PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Job center ve oturma izni hakkinda

Mafyan
18 Ocak 2016, 10:17
Bugun bana job center telefon edip oturma musademin ne kadar oldugunu sordu.Onlarin bilgeri oldugu halde neden acaba soruyorlar?
Yoksa bir kanunmu degisti?
Ben uzun suredir Hartz 4 aliyorum.
Cafelerde konusulan dedikokularda uzun zamandir issiz olanlarin oturma musadelerini iptal edilecegini konusuluyor acaba ne kadar dogru bilen varmi arkadaslar

aksarayli
18 Ocak 2016, 11:09
Bircok kisiden istiyorlar, bilgileri güncellemek icin yazili olarak.

xztas
18 Ocak 2016, 11:10
Jobcenter icin biz sadece pasaportumuzun kopyasini veriyoruz. Oturma müsademizi onlar kayda gecmiyorlar. Bu sayede pasaportumuzun gecerlilik süresini ve de oturma müsademizi kontrol altinda tutabiliyorlar. Biliyorsunki oturum müsadesi ile Ausländer-behör, pasaport süresi ile de Konslosluk ilgileniyor. Söyle düsün; bir is yerinde soför olarak calisiyorsun. Adamlar kanuni olarak belli araliklarla senin ehliyetini kontrol etmek zorunda. Eger ki sen ehliyetini herhangi bir olaydan dolayi kaybetmissen ve onlara haber etmeden ehliyetsiz araba kullanmaya devam edersen yakalandigin takdirde alacagin cezanin fazlasini is yerinde sana arabayi veren kisi fazlasi ile aliyor. Cünkü seni kontrol etmekle yükümlü.

Issiz olanlarin oturum olaylarina gelince; su an icin sadece ve sadece oturumunu iptal ettirecek bir suc islediginde sorun yasiyorsun.