PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laz bir Babanin Ogluna Mektubu

Ayyildiz20
16 Haziran 2015, 02:20
Uy sevgili usagum! Allah'in selami tabiidur. Mektubu cok yavas yazayrum, cunkim bilirumki, cabuk okuyamazsun.. Benden yana sual edersen, Allahuma pin sukur iyiyum, yeni pir is puldum.. Emrimde yuze yakin adam var, hepsi de sessuz sedasuz, kendi hallerinde. Ne is puldugumu soraysan soyleyecegum patlama, mezarluk pekcisi oldum..

Bacin Emine bir usak doguracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli degil. Hacan o yuzden saga dayi mi oldin, teyze mi oldin soyleyemeyrum.. Temel emicen de tukkan actu, o da otuza aldigini yirmipese verir, surumden kazaniyormus , oyle dedi...

Bizim koye findukcularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da. Gecen gun hepimizu zelzeleye karsi asi etturdu. Temel akilludur, hem de durusttur... Gecenlerde bir taksinin soforu koye varmis, muhtari arayu, meger yolda pir tavuk ezmus sahibini soraymus.. Muhtar Temel tavuga pakmis, hapu bizden degildur, pizum koyde yassu tavuk yoktur, demis..

Senin kucugun Memet , cok akullu bir usak cikti. Gecen gun tepeye varmis, elinde bir ip sallayup duriy.. Anan, uy usagim ne edeysun orada demis.. O da heva turumuna bakayrum demis. Cektum oni aksam karsuma, anlat bakayum su hava turumu isinu dedim. Anlatti, meger ipsallanunca havanin ruzgarli oldugunu, ip islaninca da yagmur yagdigunu anlaymis.. Cok akillu usak vesselam. Sen o yaşta boyle akillu degildun! Yaa iste boyle usagum..

Memlecetten sağa pol pol havadis... Yeni havadis olursa yine yazayrum... Baki Hudaya emanet ol.Baban

Not: Mektupa para koyacaktum, ama gec akluma geldu, zarfu kapatmisum.