PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes W208 Autobatterie hakkinda bilgi lazim

memocum
29 Ocak 2016, 15:53
Selamün Alyeküm ustalar,

Benim arabayi 2 gün falan sürmedimmi akü bosaliyor ve calismiyor,Gecen ADAC geldi calistirdi ayni zamanda ölcüm falan yapti adam dedi akü ölmüs degismesi lazim yoksa hep böyle yapar,ben daha önce hic akü falan almamistim. ebay´den uygun fiyatli arabayada uyumlu bir tane bakim dedim bir sürü cikti kafam karisti,rica etsem bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz ve bir tane uygun fiyatli mümkünse ve benim arabaya uyumlu 1-2 tane model secenek tavsiye ederseniz sevinirim,

Araba W208
Baujr: 1999

Su anki akünün üstünde yazan numaralar,

12V 71Ah 680A

Saygilar,

talo176
29 Ocak 2016, 16:03
arkadasim kendin yazmissin zaten hangi batteri sana lazim..
lakin 71Ah degil de minimum 88Ah olan almani tavsiye ederim (veya daha fazlasini)..
680A de biraz az.. o da 900 felan olsun..
bir de uygun fiyatli yazmissin arkadasim..
bana sorarsan markali olsun.. ve en az 100-120€ ödemelisin..

memocum
29 Ocak 2016, 16:34
arkadasim kendin yazmissin zaten hangi batteri sana lazim..
lakin 71Ah degil de minimum 88Ah olan almani tavsiye ederim (veya daha fazlasini)..
680A de biraz az.. o da 900 felan olsun..
bir de uygun fiyatli yazmissin arkadasim..
bana sorarsan markali olsun.. ve en az 100-120€ ödemelisin..
anladim usta cok sagol,iste bu yüzden benden fazla bilgisi olan arkadslarin tavsiyesini istemistim,bir sürü model ve bir sürü numaralar var ve bu sanirim cok ince is ve uygun parca olmasi lazim yanlis bir akü alip arabaya zarar vermemek icin fikirlerinizi istedim,cok tsk ederim,

Bu arada konuyu yanlis yere acmisim sanirim,Mod arkadslar kusura bakmasin bir daha dikkat ederim,

saygilar,

alkolikkedi
30 Ocak 2016, 02:05
Usta arabandaki akünün boyutlarinida ölc.sonra büyük amper alirsin akü yerine sigmayabilir.ebayde baktigin bütün akülerde buyutlarida yazar zaten.

dadaloglu38
30 Ocak 2016, 12:22
arkadasim arabanin hsn typ numarasini yazinca arabana uygun mu degilmi orda cikiyor gecene sene ben aldim ebaydan 65 € hic sorun yok fazla para vermene gerek yok markaya

talo176
30 Ocak 2016, 12:33
@dadaloglu..
hangi araba icin aldin sorabilirmiyim?

memocum
30 Ocak 2016, 14:38
Usta arabandaki akünün boyutlarinida ölc.sonra büyük amper alirsin akü yerine sigmayabilir.ebayde baktigin bütün akülerde buyutlarida yazar zaten.
Haklisin usta ölctüm az önce aküyü mevcut akünün boyutlari 275mmX17,5mmX17,5mm ölcüleri ebayde baktim 353X17,5X19 falan,Uygun ölcülerde henüz bulamadim,Akü yeri biraz büyük aslinda uzunluk olarak ama befestigung demiriyle beraber sikistirmak isteyince sigmiyacak,eger sabitlemek icin bir care bulursam 353mm boyutundaki aküde oluyor,acikcasi birazda kafam karisti bu durumda tereddütte kaldim biraz ne yapim diye,

Saygilar,

memocum
30 Ocak 2016, 14:42
arkadasim arabanin hsn typ numarasini yazinca arabana uygun mu degilmi orda cikiyor gecene sene ben aldim ebaydan 65 € hic sorun yok fazla para vermene gerek yok markaya
Haklisin usta sanirim böyle yapsak nokta atisi yapabilecez yoksa öbür türlü uyumsuz bir akü alma riski olabilir,

saygilar,

memocum
30 Ocak 2016, 15:34
Tamam arkadaslar ebayde nasil ve HSN nr uygun buldum kac model secip siparis edice artik bir tane,

Herkese tsk,

mxm
30 Ocak 2016, 16:08
Bana soracak olursan dükkandan al derim.Ben Martika dan 95€ ya almistim , 1,5 sene sonra kadar 2 günde kendiliginden bosalmaya basladi, 2 sene garantisi vardi, adam aküyü aldi 3 gün test etti, benim arabayada bakti kacan varmi diye ve bozulmus deyip tek kurus ödememe gerek kalmadan yepyeni akü takti.Ebay de bu tür seyler imkansiza yakin ve ebay ucuz falanda degil bu bakimdan, tam tersi pahaliya patliyor.

Martika her yerde yok ama yakininda mutlaka güvenilir bir dükkan vardir, 5-10 euro icin sorun yasamaya degmez.Ebay de bulursan önce google da markayi ve o modeli bir arastir derim.

memocum
30 Ocak 2016, 16:31
Bana soracak olursan dükkandan al derim.Ben Martika dan 95€ ya almistim , 1,5 sene sonra kadar 2 günde kendiliginden bosalmaya basladi, 2 sene garantisi vardi, adam aküyü aldi 3 gün test etti, benim arabayada bakti kacan varmi diye ve bozulmus deyip tek kurus ödememe gerek kalmadan yepyeni akü takti.Ebay de bu tür seyler imkansiza yakin ve ebay ucuz falanda degil bu bakimdan, tam tersi pahaliya patliyor.

Martika her yerde yok ama yakininda mutlaka güvenilir bir dükkan vardir, 5-10 euro icin sorun yasamaya degmez.Ebay de bulursan önce google da markayi ve o modeli bir arastir derim.
Haklisin usta bu hassas bir is dikkat etmek lazim,ben yazdiklarini dikkate alarak hareket edecegim,

tekrar tsk,

dadaloglu38
30 Ocak 2016, 21:44
@dadaloglu..
hangi araba icin aldin sorabilirmiyim? mercedes w210 e 220 cdi 100 amperdi

dadaloglu38
30 Ocak 2016, 21:47
25 € kullanilmis almistim 4 sene sürdüm akü kokay kolay bozulmaz ortalama akülerin ömrü 4 sene