PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazlik teker, BMW 530 touring (225/50/ R17)

hope41
26 Ocak 2016, 15:57
Arkadaslar merhaba, bana 4 tane yazlik teker almam lazimda, arabayi gecen ay almistim, kombi, üzerinde kisliklar vardi tabi, yazliklarin profiller gitmisti ama Felgen leri vardi orjinal BMW, onlari da aldim yeni teker alip kullanirim diye.

Saniyorum yazlik teker almak icin fiyatlarin uygun oldugu dönemler bu kis aylari. Conti, Michelin vs... tabi iyi markalar diye geciyor, arabada teker tabi ki cok önemli kötü kalitede almak istemem acikcasi fakat iyi ve pahali markalarinda hepsi cok iyi olmayabiliyor.

Arkadasimda 330 bmw var, saniyorum Conti den pahali teker almislardi ama pek memnun degildi. Bana hankook tavsiye etti, BMW de yeni modellerde bu markayi cok kullaniyor dedi.

Nette baktim yaklasik 100 EUR civarinda bir tanesi Hankook larin, tabi degisik bir iki modeli var.

Tavsiyeniz ne olur yazlik teker icin? Birde arabanin kagidinda 94Y diye yaziyor teker numarasinin yaninda, saniyorum Y dedigi hiz limiti, peki 94 ne anlama geliyor? Yani yanlis teker almayalim, neye dikkat etmem lazim baska?

1093
26 Ocak 2016, 16:38
usta biraz googlede baktim.1. sirada genelde continental ve 2.sirada goodyear gösteriyor.hankook 4. yada 5.sirada gösteriyor.benim sana tavsiyem eger karar veremezsen ADAC a git sor derim.kolay gelsin

hope41
26 Ocak 2016, 16:50
usta biraz googlede baktim.1. sirada genelde continental ve 2.sirada goodyear gösteriyor.hankook 4. yada 5.sirada gösteriyor.benim sana tavsiyem eger karar veremezsen ADAC a git sor derim.kolay gelsin

Nette öyle gösteriyor belki ama bu markalari kullanan arkadaslar varsa tecrübe eden belki bize daha iyi yol gösterir diye düsünüyorum. ADAC de sorulabilir tabi ki.

hknbln
26 Ocak 2016, 17:11
Ben benim 530 da kislik Hankook kullaniyorum.
Yazlik original BMW Runflat, bence bir Reifenhändler e danis, cünkü BMW de Achslast gibi seylere cok dikkat etmen lazim.
Yada BMW ye git, sana Angebot yapsinlar ordan görürsün nasil bir tip lastik lazim.

1093
26 Ocak 2016, 17:14
Ben benim 530 da kislik Hankook kullaniyorum.
Yazlik original BMW Runflat, bence bir Reifenhändler e danis, cünkü BMW de Achslast gibi seylere cok dikkat etmen lazim.
Yada BMW ye git, sana Angebot yapsinlar ordan görürsün nasil bir tip lastik lazim.

ustam peki sen hankook tan memnunmusun.

hknbln
26 Ocak 2016, 21:47
Evet, bu ki$ lastiklerini bu sene 5 kez kullaniyorum, onceden 3 ki$ 520 de kullanmistim.
Yaz lastikleri icin sana Runflat lazim degilmi ? bende cünkü Ersatzreifen/reparaturkit felan yok.

hope41
27 Ocak 2016, 09:49
Benim kisliklarda Hankook, R16 ama onlar, ben runflat almam yazliklari, gerek yok cünkü yedek teker var bende.