorum

fatihhc
21 Mart 2016, 21:21
Merhaba erhan_79,

sorun cözülmediyse yardimci olmaya calisirim.
ister buradan ister özelden yazabilirsin.
bimemeiz gerekenler:
simdiye kadar neler absetzen yaptin
steuerklassen : senin ve esinin ( 3/5) veya (4/4)
araba ?
günlük yapilan yol ? KM?
yaninda kimse calisiyormu?
günlük calisma saati ? cok önemli . sadece calisma saatlerinden yilda 2000euro´ya kadar absetzmöglichkeitler var.

selamlar
Fatih