PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman vatandasligindan tekrar Türk vatandasligina gecme süresi

clon
25 Ocak 2016, 20:22
Alman vatandasligindan tekrar Türk vatandasligina gecme süresi ne kadar sürer
ve
Hangi belgeler lazim bilen varmi

hOrOz
25 Ocak 2016, 21:20
süreyi sana kimse söyleyemez

bütün detaylar asagida yaziyor
https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/IslemTurBilgiSayfalari/IslemBilgileri?Type=5048&Name=Vatanda%C5%9Fl%C4%B1k

clon
02 Şubat 2016, 18:17
Türk vatandasligina gecmek icin istenilen belgeler konusunda Hamburg konsolosluguna mail yazdim
Gelen cevabi ekliyorum
Belki Baska arkadaslardan yararlana bilir

YENİDEN TÜRK VATANDAŞLIĞI’ NA GİRMEK İÇİN GEREKEN BELGELER:[/SIZE]
--------------------------------------------------------------------------

-ALMAN KİMLİĞİ (PERSONALAUSWEİS)
- PEMBE VEYA MAVİ KART -
-T.C. ÇIKMA BELGESİ -
-MEDENİ HAL BELGESİ (FAMİLİENSTANDREGİSTERAUSZUG) ALMAN MAKAMLARINDAN ALDIKTAN SONRA YEMİNLİ TERCÜMANA TERCÜME ETTİRİLİP,
NOTERLİK BÖLÜMÜNDEN TASDİK ETTİRİLECEK.
-15 – 16 Euro ücret gerekiyor) - ORTALAMA 50 EURO ÜCRET
- 2 RESİM - BOŞANMA VE VE EVLENME BELGELERİNİN YEMİNLİ TERCÜMANDAN TERCÜMESİ

topcam
28 Haziran 2016, 18:01
alman vatandaslgindan tr vatandaslina gectinizde alman oturumu mevzu ne olacak sordunuzmu ben sordum

almanyaya bügün gelmis gibi önce 1 yil sonra 2 yil sonra 2 yil sonra 5 yil oturum veririz dedi Alzey yabancilar sübesi

degisik bilgisi olan paylassin lütven

Impostor
28 Haziran 2016, 18:22
evet oturum mevzusu aynen o sekilde oluyor maglesef

asam2
19 Mart 2017, 03:58
Usta bu oturum olayı her eyalette aynımı
Sen hangi eyalette kalıyon
Forumda birisi yazmış 5 sene Alman kalanlara tekrar süresiz veriliyormuş.

Hitaf1971
19 Mart 2017, 04:57
evet dogru NRW de böyle 5 sene veya on sene süresiz alabilirsin ama gecmeden önce yabancilar dairesine gidip sormaniza ve garenti yapmanizi tavsiye ederim

kamkam
19 Mart 2017, 10:06
Arkadas ben tekrar Türk Vatandaşlıgina gectim suresiz verdiler NRW

antepligim
19 Mart 2017, 15:02
bende 2 ay da gectim Almandan Türk Vatandasligina.
burdaki Ausländeramt arastiriyor ondan sonra oturumu verecekler,ben 41 seneden beli almanyada yasiyorum bakim ne verecekler? buraya sonra yazarim.
13 sene Alman Vatandasliginda kaldim.cok Sükür ciktim :-)
Askerlik bedelim 1000 euro dir.

pakcam
19 Mart 2017, 17:19
38. yas üzerindekiler tekrar Türk vatandasligina gecince askerlik durumu nasil oluyor. Su anki 1000€ yasadan yararlanabiliyor mu?

gurbetci57
21 Mart 2017, 12:27
Evet. Essen konsoloslugundaki görevli 38 yaşını geçmiş olanlar bu haktan 31.12.2017 tarihine kadar yararlanabiliyorlar dedi.

antepligim
21 Mart 2017, 12:29
evet 1000 Euro

kamkam
21 Mart 2017, 12:35
Arkadas 6 Ayda Türk Vatandaşlıgina Gectim NRW Hemen Suresiz oturum Aldim

asam2
22 Mart 2017, 21:34
Clon usta FAMİLİENSTANDREGİSTERAUSZUG nerden alabiliyoruz acaba? Ausländeramtdan yoksa Rathausadanmi?
Bunun Tercümesi Konsolosluktami yapiliyor?
Evlenme Belgesi falan bunlar hep konsolostami Tercüme ediliyor?

hOrOz
22 Mart 2017, 21:52
Clon usta FAMİLİENSTANDREGİSTERAUSZUG nerden alabiliyoruz acaba? Ausländeramtdan yoksa Rathausadanmi?
Bunun Tercümesi Konsolosluktami yapiliyor?
Evlenme Belgesi falan bunlar hep konsolostami Tercüme ediliyor?

Beleldiye den alacaksın

Konsoloslukta tercüme yapılmaz yeminli tercümana tercüme ettireceksin

asam2
24 Mart 2017, 18:46
Usta sadece o belgemi FAMİLİENSTANDREGİSTERAUSZUG
tercüme edilecek
Yoksa başka belgedemi tercüme edilecek?
Alman makamına acaba ne zaman gidiliniyor TC paşaport geldigindemi yoksa önceden mi orayada haber veriliyor ?

gs52
26 Mart 2017, 01:13
Evet 5 sene Alman vatandasi olup da yeniden Türk vatandasliga gecen direk süresiz aliyor. Bende öyle aldim. Askerlik konusunda Almanyada askerlik yapan veya Zivildienst yapan bunu Türkiyede askerlik yapmis gibi kabul ediyor. 1000 Euro ödemeyi gerek yok.

arapkarizma
02 Nisan 2017, 11:30
Neden geri Türk vatandisligina gectiniz bende tam bu aralar alman vatandasliga gecmeyi düsünüyor dum,simdi daha cok düsünüyorum.

Yesilbayirli34
07 Nisan 2017, 08:10
Arkadaşlar 2003 ten beri izinli olarak türk vatandaşlığından çıkıp Alman vatandaşlığına geçtim ve mavi kartım mevcuttur.
Artık türk vatandaşlığigimi geri almak ıstiyorum nallet olsun onların vatandasliklari bu zamana kadar elimize bir şey geçmedi bundan sonrada istemiyorum..
Ilk.olarak neler yapmam gerekir.tekrar türk vatandaşlığigimi geri almak icin

topcam
10 Nisan 2017, 21:36
Arkadaşlar 2003 ten beri izinli olarak türk vatandaşlığından çıkıp Alman vatandaşlığına geçtim ve mavi kartım mevcuttur.
Artık türk vatandaşlığigimi geri almak ıstiyorum nallet olsun onların vatandasliklari bu zamana kadar elimize bir şey geçmedi bundan sonrada istemiyorum..
Ilk.olarak neler yapmam gerekir.tekrar türk vatandaşlığigimi geri almak icin

bende gecmek istiyorum ama ay aksamdan dogdu 45 yasinda yim muracat icin evraklari hazirliyordum askerlik sorunu cikti 10 bin euro imis 38 Yas uzeri

MEGAbond
11 Nisan 2017, 00:52
bende gecmek istiyorum ama ay aksamdan dogdu 45 yasinda yim muracat icin evraklari hazirliyordum askerlik sorunu cikti 10 bin euro imis 38 Yas uzeri

nasil 10 bin euro ymus ustam. hani bu senenin sonuna kadar 38 yas üstü olanlar icinde 1000 euroydu, noldu yinemi kanun degisti yoksa?

veyahutta benmi yanlis anladim?

Yesilbayirli34
12 Nisan 2017, 02:01
Evet bende öyle biliyorum arkadaşlar sene sonuna kadar süresi olduğunu ve 38 Yaş üzeri de dahil.olduginu

kamkam
12 Nisan 2017, 09:21
Arkadaşlar Ben Türk Vatandaşlıgina yeniden gectim. Askerlik icinde 1000€ ödedim. Sorusu olan Bana tel. yazsin Sorularınizi cevaplarim. Yasim 48.

Kader
12 Nisan 2017, 13:12
Selam Arkadaslar

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar lüften buraya yazsinlar,su an beni veya baska arkadaslarimizi ilgilendiriyor.

@Kamkam Kardes,

ne demek tel ver, yaz suraya hepimiz bilelim,bende Geri Türk vatandasligina gecmek üzeriyim,yas 49 askerlik ne olacak ne Kadar ödeyecegim?

Selam ve saygi

kamkam
12 Nisan 2017, 17:16
Selam Arkadaslar

Bu konuda bilgisi olan arkadaslar lüften buraya yazsinlar,su an beni veya baska arkadaslarimizi ilgilendiriyor.

@Kamkam Kardes,

ne demek tel ver, yaz suraya hepimiz bilelim,bende Geri Türk vatandasligina gecmek üzeriyim,yas 49 askerlik ne olacak ne Kadar ödeyecegim?

Selam ve saygi

Arkadasim 1000€ ÖDEYECEKSIN yok tel ver deme nedenim inanmiyorsan whap dan ödedigim parayi gösterecektim

Kader
13 Nisan 2017, 00:46
Selam Arkadaslar

@Kamkam

Anladigim Kadar sene sonuna kadar 1000€ Yas Fark etmiyor deyilmi? Hemen ödedinmi yoksa Türk vatandasliga girdikten sonrami ödedin,sene sonuna Kadar yetisirmi vatandasliga girmek.

Bu konuda bilgi verirsen sevinirim

Selam ve saygi

kamkam
13 Nisan 2017, 09:48
Selam Arkadaslar

@Kamkam

Anladigim Kadar sene sonuna kadar 1000€ Yas Fark etmiyor deyilmi? Hemen ödedinmi yoksa Türk vatandasliga girdikten sonrami ödedin,sene sonuna Kadar yetisirmi vatandasliga girmek.

Bu konuda bilgi verirsen sevinirim

Selam ve saygi

Arkadasim Türk Vatandaşlıgina gectik den sonra ödedim. Yas fark etmiyor . Bu yilin sonunu kadar. Vatandaşlıgi gecmek yaklaşık 6 ay sürdü.

gs52
15 Nisan 2017, 13:14
Bende de 6 ay sürdü. Bir an önce git vatandasligi hallet, sene sonuna kadar fazla zamanin yok

otelo
17 Nisan 2017, 15:15
arkadas sana tavsiyem, TRye gittiğinde cikart bir tane nüfus cüzdanı ve sonra ağzini kapa!

topcam
06 Haziran 2017, 22:24
bu nedemek ben nufusa gidince vatandas deyil diye ibare cikiyo sana nasil nufus cüzdani vercek

Akbulut
12 Haziran 2018, 22:59
Arkadaşlar,diyelim ben tekrardan Türk vatandaşlığına gectim,ve alman makamına bildirmedim,bi sorunm olurmu,yani gine çifte Vatandaş misali??

Evrakları hazırladım,ayın 19 unda Konsoloslukda randevum var...........

Askerlik için ne kadar istiyorlar bu seneden itibaren yaşım 46

mustafa200222
13 Haziran 2018, 00:14
Arkadaşlar,diyelim ben tekrardan Türk vatandaşlığına gectim,ve alman makamına bildirmedim,bi sorunm olurmu,yani gine çifte Vatandaş misali??

Evrakları hazırladım,ayın 19 unda Konsoloslukda randevum var...........

Askerlik için ne kadar istiyorlar bu seneden itibaren yaşım 46Arkadaşım otamatikman alman vatandaşlığı ni kaybediyorsun çifte vatandaş felan değilsin..... Bildiğim kadariyla. Askerlik 1000 euroya düştü

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Kader
30 Ağustos 2018, 00:21
Selam Arkadaslar,

Biraz bilgi vereyim önce:

Yeni konu acmak istemedim bir iki sorum vardi, esim Alman vatandasligindan geri Türk vatandasligina gecmek icin konsoloslugu basvurdu ve eve mektup geldi konsolosluktan nufus islemleri icin randuvu Alin diye.
Tabi önceden Rathausa sormustum esim Alman vatandasligindan cikmak istedigine ilk önce nereye basvurmamiz gerektigini onlarda Türk konsolosluguna dedi.
Konsolosluk esime gecici kimlik belgesi verdiler esas kimlik Türkiyeden gelene kadar,bilmedigimizden pasaport u cikarmayi akil edemedik Ben kimlik geldikten sonra cikartiliyor sandim neyse,Bu verdikleri gecici kimlik ile de cikartila biliniyormus.
Bugün konsolosluga gidip pasaportu cikartacagiz.

Sorum su simdi Türk pasaportu elimizde olursa önce alman pasaportunu teslim etmemizmi lazim iptali icin?yoksa önce Ausländerbehörde diye gidip oturum mu almamiz lazim?

Burda icinizde bilgisi olan bana Bu konuda yardimci olabilirmi.

Dün rathausa gittim ve bana söyle dedilir Türk pasaportunu aldiktan sonra almani geri vermeniz lazim iptali icin sonra ausländeramta gitmeniz gerek dedi.

Nasil oldugunu bilen varmi sonra sorun yasamiyalim.

Selam ve saygi

Burda cevab veren olmadigi icin yeni konu acayim bari.