PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Macaristan'daki Hercegszanto sınır kapısı?

atsiz77
16 Haziran 2015, 20:31
Selam arkadaşlar,

Macaristan'daki Hercegszántó sınır kapısını kullanan oldumu hiç aranızda ?

Bilindiği üzeri ana sınır kapısında yoğunluk olunca herkes Tompa sınır kapısına yoğunlanıyor, hafta sonu benim kuzen söyledi 3'nçü bir sınır kapısı olduğunu burası pek yoğun olmuyormuş pek bilinmediği için.

gezegen69
20 Haziran 2015, 18:36
Ben gittim bu Gümrükten.
Cok iyi bir Navigasyon yoksa kesinlikle tavsiye etmem.
Bütün yol Köylerden ve kasabalardan geciyor.
Polislerde oluyor.

turgutgs
20 Haziran 2015, 18:49
Herkese selamlar, ben 2 gün öncesine kadar macar dan sirpa gecerken sadece 2 kapi oldugunu saniyordum atsiz77 arkadasin sayesinde 3. bir kapi oldugunu hatta biraz daha arastirdiktan sonra 4. kapiyi da buldum ve hemen macaristanin türkiye büyük elciligine mail yazdim ve bu kapilarin kullanilabilirlik durumunu sordum, gelen cevapta röszke ve tompa haric diger kapilardan yabanci uyruklu kisilerin gecisine izin verilmedigini ögrendim, yakinda benim gibi sila yoluna cikacak arkadaslara haber vermek istedim bilginiz olsun, saygilar.

gezegen69
21 Haziran 2015, 17:33
Bu sene Yasakladilarsa bilemem,Ben gecen Yaz gectim hercegszanto kapisindan.

atsiz77
21 Haziran 2015, 20:50
Sanmıyorum yasaklansın, sınır kapısı doğal olarak yabancı uyruklu insanlar geçecek.

@gezegen69,
yollar hakkında biraz bilgi verirmisin Macaristan ve Sırbistan yolları nasıl düzgünmü?

gezegen69
22 Haziran 2015, 05:46
Yollar okadar kötü degil,Macar tarafi biraz dandik ama ben bile 19luk cantlarla gectim oralardan.
Macar yollari biraz karisik.
Gecen yil sygic 2014 haritasiyla kolayca gittim.
Dönüste ben yalislik yaptim...Macara girer girmez Budapest verdim naviye ve beni ormanlar icinden Donau üzerinden karsiya gecirmek istedi..
birde gece 2-3 arasi.
Eger gideceksen Fähren vermeiden sec Navigasyonda yoksa kisa yol olarak feribot görüyor.

Allah yolunu acik tutsun
Kazasiz belasiz Tatiller dilerim

turgutgs
22 Haziran 2015, 20:23
atsiz77 kardesim konu acmis bilgi sahibi olmak istemissin iyi güzel, biride cikip yardimci olmak amaci ile en yetkili kurumdan aldigi bilgiyi paylasmak istemis ama sen kalkip konsolsluktan verilmis bilgiye degilde kendi tahminine güvenip (Sanmıyorum yasaklansın, sınır kapısı doğal olarak yabancı uyruklu insanlar geçecek.*) deyip te coluk cocuk yola cikarsan benim de elimden güle güle yolun acik olsun demekten baska birsey gelmez. Tesekkürler, saygilar.

atsiz77
22 Haziran 2015, 21:19
Arkadaşım yukarıdaki mesajımda herhangi bir yanlış beyan göremiyorum, neden bukadar kızdın anlamadım....
sence saçma değilmi konsoloslukdaki memurun yazdıkları?

Neden bu sınır kapısı yasaklansınkı, hangi gerekçe ile ?
Ben açıkcası bu sınır kapısını kullanmayı düşünüyorum, ALLAH ( cc ) izin verirse memlekete varınca buraya bilgileri paylaşırım...

turgutgs
23 Haziran 2015, 19:09
Ben birseye kizmiyorum, hem insanlardan bilgi istiyorsun ondan sonra da ben bildigimi yaparim diyorsun bana göre sacma olan bu, ayrica yazdiklarimi iyi okursan ben herhangi bir yasaktan bahsetmiyorum bana verolen bilgiyi aynen paylastim, polemige girmeye gerek yok konsolosluk iletisime acik yazarsin bir mail ögrenirsin sinir kapilari ile ilgili son durumu. Ben de senin gibi coluk cocugumla o yollara dusuyorum ve ne demek oldugunu iyi bilirim, insallah hicbir sorunla karsilasmazsin bunu cani gönulden soyluyorum fakat yukarda bir arkadas yazmis butun yol koy ve kasabalardan geciyor iyi bir navi yoksa tavsiye etmem diye, cok dikkatli ol ve tecrubelerini bizimle paylas, saygilar.

ariba
25 Haziran 2015, 18:03
Avrupa birligi vatandaslari Ásotthalom sinir kapisini saat 07.00-19.00 arasi alternatif olarak kullanabilirler

turgutgs
29 Haziran 2015, 09:52
atsiz77 kardesim su anda memlekette olmalisin yolculuk nasil gecti tecrubelerini yasadiklarini yazarsan seviniriz, saygilar.

enes67
11 Haziran 2016, 06:27
Selam arkadaslar,
alternativ gümrekten giden oldumu hercegszanto , yollari nasil , kac km fazla gidilmis oluyor

iso98783
11 Haziran 2016, 09:48
selam arkadaslar.
bir ülkeyle ilgili soru olunca dogrudan o ülke yetkilileri ile temasa gecmek daha dogru degilmi, yukarida adi gecen sinir kapisini neden macarlara degilde türk konsolosluguna soruyoruz?

turgutgs
11 Haziran 2016, 09:56
Bu soruyu sormak icin 1 sene kadar gec kaldin����

Cankan14
15 Haziran 2016, 13:25
Sadece EU ve sirplara serbest. Türk pasaport tu olanlar hiç denemesin gecirmiyorlar. Tam geçiş saatlerini bilmiyorum ama 24 saat açık değil..2015 ben geçtim ama arkadaşı gecirmediler

turgutgs
15 Haziran 2016, 23:00
Cankan14 kardesim bugünkü yazinla hem yola cikacak arkadaslara bilgi vermis oldun hemde beni bir sene sonra da olsa hakli cikarmis oldun, gecen sene bu zamanlar bende o kapinin herkese acik olmadigini yazmistim ve atsiz77 arkadasimizla ufak bir polemige girmistik.

tr-22
15 Haziran 2016, 23:15
Sadece EU ve sirplara serbest. Türk pasaport tu olanlar hiç denemesin gecirmiyorlar. Tam geçiş saatlerini bilmiyorum ama 24 saat açık değil..2015 ben geçtim ama arkadaşı gecirmediler

Bende merakimdan soruyorum?sen nasil gectinde arkadasin gecemedi? senin ayrimciligin neyki sen gectin.

enes67
15 Haziran 2016, 23:45
@tr-22
demekki Alman Vatandasi , yada EU vatandasi . Arkadasida Türk Pasaport u var

gezegen69
18 Haziran 2016, 19:25
Cankan14 kardesim bugünkü yazinla hem yola cikacak arkadaslara bilgi vermis oldun hemde beni bir sene sonra da olsa hakli cikarmis oldun, gecen sene bu zamanlar bende o kapinin herkese acik olmadigini yazmistim ve atsiz77 arkadasimizla ufak bir polemige girmistik.

Kardes

Ben o Kapidan tam 2 defa gectim,hem gidis hem dönüs.
hatta gecen yil 2 Arabayla gectik ve hepimiz Türk Vatandasiyiz.
O Gümrügü kullanmak isteyen Arkadaslar kesinlikle iyi bir güncel Haritali Navigasyon yanlarinda olmali.

Cankan14
18 Haziran 2016, 19:35
Bende merakimdan soruyorum?sen nasil gectinde arkadasin gecemedi? senin ayrimciligin neyki sen gectin.

ben almanya vatandasiyim. arkadasin haniminda türk pasoportu oldugu icin gecirmediler.

Cankan14
18 Haziran 2016, 20:13
http://fs5.directupload.net/images/160618/9oeckrvg.png (http://www.directupload.net)

bence bazi arkadaslar tompa gümrügle karistiriyorlar. 3 tane gümrük var sirp sinirinda. konu olan 2 numarali gümrük.
herkese hayirli yolculuklar,sag saglim gidip gelmek nasip ettsin Allah.
isteyen türk pasoportu olan arkadaslar deneyebilir.

enes67
18 Haziran 2016, 21:04
Selam
@Cankan14 kardes bende google Maps da baska yerde cikiyor o gümrük , bizim bilmediyimiz baska kapi mi var acaba ? yalnis anlama seni elestirmiyorum, bilmek istiyorum
http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=4ec21a-1466276693.jpg

Cankan14
18 Haziran 2016, 23:48
Selam
@Cankan14 kardes bende google Maps da baska yerde cikiyor o gümrük , bizim bilmediyimiz baska kapi mi var acaba ? yalnis anlama seni elestirmiyorum, bilmek istiyorum
http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=4ec21a-1466276693.jpg
oradaki gümrükden gecmedim.ama Budapeste-szeged otabanina yakin olan 3 gümrük bu gösterdiklerim. Morahalom köyüne girdigigin zaman göbekli kavsak var 3 cikistan cikiyorsun yaklasik 4 km sonra gümrüge geliyorsun.Türk pasaportun varsa Tompa
gümrügünü tavsiye edrim. Röszke gümrügü yogun oldugu zaman orayi kullanabilirsiniz. senin gösterdigin gümrükten yol uzuyor.

enes67
19 Haziran 2016, 00:22
@Cankan14
cok sagol kardes verdiyin bilgiler icin , senin verdiyin yer tabi Tompa dan yakin , tam olarak koordinat lari yada ismini biliyormusun oranin

Cankan14
25 Haziran 2016, 14:00
@Cankan14
cok sagol kardes verdiyin bilgiler icin , senin verdiyin yer tabi Tompa dan yakin , tam olarak koordinat lari yada ismini biliyormusun oranin

46°08'38.5"N 19°50'34.3"E
veya:
46.144034, 19.842873

akbaba
25 Haziran 2016, 17:40
46°08'38.5"N 19°50'34.3"E
veya:
46.144034, 19.842873

eger burasi gercekten gümrük ise,harika bir haber bu...
ben hep Tompa'ya gidiyorum,röszke'de beklemekten iyidir diye düsünürüm. röszke-tompa 50km. birde tompadan girince tekrar anayola cikmasida var.
yukarda koordinati verilen yer röszke'ye 20-25km.ordan anayola cikmasida cok yakin.
hem zaman,hemde mesafe kisa.
ben 15.7'de sabah 6'da frankfurttan yola cikyorum,gece 1'de filan bu kapiya gelirim. bir sürpriz istemem,kapida aciktir insallah

deli-kadir
25 Haziran 2016, 19:23
eger burasi gercekten gümrük ise,harika bir haber bu...
ben hep Tompa'ya gidiyorum,röszke'de beklemekten iyidir diye düsünürüm. röszke-tompa 50km. birde tompadan girince tekrar anayola cikmasida var.
yukarda koordinati verilen yer röszke'ye 20-25km.ordan anayola cikmasida cok yakin.
hem zaman,hemde mesafe kisa.
ben 15.7'de sabah 6'da frankfurttan yola cikyorum,gece 1'de filan bu kapiya gelirim. bir sürpriz istemem,kapida aciktir insallah

Birader bende Frankfurttan çıkıyorum ve Macar Sırp sınır kapısına aşağı yukarı 12 saatte varyorum. Sabah saat 6 da çıkıp gece saat 1 de orda olman doğru olamaz

deli-kadir
25 Haziran 2016, 19:29
Arkadaşlar orada sınır kapısı var mı diye google mapsde Moraholm (Macaristan) Subotica (Sırbistan) verdim ve söz konusu olan 2 numaralı yoldan Sırbistana gecis yaptı. Bu kapının adını ve saatlerini öğrenme imkanımız var mı acaba?

deli-kadir
25 Haziran 2016, 19:47
Derken kendim buldum :
Grenzübergang: Assotholm
Ort in Serbien: Backi Vinogradi
Öffnungszeiten: Mo-Fr 7-19 Uhr

santicuma
25 Haziran 2016, 19:57
Arkadaslar bu sinir kapisini kast ediyor, Tomba ile Röszke arasinda kaliyor

BaÄki Vinogradi gümrügü

https://youtu.be/m1sBozhW_-Q

https://youtu.be/-42hL4Pqzm8

2013 de acilmis sanirim.

Tek sorun bu gümrükten sonra tekrar otobana girmek biraz dolamasli.

Cankan14
26 Haziran 2016, 13:02
Demekki orada bir gümrük varmis!!!!!

bingöllü
26 Haziran 2016, 16:07
Arkadaslar bu sinir kapisini kast ediyor, Tomba ile Röszke arasinda kaliyor

Bački Vinogradi gümrügü

https://youtu.be/m1sBozhW_-Q

https://youtu.be/-42hL4Pqzm8

2013 de acilmis sanirim.

Tek sorun bu gümrükten sonra tekrar otobana girmek biraz dolamasli.

Maps´te yaklasik 35 km sonra M5 otobanina variliyor. Acikcasi bekleme süresini göz önünde bulundurursak kesinlikle deger. Bir de yolladigin linkteki videolara baktim, ALL PASSPORTS bölümü var gümrükte, yani eger bir degisiklik yoksa Türk vatandaslari da gecebilir.

Hepinize hayirli yolculuklar

akbaba
26 Haziran 2016, 21:36
arkadaslar sakin bu gümrügü Hercegszanto diye aratmayin,morahalom'a 100km.uzakta bir yere gidersiniz.
tek kötü tarafi acik oldugu saatler, MO-SO 7-19

gezegen69
28 Haziran 2016, 21:14
Alintidir !!

In Richtung Serbien
Bei der ungarisch-serbischen Grenze empfehlen wir statt der Grenzübergangstelle RöszkeHorgoš,
die folgenden Grenzübergangstellen zu wählen.

1. Grenzübergangstelle Tompa-Kelebija: täglich 24 Stunden geöffnet, zweispurig in
beiden Richtungen für PKWs, schnelle Verbindung zur internationalen Landstraße Nr.
E-75. Die Grenzübergangstelle Tompa-Kelebija kann durch Autobahn M5 –
Landstraße Nr. 54 – Soltvadkert – Landstraße Nr. 53 – Kiskunhalas – Tompa
angefahren werden.

2. Grenzübergangstelle Bácsalmás-Bajmok: geöffnet von 8 bis 18 Uhr, zweispurig in
beiden Richtungen für PKWs, schnelle Verbindung zur internationalen Landstraße Nr.
E-75. Die Grenzübergangstelle Bácsalmás-Bajmok kann durch Autobahn M5 –
Landstraße Nr. 54 – Soltvadkert – Landstraße Nr. 53 - Landstraße Nr. 55 – Tataháza –
Bácsalmás angefahren werden.

3. Grenzübergangstelle Hercegszántó-BaÄki breg: täglich 24 Stunden geöffnet,
zweispurig in beiden Richtungen für PKWs, Verbindung zur internationalen
Landstraße Nr. E-75 durch Sombor – Kula –Vrbas. Die Grenzübergangstelle
Hercegszántó-BaÄki breg kann durch Autobahn M0 – Autobahn M6 (E-73) – Bátaszék
- Landstraße Nr. 55 – Baja - Landstraße Nr. 51 – Hercegszántó angefahren werden.

deli-kadir
28 Haziran 2016, 21:40
Arkadaşlar bu Asotthalom kapısını kullanan biri olursa ve bize bildirirse çok mutlu olurum.

enes67
24 Ağustos 2016, 14:01

@Cankan14
Ustam verdiklerin bilgiler ve Koordinasyon icin cok tskler ,
Ben dönüste bu kapiya gittim navi rahatlikla götürdü o kapiya , kapiya vardigimizda önümüzde 2 veya 3 arac vardi , sira bana geldiyinde hanimin Türk Tc Pasaportu oldugu icin buradan gecemezsiniz dediler vede bizi geri cevirdiler malesef.
Ben en fazla 20-30km dolasmi oldum fazladan . Yalniz ben dahil neden bir arkadasimiz basindan gecen olayi yazdigi zaman inanmiyoruz suan düsünüyorum ve üzülüyorum . Daha önce okapidan sadece EU vatandasi gecebilir diye yazildiga halde pek inanmak istemedim , kaybettiyim birsey olmadi ama diyer arkadaslara ayip ettim gibi rahatsiz oldum , bunu belirtmek istedim .
Nice paylasimlara ....
S&S

deli-kadir
28 Ağustos 2016, 20:03
Arkadaşlar burayada yazayım. Asotthalom kapısından geçemedik Türk vatandaşı olduğumuz için. Sözde sadece EU,Sırp ve Macar vatandaşları geçebiliyorlarmis. Haberiniz olsun

ayka1972
31 Ağustos 2016, 21:48
Selam arkadaslar,

bu sene gectik. 3 araba. Hepimiz Türk vatandasi. Tek kapi. Hic problem olmadan gectik. Sirpa macardan giris bos idi. Macara giric kalabalikti biraz. Bize öncelik tanidilar Sirpa girise. Közlerden gectik bayagi. Macarda E 73 otoyolundan gidilizor. Sakin sakin gittik. Bundan sonra orayi tercih edecegim.

etakimi
31 Ağustos 2016, 22:50
Arkadaşlar burayada yazayım. Asotthalom kapısından geçemedik Türk vatandaşı olduğumuz için. Sözde sadece EU,Sırp ve Macar vatandaşları geçebiliyorlarmis. Haberiniz olsun

aynen bizde türk pasaportu ile gecemedik, Tompaya yönlendirdiler.

slm